keramické nože

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 17:48
keramické nože

uvažuji o koupi, můžete doporučit konkrétní značku a jaké máte zkušenosti? Fascinuje mi hlavně to, že se údajně nemusí brousit!!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 22.03.09 19:15

Nedávno jsem vznesla stejný dotaz, ale nikdo nic :?:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 19:19

já už brousím hodinu na netu a rozhoduji se mezi značkou Kyocera nebo Lifetech (doufám, že jsem to dobře napsala ). Jednotlivé nože Kyocera cca 800.-, sada od Lifetechu 4 nožů 1900.- - je to akce do konce března.. asi to nakonec risknu :wink:

Iris
Učednice 239 příspěvků 22.03.09 19:53

Ali, ten Lifetech se mi taky líbí :oops: . Nemám žádnou zkušenost, ale nové nože potřebuji jako sůl!

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.03.09 20:27
Iris píše:
Ali, ten Lifetech se mi taky líbí :oops: . Nemám žádnou zkušenost, ale nové nože potřebuji jako sůl!

Já mám kudly ze švédské oceli od Sagaformu. Pravda je, že prosstý zubatý chlebák (kterým by se taky daly v případě třetí světové války uřezávat hlavy nájezdníků) stojí okolo 1600… ale jsou krásné.
A myslím, že brousit se musí všechno. Ona taková záludně tvrdá chlebová kůrka…

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 20:53

já za posledního půl roku koupila 5 nožů cca kolem 150.-/ks a všechny stojí za hovno! 2 jsem vyhodila po týdnu, zbývající vyhodím co nevidět.
Prodávají to zalité v obalu, takže člověk ani nepozná, jaké je ostří. Vím, že kvalitní nůž stojí od 500.- výš, ale na kuk vypadaly i tyto dobře :cry:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.03.09 21:04
Alena píše:
já za posledního půl roku koupila 5 nožů cca kolem 150.-/ks a všechny stojí za hovno! 2 jsem vyhodila po týdnu, zbývající vyhodím co nevidět.
Prodávají to zalité v obalu, takže člověk ani nepozná, jaké je ostří. Vím, že kvalitní nůž stojí od 500.- výš, ale na kuk vypadaly i tyto dobře :cry:

To je právě ten průser, že na první pohled vypadá dobře všecno a jednou jsem si takovým výhodně koupeným nožem málem propíchla slezinu,protože jaksi záhadně zapružil, podjel, vylomil se na něm zub a nebýt mé brutální pohotovosti a obratnosti,tak jsem kromě toho chleba ukrojila i sebe. Pak jsem si šla nakoupit kudly hodné toho jména.

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 21:22

no jo, ale když je nekoupíme, tak se nedozvíme, jaké jsou :roll: :D

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.03.09 21:36
Alena píše:
no jo, ale když je nekoupíme, tak se nedozvíme, jaké jsou :roll: :D

Já občas dám přednost kvalifikovanému odhadu před přímou zkušeností :D

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.03.09 21:39

to by mě taky zajímalo ....... skrze krájení zeleniny … píšou, že ocel neutralizuje enzymy v zelenině a ta takto ztrácí energetickou hodnotu.

nevím ale nakolik to je z praktckého hlediska relevantní a nakolik je to marketingovej žvást :shock: :roll:

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 21:42

já zítra něco objednám, už jsem se rozhodla! bud vezmu sadu 4 ks keramických, nebo na zkoušku 1 keramický a k tomu 1 kvalitní ocelový..

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.03.09 21:44

u těch keramických píšou, že je třeba dávat pozor na kosti apod. …

jinak jak brousíte?

já si koupil brsnej kámen a dá se to s ním …

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 22.03.09 21:52
xronos píše:
to by mě taky zajímalo ....... skrze krájení zeleniny … píšou, že ocel neutralizuje enzymy v zelenině a ta takto ztrácí energetickou hodnotu.nevím ale nakolik to je z praktckého hlediska relevantní a nakolik je to marketingovej žvást :shock: :roll:

Já kdysi slyšela, že po styku s kovem, se z ovoce a zeleniny vytrácejí vitamíny. Logicky však usuzuji, že to nebude tak horké. Kovové nože používá lidstvo už hóóódně dlouho a na avitaminózu zatím nevymřelo.

S energetickou hodnotou jsem to zase slyšela tak, že záleží jakým způsobem je zelenina nakrájená. Třeba u mrkve je rozdíl v tom jestli je na kolečka nebo na nudličky. Čert :twisted: aby se v tom vyznal.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 22.03.09 22:00

xronos - právě jsem se dočetla, že nabroušení keramického nože je hodně drahé a vyplatí se koupit si nový nůž!!
já mám brousek takový klasický z domácích potřeb, s ocilkou to neumím a tak šmrdlám a šmrdlám a podle toho ty nože vypadají :roll:

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.03.09 22:09
Alena píše:
xronos - právě jsem se dočetla, že nabroušení keramického nože je hodně drahé a vyplatí se koupit si nový nůž!!
já mám brousek takový klasický z domácích potřeb, s ocilkou to neumím a tak šmrdlám a šmrdlám a podle toho ty nože vypadají :roll:

já myslel klasickej nůž, ty keramický by údajně měly vydržet dlouho ..... pokud teda zrovna nebudeš krájet žebra ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist