Kam za parfémy v Amsterdamu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 22.04.12 19:44
Kam za parfémy v Amsterdamu?

Nenašla jsem žádnou vhodnou diskuzi, kdyžtak mě odkažte…

Za 14 dní jedeme na prodloužený víkend do Holandska - nevím přesně, kde se budeme pohybovat, ale určitě navštívíme Amsterdam a Rotterdam. A jako správnou Aromačku mě pochopitelně zajímá - kam za parfémy? Najdu tam třeba butik Guerlain? A případně jestli někdo má tucha, tak jak je to cenově? Uvažovala jsem, že si tam koupím novou Aqua Allegorii. Ale nepohrdnu ani jinými značkami :jazyk:

Jste tu holky zcestovalé, pokud víte, poraďte, kde si to užiju :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

foxy
Nevyléčitelná závislačka 1837 příspěvků 23.04.12 06:22

http://your-perfume-guide.blogspot.com/…erlands.html

Evi, nevim, nakolik je to aktualni, ale nejake pouzitelne tipy by tam byt mohly, ja jsem si tam koupila u Chanelu Coromandel…Am­sterdam je moje milovane misto, je uzasny, uzij si to! :)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

barbucha  23.04.12 09:04

To je ale výbornej odkaz! :palec:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 23.04.12 17:53

Díky, z toho si vyberu :P A moc se těším, nikdy jsem tam nebyla.

dusty  23.04.12 18:16

@foxy @EvaKm , v Babassu, či ako sa to volá, majú sortiment Santa Maria Novella, určite si pozri ich mydlá, zvláštne parfumy a oleje, nádherné veci. Ja mám od nich mandľové mydlo, používajú viac-menej stredoveké receptúry. A toaletky - vraždila by som!

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 06.05.12 20:05

Tak jsem dnes vyrazila na čichanou. K mému zklamání Guerlaina moc nevedou, max. „povinnou výbavu“ typu Shalimar, L'Instant, Insolence, Idylle. Novou Lys Soleiu nemají nikde, prý má přijít 17. května. V nenápadném obchůdku Skin Cosmetics cca 800 m od centra jsem objevila poklady. Jenže času bylo málo, navíc jsem nešla nakupovat a tak mi bylo trapné zkoušet toho hodně. Na druhou stranu je fakt, že si vás tam nikdo moc nevšimne a můžete i vklidu popisovat papírky. Takže jsem testla asi 10 vůní a šla. Značky: Creed, Dyptique, Byredo, La Maison Francis Kurkdjian, By Killian, Acqua di Parma, L'Artisan, Frederic Malle a spousta dalších. Z papírků se nedá moc soudit, ale nejvíc se mi asi líbil Tulipán od Byreda a Magnolia Nobile od Acqua di Parma. V obchodním centru na náměstí jsem ještě zkusila Sergovu Arabii (zajímavé, ale nikoli k nošení) a velmi pravděpodobně jsem se zamilovala do Douce Amere, kterou jsem sice zkusila několikrát ze vzorku a líbila se mi, ale dnes po jednom střiku na zápěstí provoněla svěží nizozemský vzduch široko daleko a byla to nádhera. Škoda, že tuto jedinou od SL měli vyprodanou. Mimochodem tam měli i Gucciho mandarinku z Flora Collection, ale na tu už jsem neměla sílu. Celkově jsou ceny ucházející, podle cen ostatního zboží jsem to čekala horší. Takže závěr: Nadšení z nedostupných vůní, zklamání, že jsem si ani jednu neodnesla. A co se týká města - uvolněná atmosféra, ale shodli jsme se s přítelem, že naše Praha je zajímavější.

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 06.05.12 20:14

Foto

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist