jsem z toho blázen (chloe)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanyketty
Znalkyně 271 příspěvků 04.01.09 14:25
jsem z toho blázen (chloe)

Jsem už z toho blázen. Před dvěma roky jsem dostala smetanovou obálečku se vzorkem Chloé - vůně byla úžasná a tak jsem si sehnala Chloe testr na aukru - flakon odpovídá zde vyfocenému Chloe od Lagerfelda z roku tuším 1975 ale vůně je naprosto odlišná! Navíc když se podívám do nabídky Kde koupit objeví se mi charakteristiky dvou odlišných vůní. Chápu to tak,že jedna je od Lagerfelda a druhá je od Coty a mají stejný flakon??? Upozorňuji, že si nepletu ani Narcisse ani novou hranatou Chloe.....píšu o nejstarší vůni Chloe. Poradí mi někdo????

Na poličce 56 parfémů 10 miniatur 28 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 14:35

Chloé z roku 1975 jako i mnoha ostatních starších hezkých vůní neunikla přeformulací. Fotku tady nevidím ale předpokládám že ten vzorek Chloé mohl být :

• nebo stará verze EdT Chloé z roku 1975 , flakonek s křišt'álovým uzávěrem :

• nebo čistý parfém téže staré Chloé (voní úžasně láhodně , ještě se dá sehnat například na ebay), vypadá takto :

Doporučila bych hledat podobnou tuberozovou vůní mezi současnými vůněmi:
Carnal Flower od Frederic Malle, zkus také Fracas od Robert Piguet , Tubéreuse od L'Artisan - jestli se nepletu ten se dá očichat i v Praze v Černé Růže. Možná že bys mohla tu podobu staré Chloé najít mezi těmito vůněmi.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

hanyketty
Znalkyně 271 příspěvků 04.01.09 18:02

Mě jde o to, že flakon který je zde k vidění pod jménem Chloé (někde se píše i Chloe) od Lagerfelda z roku 1975 je stejný jako mám já ale když se podívám na polepky a texty z mého testru stojí tam, že je od Coty…přitom vizuálně jsou identické!
Navíc, když se podíváte pod touto vůní z roku 1975 na možnost: Kde koupit, obchod El Nino nás varuje, že si tu vůni nemáme plést s parfémem od Coty…možná mi z přepracování něco jednoduchého nesepíná :wink: ale stále tomu nerozumím. Jen je mi to líto. Čekala jsem vůni z toho vzorečku z té smetanově bílé obálečky ale tohle je jiná vůně.

Zkusím poslat ještě večer fotku toho co mám já :wink: ale je to celkem zbytečné - flakon odpovídá té z roku 1975......

Na poličce 56 parfémů 10 miniatur 28 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 18:11

tak Chloé od Coty vůbec neznám :conf: , nemohl by být tvůj tester náhodou padělek ? :(

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 04.01.09 18:12

Ona ale něco společného s Coty mít bude… http://www.mimifroufrou.com/scentedsala … l_wit.html

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 18:19
Vera píše:
Ona ale něco společného s Coty mít bude… http://www.mimifroufrou.com/scentedsala … l_wit.html

tak to znamená že už má jiného výrobce ? :conf:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 04.01.09 18:21

Na to už jsem se ptala, sice v souvislosti s novou Chloé, ale platnost by to mělo mít i pro tu, o které jde tady řeč. Adiny domněnky zde: http://www.arome.cz/index.php?… je to asi šestý komentář odshora.

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.01.09 18:23

Chloé (i Lagerfeld) patří pod Coty Prestige, podobně jako třeba Guerlain patří pod LVMH.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 18:23
verunka2201 píše:
Na to už jsem se ptala, sice v souvislosti s novou Chloé, ale platnost by to mělo mít i pro tu, o které jde tady řeč. Adiny domněnky zde: http://www.arome.cz/index.php?… je to asi šestý komentář odshora.

ale tady nejde o tu novou Chloe z roku 2008, - psala tady hanyketty že přede 2! lety dostala vzoreček Chloé - to by ta nová prostě nemohla být ! :)

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 18:24
Ada píše:
Chloé (i Lagerfeld) patří pod Coty Prestige, podobně jako třeba Guerlain patří pod LVMH.

tak tedy klame El Nino že píše poznámku že nejde o Chloé od Coty :)

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 04.01.09 18:25

Já vím, že ne nová Chloé, jen odkazuju na to, co mi Ada odpověděla na otázku, jak je to s Chloé-KL-Coty… že je to pravděpodobně všecko nějak propletené…

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.01.09 18:29

Jestli na elninu nemyslej, abychom si to nepletly s tou úplně novou Chloe - poněvadž ta má na krabičce taky napsáno „Parfums Chloé - Coty Prestige“.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 04.01.09 18:32

tak to mi ted' jasné :)

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist