Kdyby šlo vůni "vyfotit"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rampepurna
Nováček 4 příspěvky 26.05.13 10:20
Kdyby šlo vůni "vyfotit"

Hudbu nahraju, scénu vyfotím nebo natočím, chuť uložím do receptu nebo ji zmrazím, zavařím, koupím v pytlíku … a co královský smysl čich?

Otevřela jsem teď troubu, kde v sáčku peču maso s žampionama, slaninou, lilkem, česnekem, bramborama a spol. a xicht mi orosil oblak božský vůně. Sice to není Chanel ani Eden … ale tuhle vůni bych ráda „vyfotila“ a uložila a pak se s ní chlubila a podělila jindy s jinými.

Jak by vypadal „obraz“ vůně? Směs barev? Tvary?

Jsem parfémový diletant a zajímal by mě názor těch, kdo vůním rozumí a umí rozlišovat desítky podtónů a ingrediencí. Když nasajete do nosder svůj top-parfém a zavřete oči, vidíte něco pod víčky? Třeba nějakou barvu nebo tvary, pohyb nebo světla?

Vím, že je to celkem stupidní diskuse, nicméně mě opravdu zajímá, jak vůni „prožívají“ ti, kdo jí rozumí.

Krásný den přeje vaše Purna Rampeová!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 26.05.13 12:45

Toto téma tu už před lety načala Ada jakou barvou vnímá vůně, ale už je to nějakej rok zpátky.
Samsaru vnímám v mnoha odstínech rudé, až do tmavě hnědé.
Mitsouko od tmavě béžové, přes hnědou hlínu, šedočernou až k tmavě zelené
Eden směsice zelené a žluté, sem tam probleskne červená do oranžova
Angelique Noire zelená barva trávy prosvícená sluncem a žluté šmohance jako pampelišky
Alien tmavě zeleně a hodně tmavě modře
Eve žlutá, pomerančově oranžová, tmavě růžová
a dalo by se pokračovat, taky záleží jak se na mě ten den rozloží

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

rock
Nevyléčitelná závislačka 1736 příspěvků 27.05.13 15:51
@Rampepurna píše:
Jak by vypadal „obraz“ vůně?

Asi to nebude odpověď hodná romantické duše, ale vypadal by jako dlouhý, složitý a nezáživný chemický vzorec. Pomocí něj by mohlo jít vůni v maximální možné míře reprodukovat.

Na poličce 45 parfémů 1 miniatura 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 05.06.13 22:03

@rock I tak by se dalo, ale u mě ne. :P

@Rampepurna Mně vůně asociuje barvy. Velmi intenzivně, velmi živě a často do těch nejjemnějších nuancí. K barvě se přidává i dojem … nazvu jej taktilní percepce. Vidím barvy a vnímám strukturu materiálu, něčeho - dřevo, kov, látka - drsnost, tvrdost, chlad, jemnost …

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Rampepurna
Nováček 4 příspěvky 26.08.13 14:23
@Dalia píše: … dojem … nazvu jej taktilní percepce. Vidím barvy a vnímám strukturu materiálu, něčeho - dřevo, kov, látka - drsnost, tvrdost, chlad, jemnost …

Krásnej výraz ;) S taktilní percepcí se mi asociují kombinace tkanin.
 Třeba

• smetanový satén + tmavě fialový samet
  • bílý mušelín + černá lesklá kůže
  • drsný tvrdý šedo-bílý tvíd + sladce světle růžové hedvábí
  • námořnická modř + zlatavě žlutá - třeba len nebo jednoduchá bavlna
  • bílá lakovka (kabelka/boty) + rudý šifón

atp.

Je to příjemná zábava pod víčky - takovej soukromej krasohled. Ležela jsem dlouho v nemocnici, takže člověk vymýšlí kdejakou zábavu … takže třeba hledání kombinací látek a barev … doporučuju jako relax meditaci :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist