Kdy je vhodné psát ke jménu titul ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 17:09
Kdy je vhodné psát ke jménu titul ?

Holky, jaký je váš názor na používání VŠ titulů ? Jsou profese, které bez titulu na dveřích jaksi nebudí důvěru - MUDr., JUDr. - v některých oborech i Ing. - u stavařů třeba. Jak na vás ale působí tituly jinak ?
Právě se s kamarádkou začínáme angažovat v jedné veřejně prospěšné akci a přemýšlíme, jestli se podepsat jako Ing. nebo jen běžné spoluobčanky. Ona si myslí, že titul ano, protože to zvedne důvěru lidí, že jaksi víme o čem mluvíme, já si tím nejsem zcela jistá… :conf: Chtělo by to nějaký sociologický průzkum… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 18.03.09 17:13

Jestliže jde o průzkum nebo veřejně prospěšnou akci, tak tam jsem pro uvádění titulu, už z toho důvodu, který uvádíš sama - aby bylo vidět, že to dělá fundovaný člověk :wink:

jinak v práci při běžné písemné komunikaci mezi kolegy jsem spíše pro podpis bez titulu.. i když najde se tu pár jedinců, kteří hovno umí, ale na titulu si zakládají :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 17:23

Ali, no právě - pár jedinců nám kazí pověst… 8)

Totiž, zrovna ten Ing. je používán často jako hanlivé označení, jsem si všimla - právě Ing. si nejčastěji berou do úst ti různá individua v hláškách typu:
" Na to nemusím být inženýr, abych to poznal…"
" Tohle určitě vymyslel nějaký inženýr…"

Osobně mám pěknou historku ze svého prvního zaměstnání po škole, kde jsem ráda sedávala u oběda s lidmi z provozu - oni o mně věděli jen, že jsem z marketingu…No, a jednou mě sháněl ředitel, tak mě vyvolávali rozhlasem, že Ing. XY se dostaví k řediteli…a když to ti kluci z provozu slyšeli, tak se zmohli jenom na: " Ty jsi inženýrka, jo ? Ale jsi normální…?!" :shock:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 18.03.09 17:28

jj, já s oblibou používám rčení " inženýrka jedna tříbarevná " :D :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 18.03.09 17:58
doporučuji

titul používat - na hnoji jsme ho nenašly.V tele­fonním styku jej až na výjimky nepoužívám, jen jméno a funkce. U nás má titul, především doktorandský, magisterský tradiční hodnotu a je zvykem jej používat. Také mám zkušenost, i když nespravedlivou proti neotitulovaným, že s Vámi třeba leckde u lékaře jednají lépe. Holt být doktorka má svoji váhu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 18.03.09 18:02
Alena píše:
jj, já s oblibou používám rčení " inženýrka jedna tříbarevná " :D :D
…to jsem já… Dr.Ing.arch. :D … ale nejraději používám jen drink 8)
Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 18.03.09 18:04

......

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 18.03.09 18:04

já k dr. ještě pplk, což na muže s hodností vojína, rotného působí velmi přitažlivě.

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 18.03.09 18:10

Rozhodně tam hoď i kandidáta věd a PaedDr......to je nutnost.....Páč PaedDr…to jsi světový zbožíznalec a bezvadnej člověk.....http://www.youtube.com/watch?…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 18.03.09 18:11

V beznom zivote, v praci ho nepouzivam. U lekara, advokata, notara a na uradoch ANO :roll: po vysloveni titulu jednaju so mnou ako s clovekom :twisted:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 18.03.09 18:12
Kriss píše:
V beznom zivote, v praci ho nepouzivam. U lekara, advokata, notara a na uradoch ANO :roll: po vysloveni titulu jednaju so mnou ako s clovekom :twisted:

je to tak.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 18.03.09 18:14

Já zas titul moc nepoužívám, ikdyž moje profese patří mezi ty, které bez titulu na dveřích jaksi nebudí důvěru.

Příspěvek upraven 21.07.14 v 18:23

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 18.03.09 18:15

Kerze, v tomhle případě bych ho rozhodně uvedla. Opravdu to může zvednout důvěryhodnost.
V ústním či písemném styku s kolegy ve firmě ne… Ale jak psala Alena, najde se pár jedinců, kteří píp umí a na titulu si zakládají… Nemyslím, že je to tvůj případ.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 18:32

Holky, díky za názory - to mne zaujalo, že ho používáte u lékaře. To se jako představíte Ing. - Dr. - Mgr. XY ? :shock: Nebo jim při diktování jména řeknete " ještě titul „? Doktoři jsou takoví elitáři ? Já se s tím jednou setkala u právníka. Když jsem mu dala vizitku řekl: "Vy jste inženýrka - tak to jsem rád - hned jste mi ještě sympatičtější…“ :roll: No on mi od té chvíle sympatický být přestal. Později jsem se dozvěděla, že se styděl za svoji ženu, že nemá titul, tak se s ní nakonec rozvedl…
Ale abych se vrátila k těm lékařům - oni to na mně většinou poznají, že jsem VŠ :oops: Už několikrát se mi stalo, že se doktor zeptal co mám za titul a když jsem řekla, že Ing., tak prý - „To jsem si myslel…“ 8) To prý ale nebyl kompliment - oni prý inženýry nesnášejí… :?

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 18.03.09 18:47

Mna sa na to pytali, + to mam na karticke poistenca
A este som ucila par ich deti, takze ma poznaju

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist