Káva - Čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 19.12.10 14:39
Káva - Čaj

Ja, barbar, ktorý doteraz pil instantné capučíno s mliekom a z čajov boli pre mňa luxusom Teekanne a Lipton som v piatok náhodou narazila na špecializovaný obchod s kávou a čajom…

Doteraz som sa im úspešne vyhýbala, veď čo tam môžu také ponúknuť, čo nemajú myslím v pestrej ponuke markety. Možno tak bylinky..že áno. No , proste sedlák v meste.. no.

No, od piatka som tam bola už 3 X :D vôňa úžasná, sortiment skvelý, neviem, čo vybrať skôr. Chuť ešte lepšia. Cenovo myslím prijateľné.

Unesená som z ovocných čajov - višnňový, ovocie v rume, vobec ich netreba sladiť a výborne chutia. Z káv som kúpila aromatizované Baileys, Čokoláda, Vaječný likér , Keňa a Etiópia , no a vidím to na doplnenie zásob.

Čo by ma ale zaujímalo je, ako sa káva má pripravovať. Teda, matne si pamätám z detstva, keď matka pila kávu, že by sa na káve mala vytvoriť hustá pena, keď ju zalejem vriacou vodou. Ani na jednej z nich po zaliatí vodou sa pena nevytvorí. A trochu mi vadí ta usadenina, čo pláve sem a tam. :mrgreen: Precediť ju bude asi blbosť. Kávovar nemám, ale zvažujem, či by to stálo za investíciu.

Takže, ocením vaše postrehy, čo, kde, ako, aké druhy skúsiť,príchute, kde nakupujete kávu a čaje, zrnková vs. instantná, ako pripraviť, prípadne nejaké speciálne nádobíčko… :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 19.12.10 14:49

opravdu husta pena ktera hned nezmizi se dela (z toho co ja znam) jen v pressovaci.
Nescafe zality vodou sice udela penu, ale za chvili je pryc.

Me osobne nejvic chutna turek :mrgreen: ten ani penu nema

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.12.10 15:23

Kriss, to je fajn objevit něco nového, co člověka baví a těší, že? Pár postřehů už tu najdeš, máme tu nějaké vlákno o čaji.

A já už konečně musím jít na to latté do Tchiba, jak doporučoval derad.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 19.12.10 15:49

Poznávám sortiment jedné firmy, zkus kávu Kuba, z aromatizovaných Belgické pralinky… Z ovocných čajů doporučuji burisnkový krém, ze zelených např. Malého Buddhu a Ostružina-jasmín…

S přípravou kávy je to složitější - záleží v čem… Pokud ti klasický turek s lógrem nevyhovuje, můžeš vyzkoušet french press (http://jaknakavu.eu/…rench-press/), moka kávovar (http://cz.labohemecafe.eu/informace/pri … -konvicka/) nebo potom pressovač, ale s těmi zkušenost nemám… :wink:

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 19.12.10 15:50

Turka nepiju, ale byla jsem naučena šálky napřed nahřát a samotnou kávu pak zalívat na 3×.Pěnu to udělá hezkou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 19.12.10 16:02

:D idem vyskúšať. Hádam ma z tej kávy neklepne…už 3 šálka dnes :mrgreen:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 19.12.10 16:05

Neklepne, přinejhorším (pokud nejsi na kafe zvyklá) budeš juchat třeba do tří do rána :lol:

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 08.01.11 18:26

Koupila jsem si čaj Pu-Erh. To je opravdu zemitá chuť s velkým Z. Asi si budu muset zvyknout, chuť je opravdu podivná, ale nikoliv protivná. Jen vůni asi do parfému nikdo nepoužije, je to takové zatuchlé.

emily
Nevyléčitelná závislačka 1779 příspěvků 08.01.11 19:08

Priateľ ma chcel potešiť (mám rada čierne čaje), tak mi kúpil Lapsang Souchong od Windsor Castle, uvarila som ho nedávno a rodina začala hľadať čo v byte horí :roll: Najskôr dym, potom údenina.
Popis: Dym čínskeho dreva dodáva tomuto čaju typickú silnú údenú vôňu.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 08.01.11 19:10

Ale chutnal dobře, ne? Kdysi jsem ho taky měla, ale byla jsem prodavačkou na onu kouřovost upozorněna.

emily
Nevyléčitelná závislačka 1779 příspěvků 08.01.11 19:14
Ronna píše:
Ale chutnal dobře, ne? Kdysi jsem ho taky měla, ale byla jsem prodavačkou na onu kouřovost upozorněna.

áno, chutí dobre, najmä k takým výdatnejším raňajkám toasty, párky, miešané vajíčka /u nás praženica/- prestanem dýchať a pijem :D

Napríklad zelený čaj vypijem len ochutený s citrónom /zlatý lapsang:)/

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Lama
Učednice 55 příspěvků 08.01.11 19:20

Mně teď zachutnaly čaje s levandulí, buď klasicky černý s levandulí podle toho, jak mi ujede ruka :lol: (poprvé jsem měla v jedné čajovně) a k snídani ovocný Provence od Oxalisu (mám rada spíš „kyselejší“ čaje).
http://www.oxalis.cz/…cny/d-72801/
(teď se učím byliny na zk a nejradši bych, aby se všechny čaje zrušily :evil: )

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 1 parfém

kingfisherie
Učednice 184 příspěvků 08.01.11 20:12

Já jsem docela velký pijan čajů :D Kupuju na auria.cz a jsem hodně spokojená. Ale zase nejsem žádný odborník, abych mohla určit, který čaj je opravdu kvalitní a který ne. Z těch co si kupuji pravidelně, mám hodně ráda bílý čaj - bílá pivoňka (Pai mu tan), zelený jasmínový (Hua Cha White King), gunpowder a pu-er - i když u toho jsem docela začátečník. A teď jsem si koupila cestovní čajovou soupravu, protože dost lítám mezi školou, domovem a prací. Je parádní :) Taková pidi, ale své účely plní skvěle.
Hodně taky piji lapacho a roiboos. Máte taky někdo odzkoušené, že vám lapacho pomáhá při nemocech? Nebo je to jenom můj subjektivní pocit - placebo :)

Na poličce 30 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 79 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.01.11 12:11

Nemáš obrázek té sady?

kingfisherie
Učednice 184 příspěvků 09.01.11 12:38

Je to tahle: http://www.auria.cz/index.php?… … cts_id=261

Ještě by to pod ní chtělo nějaké malinké dřevěné čajové moře a bylo by to dokonalé :)

Na poličce 30 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 79 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist