Ke kterým knížkám se vracíte a proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 10.01.08 00:49

Bohužel se dnes asi málo čte. Ale určitě máte nějakou knihu, která vám utkvěla v paměti, na kterou vzpomínáte a třeba se k ní i vracíte.Nechcete si o takových knížkách popovídat?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.01.08 08:59

Já neustále dokola čtu Egypťana Sinuheta od Miiky Waltariho. Vůbec všechno od Waltariho hobluju stále dokola. A co třeba top ten žebříček oblíbených knih? Já budu přemýšlet a postupně to sem dopíšu…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 10.01.08 09:25

Hodně mě ovlivnil Alchymista od Coelha, další oblíbené jsou Nevyšlapanou cestou - Peck, Hovory s Bohem - Walsch, Škola malého stromu - Carter, Zasvěcení - Elisabeth Haich, Kámen mudrců - Anker Larsen, učitě si ještě vzpomenu na další.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 10.01.08 12:01

U mne vedou dvě knížky-Kožíkův Největší z Pierotů a Zweigova Netrpělivost srdce a musím dodat,že mne u obou strašně,ale strašně naštvalo televizní zpracování,to mi přišlo jako znezvěcení,nehledě na to,že tyhle dvě knihy podle mne nejdou převést na filmové plátno,popisy dušeních procesů hlavních hrdinů,to se prostě zahrát nedá,z obou knih zůstala jen hnusně okleštěná kostra,základní příběh divácky nepřitažlivý.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 10.01.08 12:02

Fuj,mám tam hrubku.znesvě­cení,samozřej­mě. ;)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 10.01.08 12:11

Kerze, tak Sinuheta teď zrovna čtu, po mnoha letech. Moje nejoblíbenější kniha od Waltariho, ale mám ráda i jeho detektivky, jen Krvavou lázeň jsem moc nemusela, ale četla jsem asi ve špatném období. A chci koupit nějaké pohádky / pro své ratolesti /, nevíš jaké jsou??

Mezi oblíbené mám Johna Irvinga, Škvoreckého, ale je jich víc
A knihy Cit slečny Smilly pro sníh, Spolčení hlupců - na to se taky chystám už pěkně dlouho, ale ten internet, to je požírač času

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 10.01.08 12:17

Škvoreckého mám ráda taky - Prima sezónu asi nejvíc, ale jinak bych tu od něj jmenovala většinu věcí. Ráda se vracím i ke knížkám Michala Viewegha, to je taková odpočinková četba na dovolenou. :-) A určitě bych měla zmínit Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy a Nerudovy Povídky malostranské. :-)

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.01.08 12:17
Kalista píše:
Kerze, tak Sinuheta teď zrovna čtu, po mnoha letech. Moje nejoblíbenější kniha od Waltariho, ale mám ráda i jeho detektivky, jen Krvavou lázeň jsem moc nemusela, ale četla jsem asi ve špatném období. A chci koupit nějaké pohádky / pro své ratolesti /, nevíš jaké jsou??Mezi oblíbené mám Johna Irvinga, Škvoreckého, ale je jich víc
A knihy Cit slečny Smilly pro sníh, Spolčení hlupců - na to se taky chystám už pěkně dlouho, ale ten internet, to je požírač času

Pohádky vůbec neznám. Krvavá lázeň je nejbrutálnější kniha, kterou jsem v životě četla. Až jsem se u ní zamyslela nad autorovým duševním zdravím. I když středověk byla šílená a krutá doba, asi to tenkrát takhle opravdu vypadalo. Nicméně ty pasáže, kde popisuje mučení svojí ženy Barbary a plenění Říma španělskými žoldáky, už teď vynechávám - dost dlouho jsem z toho nemohla spát…Četlas i Šťastnou hvězdu? Ta je velmi zajímavá z filozofického hkediska…

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 10.01.08 12:23

Ne tu jsem nečetla, ale už jsem ji měla v knihovně kdysi v ruce. Vůbec je to se mnou v poslední době hrozné, čtu málo.
Moc se mi taky líbilo Jeho království a Etrusk ten mě tak nějak zase zklamal.

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.01.08 12:55

Moje stálice:

1. Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
2. Mika Waltari - Tajemný Etrusk
3. Mika Waltari - Nepřátelé lidstva + všechny historické romány autora
4. William Styron - Sophiina volba + ostatní autora
5. Ernest Hemingway - Stařec a moře + ostatní autora
6. James Herriot - To by se zvěrolékaři stát nemělo atd. ( všechny díly )
7. Aniická knihovna
8. Robert Graves - všechno
9. Sue Towsendtová - Tajný deník Adriana Molea - všechny díly
10. Jarmila Loukotková - Není římského lidu + ostatní historické prózy
11. Henrik Sienkiewicz - Quo Vadis? + další romány
12. Umberto Ecco - všechno

Dále čtu - všechno o antice, všechno o umění, nšco o architektuře, staré ruské autory ( Dostejevskij, Puškin atd. ), „jižanské“ autory… Vůbec sinemůžu vzpomenout, kdy jsem naposledy četla něco od českého autora - kromě populárně vědeckých publikací - asi na střední škole jako povinnou četbu…Kecám - Deníky Ostraváka - všechny, několikrát…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.01.08 12:56
Kalista píše:
Ne tu jsem nečetla, ale už jsem ji měla v knihovně kdysi v ruce. Vůbec je to se mnou v poslední době hrozné, čtu málo.
Moc se mi taky líbilo Jeho království a Etrusk ten mě tak nějak zase zklamal.

My jsme po stopách Tajemného etruska putovali Itálií a Sicílií - bomba!!!

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.01.08 13:31

Poslední kabriolet od Myrera, Kmotr od Puzza, Betty MacDonaldová (její nezdolný optimismus mi v krizích dobíjí baterky)…

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Magdaa  10.01.08 13:48

Tak já taky miluju Waltariho Sinuheta, Starce a moře, Jarmilu Loukotkovou - Navzdory básník zpívá a když je mi smutno tak vždy sáhnu po Malém Princi

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 10.01.08 14:00

Já jsem „požíračka knih“ čtu všechno možné-a hlavně-pořád,v tram,v m­etru,u moře,v pos­teli,na zahadě,kdykoli,kde­koli…
Waltari je můj oblíbenec,a absolutně nejoblíbenější kniha z jeho díla je Tajemný Etrusk,cítím,jako bych byla jeho vlastní sestra:-)
Další z mých stálic je John Irving,to jsou prostě exceletní romány,psané tak charakteristickou rukou,že i bez udání autora je po 4 stránkách poznám (Svět podle Garpa,Rok vdovou,Pravidla moštárny)..mňamka!
G.G.Márquez-totéž-absolutně vynikající,lidský a zároveň magický autor,od něho mám nejraději Láska za časů cholery a povídky V tomhle městečku se nekrade.
Robert Graves-tuším,že je autorem mé oblíbené knihy Zlaté rouno.
Jinak miluju řecké báje a pověsti,takže samozřejmě mám jejich sbírky od E.Petišky, V.Zamarovského, N.A.Kuna…
Momentálně mám rozečteného U.Ecca-Tajemný oheň královny Loany a J.Tabor-Ježíšova dynastie (to je literatura faktu).
A v neposlední řadě je mým velikým oblíbencem pokleslý žánr horroru,fantasy,a science fiction,kde jsou mými zbožňovanými autory Stephen King-prakticky všechno jsem četla, J.R.R. Tolkien-dtto,Larry Niven a Prstence, Brian Aldiss a Nonstop,Helikon­nie..
A pak mám doma spoustu cestopisných,ar­cheologických,et­nografických knih,které jsem četla průběžně od 14 let,a stále doplňuji,a možná v důchodu se k nim dostanu znova..
Namátkou skvělého Prescotta a jeho Dějiny dobytí Peru a Dějiny dobytí Mexika,
Stinglovy etnografické a archeologické knihy,Thora Hayerdahla (Kon-Tiki,Fatu-Hiva)…
Joo-ještě jsem jako veliká milovnice zvířat zapomněla na zvířátkové atlasy a skoro všechny knihy Geralda Durella..jeeežíš,to je nekonečný!
Já jsem Blíženec,a my jsme „dva v jdnom“,máme obrovský záběr,ale nic neumíme dělat pořádně:-)
Tak pardón,moc jsem se rozepsala,ale asi to není ani třetina mých oblíbených knížek a autorů..

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.01.08 14:02
berush píše:
Poslední kabriolet od Myrera, Kmotr od Puzza, Betty MacDonaldová (její nezdolný optimismus mi v krizích dobíjí baterky)…

Kmotr a Vojna a mír jsou na mne moc složité knihy. Je tam hodně postav - i epizodních, s cizími jmény a já mám problémy se v tom orientovat…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist