Kdy vaši psi nejvíc chrápou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gep
Učednice 218 příspěvků 10.05.08 18:22
Kdy vaši psi nejvíc chrápou?

Pozorovala jsem naše psy. Dokáží chrápat jako tlupa opilců, ale jejich chrápání, zjistila jsem bedlivým zkoumáním, není náhodné. Tento zvukový doprovod se projeví zásadně v okamžiku, kdy se dostanou do fáze REM spánku, tedy, když se jim zdají sny. Jakmile se jim pohybují oči pod „víčky“ (jasně, psi víčka nemají) a svaly se napínají pod vlivem toho, co se jim zdá, začnou s chrápáním.

Je to zkušenost jen s naší smečkou, nebo jde o jev obecný?

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.05.08 19:01

Nasi psi chrapu hlavne , ked spia na chrbte :D, potom sa otriasa cela chladnicka, doteraz kazdy moj pes chrapal, ak sme mali navstevu a boli sme s mamou same doma, tak sa nas dotycna pytala, ze koho to mame v spalni :oops: Moj spic chrapal takmer stale a ked sa mu nieco snivalo, tak dokonca knucal, brechal a pohyboval nozickami :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Gep
Učednice 218 příspěvků 10.05.08 19:10

Když hrabou packama, vždycky přemýšlím, co se jim asi zdá, jestli honí kočku (těžko, v reále si s mňoukama hrají), nebo loví, prohání se po lese, nebo když ze sna mlaskají tak jestli se jim zdá o granulkách.

„Nejpříjemnější“ je, když chrápou v momentě, kdy usnou s hlavou do deseti centimentrů od hlav lidských členů smečky, popřípadě, když spí přímo nalepení na nás. To máme bezesnou noc. :lol:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.05.08 19:21

Ano velmi dobre tie zvuky a pachy poznam :D , mala som 13 rokov spica a fungovali sme ako stari manzelia, ked som sa ucila na skusku, musela som svietit lampickou tak, aby som ho nerusila a ked zacal chrapat v svojom kresle, tak som ho zobudila a on sa znechutene obratil na druhy bok a velmi tazko si vzdychol :D V auguste mi odisiel :cry: a teraz mi ten chrapot v noci chyba…dlho som si nemohla zvyknut na to ticho v noci. Mame aj 2 bandogov ale nie doma, a tie ked zacnu chrapat, tak to sa neda spat, doslova sa otriasa chladnicka :D Jeden z nich si doslova vyzaduje skrabkat brusko a vyvali sa na chrbat a spusti … ked prestanem hladkat sa zobudi a hned sa dozaduje dalsej pozornosti :D , keby sa tak niekto o mna staral, ako sa maju ti psi
Gep a ten krasavec na fotke je tvoj? To je rotveiler, ze?

Gep
Učednice 218 příspěvků 10.05.08 19:49

To je mi líto, že Ti pejsek odešel. Oni jsou úžasní a báječní, také jsem už pochovala jednoho pejska a vím, jak těžké to je. :(

Máme dva rotvajlery, Eritreu a Ebonyho. Sourozenci to jsou. Roční. Přesně, lehnou na záda, packy do vzduchu, bříško ven a drbat, drbat, drbat. :lol:

Ale spí s námi v posteli, beru to tak, že pes je smečkový a proč je mám trestat tím, že je na noc, kdy se smečka navzájem hřeje a chrání, vyhodíme? A pak, mám pocit, že ta důvěra, s jakou se tak velká psiska tulí k nám, nejde zklamat. No … a taky je mi to příjemné. Ale muž si musel chvíli zvykat. :wink:

Jediné, co mi vadí je, když mi pes usne na rameni (velmi těžká hlava) a dýchá mi do obličeje. Tak tam se už bráním. O procentu úspěšnosti lze ale pochybovat. :lol:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 10.05.08 20:01

:lol: :lol: :lol: zlate, moj Asatik by sa do postele so mnou nevosiel, teda aspon nie do mojej, Asat ma asi 48 kil :lol: a je to macek, ale spicom Ajaxom sme spali spolu :lol: , niekedy chudacik spadol z postele, ked sa otacal… su to uzasne tvory a vdakabohu, ze ich mame :D

Zuzek  13.05.08 07:03

Máme tříletou fenečku francouzského buldočka Bobinku a ta chrápe furt, taky hrozně funí, chrochtá a prdí i v bdělém stavu… :D . Prostě tuponosý pesan. Neuvěřitelně milé a krásné stvoření.

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 13.05.08 09:47

Naše Zora je schopná upadnout do spánku během 3 vteřin a začít neskutečně chrápat. „Běhání“ ve spánku je u ní běžné a dokonce se i nahlas „chechtá“. Je to strašně legrační ji v tomto stavu pozorovat.Zajímalo by mě , co se těm pejskům může honit hlavou ,když spí. Myslíte, že mají lidské sny? Představuju si , že se jim nezdá nic konkrétního,spíš nějaké abstraktno.Chtělo by to poslechnout si názor nějakého psího psychologa.I když jak to zjistit, když nám pejsci nic neřeknou.Bylo by fajn, kdyby aspoň na chvilku mohli promluvit.To bychom se divili!!!

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 02.08.08 11:55

Jasně že mají sny. Když běhají, tak honí kočky nebo zajíce. Náš pesan se někdy po spánkové honičce olizuje a mlaská. Takže mu asi chutnal :D .

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

dusty  25.01.12 14:48

Náš vlčiak chrápe málokedy, ale stojí to za to - vtedy sa otriasajú veci na poličkách. Keď poriadne zaspí, hlboko sa nadychuje a dlho vydychuje - ako kováčsky mech, je ho počuť až na poschodie domu. A dosť často v spánku hýbe zadnou nohou, ako keby štartoval motorku. Niekedy kňučí a obyčajne sa zobudí a príde sa pomaznať, vtedy má asi zlé sny. Aj sa tvári vyľakane, vystrúha tzv. puppyface. Stačí poškrabkať za ušami a medzi očami a uloží sa nanovo.

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 25.01.12 14:52

U nás je to stejné - mám anglickou bulteriérku, chrochtá hojně i v bdělém stavu a během spánku nepřestane :)

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kamila01  26.01.12 13:01

Moje kokřice občas ve spaní také chrápe a když začne, tak probudí kočku, která spí vedle ní. Když byla kočka malá, tak jí to chrápání nevadilo, teď se radši hned odstěhuje.

ludmila.sirotkova
Parfémová maniačka 895 příspěvků 26.01.12 17:53
Zuzek píše:
Máme tříletou fenečku francouzského buldočka Bobinku a ta chrápe furt, taky hrozně funí, chrochtá a prdí i v bdělém stavu… . Prostě tuponosý pesan. Neuvěřitelně milé a krásné stvoření.

souhlasím,my máme buldočky dva :srdce:

Na poličce 35 parfémů 13 miniatur 19 odstřiků 256 vzorků V tužebníku 17 parfémů

foxy
Nevyléčitelná závislačka 1837 příspěvků 26.01.12 19:18

Nemá i Barbucha buldočka?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist