Kdy je vhodné psát ke jménu titul ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 17:09
Kdy je vhodné psát ke jménu titul ?

Holky, jaký je váš názor na používání VŠ titulů ? Jsou profese, které bez titulu na dveřích jaksi nebudí důvěru - MUDr., JUDr. - v některých oborech i Ing. - u stavařů třeba. Jak na vás ale působí tituly jinak ?
Právě se s kamarádkou začínáme angažovat v jedné veřejně prospěšné akci a přemýšlíme, jestli se podepsat jako Ing. nebo jen běžné spoluobčanky. Ona si myslí, že titul ano, protože to zvedne důvěru lidí, že jaksi víme o čem mluvíme, já si tím nejsem zcela jistá… :conf: Chtělo by to nějaký sociologický průzkum… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 18.03.09 17:13

Jestliže jde o průzkum nebo veřejně prospěšnou akci, tak tam jsem pro uvádění titulu, už z toho důvodu, který uvádíš sama - aby bylo vidět, že to dělá fundovaný člověk :wink:

jinak v práci při běžné písemné komunikaci mezi kolegy jsem spíše pro podpis bez titulu.. i když najde se tu pár jedinců, kteří hovno umí, ale na titulu si zakládají :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 17:23

Ali, no právě - pár jedinců nám kazí pověst… 8)

Totiž, zrovna ten Ing. je používán často jako hanlivé označení, jsem si všimla - právě Ing. si nejčastěji berou do úst ti různá individua v hláškách typu:
" Na to nemusím být inženýr, abych to poznal…"
" Tohle určitě vymyslel nějaký inženýr…"

Osobně mám pěknou historku ze svého prvního zaměstnání po škole, kde jsem ráda sedávala u oběda s lidmi z provozu - oni o mně věděli jen, že jsem z marketingu…No, a jednou mě sháněl ředitel, tak mě vyvolávali rozhlasem, že Ing. XY se dostaví k řediteli…a když to ti kluci z provozu slyšeli, tak se zmohli jenom na: " Ty jsi inženýrka, jo ? Ale jsi normální…?!" :shock:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 18.03.09 17:28

jj, já s oblibou používám rčení " inženýrka jedna tříbarevná " :D :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5273 příspěvků 18.03.09 17:58
doporučuji

titul používat - na hnoji jsme ho nenašly.V tele­fonním styku jej až na výjimky nepoužívám, jen jméno a funkce. U nás má titul, především doktorandský, magisterský tradiční hodnotu a je zvykem jej používat. Také mám zkušenost, i když nespravedlivou proti neotitulovaným, že s Vámi třeba leckde u lékaře jednají lépe. Holt být doktorka má svoji váhu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 18.03.09 18:02
Alena píše:
jj, já s oblibou používám rčení " inženýrka jedna tříbarevná " :D :D
…to jsem já… Dr.Ing.arch. :D … ale nejraději používám jen drink 8)
Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2569 příspěvků 18.03.09 18:04

......

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5273 příspěvků 18.03.09 18:04

já k dr. ještě pplk, což na muže s hodností vojína, rotného působí velmi přitažlivě.

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2569 příspěvků 18.03.09 18:10

Rozhodně tam hoď i kandidáta věd a PaedDr......to je nutnost.....Páč PaedDr…to jsi světový zbožíznalec a bezvadnej člověk.....http://www.youtube.com/watch?…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 18.03.09 18:11

V beznom zivote, v praci ho nepouzivam. U lekara, advokata, notara a na uradoch ANO :roll: po vysloveni titulu jednaju so mnou ako s clovekom :twisted:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5273 příspěvků 18.03.09 18:12
Kriss píše:
V beznom zivote, v praci ho nepouzivam. U lekara, advokata, notara a na uradoch ANO :roll: po vysloveni titulu jednaju so mnou ako s clovekom :twisted:

je to tak.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 18.03.09 18:14

Já zas titul moc nepoužívám, ikdyž moje profese patří mezi ty, které bez titulu na dveřích jaksi nebudí důvěru.

Příspěvek upraven 21.07.14 v 18:23

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 18.03.09 18:15

Kerze, v tomhle případě bych ho rozhodně uvedla. Opravdu to může zvednout důvěryhodnost.
V ústním či písemném styku s kolegy ve firmě ne… Ale jak psala Alena, najde se pár jedinců, kteří píp umí a na titulu si zakládají… Nemyslím, že je to tvůj případ.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.09 18:32

Holky, díky za názory - to mne zaujalo, že ho používáte u lékaře. To se jako představíte Ing. - Dr. - Mgr. XY ? :shock: Nebo jim při diktování jména řeknete " ještě titul „? Doktoři jsou takoví elitáři ? Já se s tím jednou setkala u právníka. Když jsem mu dala vizitku řekl: "Vy jste inženýrka - tak to jsem rád - hned jste mi ještě sympatičtější…“ :roll: No on mi od té chvíle sympatický být přestal. Později jsem se dozvěděla, že se styděl za svoji ženu, že nemá titul, tak se s ní nakonec rozvedl…
Ale abych se vrátila k těm lékařům - oni to na mně většinou poznají, že jsem VŠ :oops: Už několikrát se mi stalo, že se doktor zeptal co mám za titul a když jsem řekla, že Ing., tak prý - „To jsem si myslel…“ 8) To prý ale nebyl kompliment - oni prý inženýry nesnášejí… :?

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1119 příspěvků 18.03.09 18:47

Mna sa na to pytali, + to mam na karticke poistenca
A este som ucila par ich deti, takze ma poznaju

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist