*KADIDLO

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.06.07 09:23
*KADIDLO

Zakládám kadidlové téma, jak jsem slíbila v diskuzi pod Encens et Lavande. Kadidlo líbí, nelíbí, v jaké podobě, jaké vůně s kadidlem znáte?

Já znám:
Black Cashmere, Black (Aigner) - tady se mi to kadidlo moc extra nelíbí, jen tak na počich na ruce jsou to pěkné vůně, ale nosit bych je nechtěla. Moc sladké a takové… já tomu říkám „chlupaté“, prostě není to samet, není to chrám, zkrátka nevyhovuje :)

Parfum Sacre - kadidlo se sladkými orientálními pryskyřicemi, vyhovuje velmi
Shalimar - nemám ho ještě důkladně vyzkoušený (ostuda, vím), ale zatím se mi nezdá, že by to měl být můj oblíbenec, nemusím vanilku
Aqua Allegoria Winter Delice - taky kombinace kadidla s vanilkou, ale tady mi kupodivu nevadí
Anais Anais - tak tam mě nejdřív štvalo, ale už mám odstřik a nosím, odpor se proměnil v zaujetí zajímavou skladbou
In Black, Kenzo Amour, Inside - velmi podobné vůně, zase sladkota s kadidlem, tentokrát v moderním stylu, líbí se mi, ale jsou takové víc do masového vkusu a myslím, že by se mi brzo přejedly
Nu - líbí, nosit bych nemohla, pro mě orientální špatným směrem
Belle En Rykiel - musím ještě znova zkusit, zaujala, kadidla je tam jen tak lehce
Paloma Picasso - kadidlo není uvedené, ale efekt velmi kouřový, zajímavá vůně, nosit bych ji skrzevá tu sílu a chypre tóny zcela jistě nemohla
Cabaret (Gres) - velmi originální, naprosto nenositelné, vonět jako hlína po dešti fakt nechci
Encens et Lavande (Lutens) - znám z malého čuchnutí a už jsem si kolem ní vybudovala legendu, z těch, které znám, snad jediná studená a nesladká kadidlová vůně, všechny ostatní jsou sladké a většinou teplé
Angelique Encens (Creed) - recenze v přípravě, testování v průběhu, zatím mě moc nenadchla - zajímavá je, ale opět příliš sladká, tahle přímo pralinkově, jako Lolita au Masculin smíchaná s L

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Elle14
Nováček 23 příspěvků 13.06.07 11:43

Příliš kouřové záležitosti nemusím a ani moc neznám, ale určitě nějakou vyzkouším.Kenzo Amour je pro mě moc dusivá, mák a vanilka mi nedělá dobře.
Ale třeba Narciso Rodriquez for Her (EDP!) je naprosto báječná vůně…Zajímalo by mě jak vonítkuje její odovárek White. Ptala jsem se na ní v kamence, ale mám smůlu jí vyzkoušet, už není. Byla to limitka minulého roku.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.06.07 22:52

L'Artisan - Passage d'Enfer kadidlo, lalia a aloe vera.

Viem len o velmi malo kadidlovych vonach dostupnych na CZ/SK trhu a nebudem tu rozpisovat tie nedostupne. Je v Cechach dostat Comme des Garcons? Ti maju seriu zaujimavych kadidlovych voni.
Mnohe chyprovky obsahuju istu davku kadidla.
Hej, a este Youth Dew je dost kadidlova. A Shiseido Feminite du Bois. A Kenzo Flower Oriental.
A este LOccitane Eau dIparie.

Angelique Encens sladky? Tie nase vrtkave nosy…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eva  13.06.07 23:57

ada: Adi, přivedlas mě právě k dalšímu z mých experimentů - Viz co píšeš „Cabaret (Gres) - velmi originální, naprosto nenositelné, vonět jako hlína po dešti fakt nechci“ - jelikož to bylo pro mne těžko představitelné, mám tu hromadu nastrouhaných tužek a pastelek /někde jsem četla, že Cabaret voní jako čerstvě ostrouhané pastelky a jejich zbytky/ a především za sebou mám absolvování čichací šňůry po květináčích, respektivě hlíně čerstvě zalité:-)) Věru, až tak špatný dojem ve mně toto aroma nevzbudilo:) Ovšem vonět tak trochu morbidně - na jednu stranu divné, na druhou stranu velice lákavé a originální… Pastelky se mi ale líbí víc:-))) Prosím poradíš, voní Cabaret víc po hlíně nebo po strouhaných pastelkách a tužkách? Děkuju.

Mimochodem je pozoruhodná popularita Cabaretu, co se týká recenzí v zahraničí: Cabaret je vnímán v 95% velmi pozitivně - často lidé píší, že Cabaret je " velice nositelná" a „sexy vůně“… Nevím, jestli hlína a pastelky jsou velmi nositelné :-) Kdo ví.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.06.07 00:09

Po ořezaných tužkách voní vůně s výraznou cedrovou složkou. Cabaret mi opravdu voněl hlavně po zemině, ale je to dávno, co jsem ho zkoušela, možná tam byl i cedr. Tužtičky jsou prý cítit v Belle en Rykiel, nejlepším příkladem je podle mě pánská Tumulte od Lacroixe, to je koncentrát ze strouhaných kohinůrek :)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 14.06.07 02:19

Ja v Cabarete citim ceder, kadidlo a ruze. Ma trochu zvlastny nadych, ale je v nej omnoho viac nez len ta zemitost.
Nositelnost nemusi znamenat to, ze sa vseobecne ludom paci, moze sa tym aj mysliet to, ze je to vona, co chytis bez dlheho rozhodovania, je ti prijemna, nic ta na nej nerusi ani nerozptyluje… Ako oblubene tricko alebo rifle, ktore su ti ako druha koza.

Inak, mne pripadaju najviac zaujimave a pritazlive vone, v ktorych je aj malicky podiel niecoho cudne a neobvykleho…take skaredo-krasne. Krasa v skaredosti, ako pise Angela tu: http://nowsmellthis.blogharbor.com/blog … 32457.html Dokonale „libive“ a roztomile vone su pre Barbiny, alebo zeny v pastelovych kostymkoch a s blond vlasmi zo salonu.

Keby nase ceruzky vonali tak ako Tumulte pour Homme, tak nicim inym nepisem…na mojom drahom je velmi sexy.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 14.06.07 23:32

Dnes som prvykrat otestovala Kyoto z Comme des Garcons Incense Series. Zas je to kadidlo a ceder, nekonvencna a jednoznacne unisex vona. Pre niektorych by mohla byt dokonca velmi cudna - nie kazdy zazil v zivote kadidlo a kadidlove vone sa casto na kostolne kadidlo alebo vonne tycinky az tak nepodobaju. A k tomu je viacej druhov kadidla - v tom mam ja zatial chaos, musim si to nastudovat.

Ked tak nucham svoje zapastie, mam pocit, ze niektori ludia by tuto vonu ani neidentifikovali ako vonavku. Ale je mi prijemna, mmm.
Zatial vsak dam prednost Cabaretu, tie ruze sa mi pacia.

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 16.06.07 09:27

ja nemám rada kadidlové vône, kadidlo a ešte raz kadidlo to je Sicily, raz som ju skúsila a hneď som sa ocitla na pohrebe kde sa farár rozháňa a vydymuje celý kostol kadidlom v tej čudnej nádobe na retiazke

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 16.06.07 09:39

a usedavě plakají sicilské vdovy.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 17.06.07 13:10

Sicily: to je zvláštní, v Sicily (naštěstí) žádné kadidlo necítím, naštěstí mi nepřipomíná ani pohřby, ani kostely :-) Někdo (možná ada?) tu zmiňoval, že Sicily je podobná Chanelu No.5 - mně se zdá taky jako jeho jemnější, odlehčená verze, pro mne určitě nositelnější, ale můj favorit to věru zatím není. Ani jedna z nich, přestože za odpudivé je určitě nepovažuju:-)

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.06.07 19:47

Ja neprestavam zasnut nad variantami individualnej pokozky/cuchovej percepcie. V Sicily kadidlo ziadne necitim.

Predstava pohrebu na Sicilii ma rozosmiala, hlavne v spojeni s reklamou na Sicily, na ktorej si v podprsenke odeta Monica Bellucci priklada k tvari vreckovku. Neviem, ci to malo zobrazovat sicilsky temperament, ci co. Predstavte si nariekajuce sicilske vdovy a medzi nimi Monicu v podprsenke.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.06.07 19:52

To nic, já jsem tu reklamu nikdy nepochopila. Monica Belucci je pěkná, je to Italka… a pak mi představivost došla. Ale u D&G mě debilní reklamy nepřekvapují.

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 17.06.07 22:49

Evo, ten názor, že Cabaret voní jako čerstvě ořezané tužky jsem taky někde četla - asi tam kde Ty - a taky tak trochu na základě toho jsem na něj byla tolik zvědavá, že jsem si pořídila miniaturu. Ještěže tak! Ještěže jenom miniaturu a ne celé balení, nebylo by mi to nepodobné :D… Cabaret je temný, vlhký a zemitý, jak už tu bylo řečeno. Ty růže, jak psala Benvenuta, jsou v něm znát taky. Ořezané tužky se nekonaly, což mě zklamalo :( K těm komentářům… Nositelná pro mě NE a sexy - v žádném případě! Ale sto lidí… a tak dále :)

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Silis
Učednice 200 příspěvků 17.06.07 23:13

Holky, nasla jsem k te reklame video: zenu vdovu pry prevlekaji k pohrbu a pritom ji pozoruje nejaky muz. Jak ji prevlekaji, tak ji upadne na zem kosilka, a pak jak jede na tom pohrbu, tak omdli a stara se o ni prave ten voyeur. Pak vezme tu kosilku a okouzlene k ni cicha. Ostatne, mrknete samy/i: http://images.google.cz/imgres?… … l%26sa%3DN

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Jarka  02.07.07 17:27

Znáte tuhle, nebo, nevíte, kde bych jí mohla očuchat?
Antonio Banderas - Spirit for woman
HLAVA - květy pomerančovníku, lesní plody, švestka, černý rybíz
SRDCE - pivoňka, bílý kosatec, frézie
ZÁKLAD - santal, kadidlo

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist