Kenzo Amour vs. L'Instant de Guerlain

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pedro7
Učednice 59 příspěvků 06.08.15 18:06
Kenzo Amour vs. L'Instant de Guerlain

Která vůně se vám zdá zajímavější a proč, které byste daly přednost a v jakém ročním období? Která je pro vás větší držák? Zkrátka, milovnice obou vůní - která vás víc oslovila, která z nich je pro vás No. 1? Nebo máte jiného, těmto vůním podobného favorita?
Díky moc za názory a tipy :-)

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 9 odstřiků 166 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:

Jitka77
Nevyléčitelná závislačka 1110 příspěvků 06.08.15 19:48

Mně se tyto vůně zdají dost odlišné… ano, obě jsou sladší, obě jsou kvalitní, obě mají dobrou siláž i výdrž - Kenzo je asi o něco průraznější, Guerlain nenápadnější a připadá mi univerzálnější. Je to vůně, která člověku dělá společnost a průvode během dne. Oproti tomu Kenzo Amour vnímám jako dominantnější, obklopující, možná až zahlcující. Umím si představit, že mi během dne může i lézt na nervy, a asi bych po něm (a teď mluvím vlastně o všech parfémech této značky - kterou mám ráda, aby nedošlo k mýlce) sáhla jen s plným vědomím, že mě tato vůně během celého dne ani na chviličku neopustí.

Do trojice bych k nim klidně přidala Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire, připadá mi v nejhrubších rysech podobná a taky je to kráska.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 8 odstřiků 131 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Pedro7
Učednice 59 příspěvků 06.08.15 21:10

@Jitka77 Díky moc za reakci :-) Co se týká Amour a L'Instant, jsou stejné spíš typově, jinak úplně mi mluvíš z duše…já osobně mám také pocit, že větší držák a více dominantnější je Amour, což zas nemusí být na škodu, jako obtěžující ho nevnímám,naopak, líbí se mi,když vůně drží, ale musím se přiznat, že se chvíli přikláním k jedné, chvíli ke druhé,což se mi stává málokdy, většinou mám jasno - buď je to „ááách“ nebo jen „šlo by to“ :-) Proto mě zajímá, jak tyto vůně vnímá někdo další.

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5765 příspěvků 07.08.15 07:39

@Pedro7 Pro mě je jasnou volbou Amour. :mrgreen: V L'Instant mi překáží med.
Jinak sladké a výrazné jsou obě. Ale Amour mi vadí o dost méně.
Ve vedrech jsem ho snášela vždy dobře. V zimě byl na mě moc silný.
Musela jsem ubrat s dávkováním, jinak jsem měla zaručený bolehlav.

A můj tip na dobře držící slaďárnu, co jde do prostoru (a zároveň z ní nemám migrénu) = YSL Manifesto L’Eclat.

Na poličce 57 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

Pedro7
Učednice 59 příspěvků 07.08.15 09:50

@viky Už dlouho chci vyzkoušet YSL Manifesto, zatím jsem se k němu nedostala, tak přidám i Manifesto L'Eclat :-) Díky za tip!
Amour mám tendence teď v létě přiživovat, tak se těším na zimu ;-) snad tím nikoho neumrtvím :mrgreen:
A jaký je v zimě L'Instant?

@Jitka77 Alien se mi líbí, Alien Eau Extraordinaire jsem neměla možnost zkusit…podle popisu by to nemuselo být vůbec špatné… :think: Tak další adept na vyzkoušení :-)

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist