Kiehls Original Musk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 05.09.11 13:42
Kiehls Original Musk

Dnes jsem zase porušil svoje předsevzetí nekupovat nic naslepo a mám na cestě Kiehls Original Musk . Má někdo nějaké zkušenosti?

Tady je odkaz na basenotes http://www.basenotes.net/ID26123480.html

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 08.09.11 10:58

znám jen krémy, ale složení vypadá dobře. Napiš pak, jaká je, prosím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 08.09.11 20:28

Dám vědět :-)

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 14.09.11 10:42

Tak tady jsou mé dojmy po několikadenní zkušennosti s Kiehls Original Musk EDT .
První seznámení bylo tvrdě v duchu YSL Kouros . Jednoduše rečeno otevření je ve stylu umírněné verze Kourosu :-). Jenže tenhle kousek ve spojení s mým nosem je pěkný chameleon. Při dalších aplikacích už reminiscence na Kouros byla jen vzdálená. V dalším vývoji se objevila trpká růže alá červené víno, kterou jsem už někde cítil. Ano, takhle je růže cítit v Rose Poivre od TDC :-). I ta růže se však chová jako chameleon, protože při dalším setkání jsem tam cítil klasickou „sladkou“ růži alá Iquitos . Pačuli se drží hezky zpátky, což v mém případě nelze, než ocenit :-). Ohledně pačuli jsem měl velkou obavu, protože jeden basenoter napsal, že ho Kiehls Musk velmi razantně přenesl do doby hippies, což zavánělo obrovskou dávkou pačuli :-). Co se týče muskových vůní, tak nejsem zrovna nadšenec muskovek od Jovanu . Kiehl je muskovým kreacím Jovanu hodně vzdálen, snad jen v základu by mohl někdo cítit společnou DNA. Mnohem blíž má Kiehl k Musc Koublai Khanovi . Zatímco v Koublai najdeme spíše kmínově laděné variace „člověčiny“, Kiehl se drží spíše na animální straně. Nicméně označení „animální“ mi nepřijde zrovna přiléhavé. Někdo si pod tím představí mokrého psa, někdo tygra :-). Já slovo animální používám pro něco, co neumím běžným jazykem popsat. Je to něco, co dané kompozici dává šmrnc, někdo by mohl říct sex appeal :-). Je třeba říct, že tenhle animální tón je v Kiehls Musk zcela „bezpečný“ a příjemný. U Koublaie si spousta lidí myslí (a já mezi ně nepatřím), že v tomto ohledu „bezpečný“ není . Kiehls Musk je tak zcela jistě možné vyřadit z řady mýdlově čistých a zcela sterilních muskovek. V základu mi Kiehls Musk připomíná Monsieur Houbigant , čili tu máme vintage feel v tom nejlepším slova smyslu. Vintage zde rozhodně neznamená staromodní. V základu se může samozřejmě objevovat i reminiscence k Jovan muskům. Tuhle vlastnost má ostatně i Koublai. Prostě všechny na musku postavené produkty nakonec musí skončit trošku jako Jovan Musk :-). Výdrž této EDT je skutečně impozantní, neboť přesto, že na láhvi je napsáno EDT, po aplikaci na kůži se objeví neodbytná myšlenka, jestli v láhvi není parfemovaný olej! Do prostoru se uvolňuje velmi decentně a po malých dávkách, takže máte pocit, že to voníte VY a nikoli jakýsi parfém :-). Celkový dojem z této, pro příznivce arome téměř neznamé muskovky je, že přesně něco takového příjemného a originálního mi na poličce donedávna chybělo :-). Dokreslit to může skutečnost, že od doby, kdy se mi ocitl Kiehls Musk v ruce, jsem na sebe nic jiného nevzal :-). Ale takové počáteční nadšení se u mě vyskytuje docela pravidelně :-).

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 14.09.11 11:29

děkuji, vypadá to, že by se nám to doma hodilo :lol: ať Ti nadšení dlouho vydrží!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 14.09.11 12:10

zní to dobře, moc dobře… 8)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 14.09.11 23:55

To teda jo! A to mne přivádí k otázce: jaktože ještě nemám Kouros? :conf: :wink: Aspoň refánek je pro gentlemana středního věku téměř nutnost. A pak by mohl přijít třeba vzoreček Kiehls. :whistle:

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist