Kavárny - zážitky a doporučení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 12.01.12 20:02
Kavárny - zážitky a doporučení

Miluju kavárny - zejména pro jejich atmosféru, často jedinečný styl, příjemnou obsluhu, zajímavé hosty. A taky, samozřejmě, kvůli kávě, kterou nepiju moc často, ale o to raději si ji vychutnám. Mám jakés takés povědomí o správné přípravě a servírování kávy a jedním z kritérií pro dobrou kavárnu pro mě je, aby zdejší obsluha věděla, jak na to, aby na „kapučínu“ :) byla ta správná pěna (a rozhodně žádný sněhulák, případně posypka ze skořice), aby se tu místo „presa“ a „pikola“ servírovalo espresso a ristretto, aby samozřejmostí byla voda v množství minimálně stejném, jako je množství kávy… a tak dále a tak podobně :srdce:
Důvod, proč zakládám toto téma: ráda bych tu sdílela příjemné zážitky z kaváren, nejen pražských (podobné téma už tu totiž pražáci mají), ale i (zejména?) mimopražských. Čas od času se stane, že vyrazím na výlet do města, které neznám, a pak se každý tip na dobrou, zajímavou, stylovou… kavárnu hodí.

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 4 odstřiky 68 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 12.01.12 20:26

A já rovnou začnu - v poslední době jsem si v Brně oblíbila Coffee Fusion - ul. Jánská 25, tedy přímo v centru, kousíček od obchodního domu Centrum (ve kterém v přízemí má pobočku Fann, takže je možné spojit příjemné s ještě příjemnějším :) )

Krásně jednoduchý interiér kavárny, dvě místnosti, hnědé dřevěné stolky a židličky. Jediný barista, snad i majitel v jedné osobě, pozorný, asi bude i upovídaný, když mu dáte prostor. Byli jsme tam s manželem zatím 3×, a pamatuje si nás!, dokonce ví, co jsme měli minule za kávu… musím podotknout, že mívá docela plno, takže nejsme jeho jediní zákazníci. Kávu má pokaždé čerstvou, na tabuli před vchodem je možné se dočíst, co je právě na mlýnku :) Doporučuju výborné espresso macchiato. Jen možná trochu pozor - poprvé si manžel objednal espresso s mlékem a dostal právě espresso macchiato, je tedy asi lepší výslovně říci, že si přejete mléko zvlášť (pokud na tom trváte ;) .

Přidávám odkaz na recenzi na Scuku a prezentaci kavárny na Lunchtime .

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 13.01.12 16:09
Lencza15 píše:
A já rovnou začnu - v poslední době jsem si v Brně oblíbila Coffee Fusion - ul. Jánská 25, tedy přímo v centru, kousíček od obchodního domu Centrum (ve kterém v přízemí má pobočku Fann, takže je možné spojit příjemné s ještě příjemnějším :) )

Krásně jednoduchý interiér kavárny, dvě místnosti, hnědé dřevěné stolky a židličky. Jediný barista, snad i majitel v jedné osobě, pozorný, asi bude i upovídaný, když mu dáte prostor. Byli jsme tam s manželem zatím 3×, a pamatuje si nás!, dokonce ví, co jsme měli minule za kávu… musím podotknout, že mívá docela plno, takže nejsme jeho jediní zákazníci. Kávu má pokaždé čerstvou, na tabuli před vchodem je možné se dočíst, co je právě na mlýnku :) Doporučuju výborné espresso macchiato. Jen možná trochu pozor - poprvé si manžel objednal espresso s mlékem a dostal právě espresso macchiato, je tedy asi lepší výslovně říci, že si přejete mléko zvlášť (pokud na tom trváte ;) .

Přidávám odkaz na recenzi na Scuku a prezentaci kavárny na Lunchtime .

Vypadá dobře !!! Že bych vyrazila do Brna ?:)

Na poličce 19 parfémů 6 miniatur 13 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 13.01.12 16:11

Kavárny totiž miluju a úplně nejradši jsem tam sama, když si můžu číst nebo prostě jen tak dřepět na zadku :) My jsme doma takový kavárenský typy :)

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 13.01.12 16:42
Suniang píše:

Vyraž! No já teda nevím, jak to máš daleko :?: ale Brno je kavárenský ráj, mám v plánu přidat další tipy. Já teda nejradši jsem v kavárně s někým, ve dvou (větší banda už je moc, to si nevychutnám kafíčko tolik, jak bych chtěla), a samotu plus knížku si víc užívám v čajovně.

Ify
Parfémová maniačka 619 příspěvků 13.01.12 17:05

Ano, co se týká Brna, tak už kdysi dávno se říkalo, že Brno je předměstím Vídně. A Vídeń, to je kavárenský ráj.

Na poličce 137 parfémů 53 miniatur 54 odstřiků 128 vzorků V tužebníku 67 parfémů

Reg9
Učednice 218 příspěvků 13.01.12 17:09

V Brně mám oblíbený Coffee Club v Medlánkách.
http://www.coffeeclub.cz/index.html
Je to z ruky, ale za ten zážitek to stojí.

Na poličce 4 parfémy 2 miniatury 17 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 13.01.12 22:55
Lencza15 píše:
Suniang píše:
Vyraž! No já teda nevím, jak to máš daleko :?: ale Brno je kavárenský ráj, mám v plánu přidat další tipy. Já teda nejradši jsem v kavárně s někým, ve dvou (větší banda už je moc, to si nevychutnám kafíčko tolik, jak bych chtěla), a samotu plus knížku si víc užívám v čajovně.

Bydlim kousek od Prahy, ale nadhodim to doma, zase bychom mohli do Brna vyrazit, kdyz ted vime kam .)

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 13.01.12 22:57

Doporučuji http://ebelcoffee.cz/cz, pokud nevadí, že je to v Praze. ;)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 13.01.12 23:05

Já ještě zůstanu v Praze a doporučím http://www.choco-cafe.cz/. Je v Liliové ulici, kousek od Betlémského náměstí a pyšní se především skvělou vařenou čokoládou na několik způsobů…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 13.01.12 23:10

Jé, tak tu zkusím. Jinak jsme byly předevčírem s mamkou a s dcerou v Myšákovi a kafe mi chutnalo.
http://cz.prague-stay.com/…rarna-mysak/
A můj milovaný Cafe Louvre, tam jsem si už koupila i triko, jsem skoro štamgast.
 http://www.cafelouvre.cz/

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 13.01.12 23:10

Já se tedy přidám a doporučuji v Ústí nad Labem kavárnu Bárka http://www.catering-kavarna.cz/barka-kafe, dělají tam výbornou kávu, mléčné koktejly, šlehají si vlastní šlehačku, je tam úžasná atmosféra. Jsou tam zaměstnáni psychicky nemocní většinou schizofrenici. jsou moc fajn, jen někdy trochu pomalejší, ale i to tvoří to jedinečné klima. Dají se tam koupit i výrobky z chráněných dílen. Chodím tam moc ráda. Doporučuji, jednak si pochutnáte a podpoříte dobrou věc. A neplatí mi za reklamu :mrgreen: mám jen takové výrazné až úchylné sociální cítění :mrgreen:

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 13.01.12 23:28

Já bych rád doporučil výbornou kavárnu a pražírnu (!) kávy v Olomouci - ačkoliv do Holomóce moc nejezdím. ;) Produkty pražírny doporučuju téměř bezvýhradně.
Link: http://www.kafekodo.cz/kontakt.html

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 13.01.12 23:40

Ještě jednou Praha:
http://www.ethiopia.cz/

Slibuju, že zjistím Mikulov a Nový Jičín, tam mám rodinku. Mají tam dobré kavárny, ale už si nepamatuju jména.

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 14.01.12 00:35

.. .) to je prima tema, vyzkousim co nejdriv ty v Praze ! Taky pozdeji pridam ;svoje; kavarny v Praze, ale protoze je stridame a nazvy, krome ;proflaklych; si nepamatuju, tak to musim nejdriv zjisti :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist