Kluk 25 let - doporučte

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 29.09.11 22:42
Kluk 25 let - doporučte

Zdravím,

poradíte prosím vůně pro pracujícího studenta, 25 let?

• Do práce/do školy…
  • Na večer/za zábavou…
  • Ne ven/běžné nošení…

Jestli jsou kategorie zcestné, tak mě napravte. Teprve začínám.

Podívejte se na moji poličku, co mám a co jsem měl. Poprosím o zhodnocení.

Rád bych něco zajímavého, co nemá každý… :think:

Díky!

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 29.09.11 23:04

pridej fotku, vune by mela i sedet :)

Obecne, z mene znamych (tedy to co nema kazdy) vuni se mi na chlapech nejvic libi Sud Est nebo Basala(uz se nevyrabi)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Kajcee
Nováček 15 příspěvků 30.09.11 08:59

Na denné nosenie/ do práce by som asi odporučil YSL Live Jazz. Cenovo dostupná, príjemná vôňa a nie je tak rozšírená ako mnohé iné. Večer som používal Encre Noire, ale ono dosť záleží od nositeľa a jeho povahy.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 4 parfémy

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 30.09.11 11:16

Ten Encre Noire vypadá podle recenzí zajímavě. Díky, snad to někde půjde vyzkoušet.

A povaha nositele - žádný extrovert, spíš kliďas, ajťák, ani ne sportovec, ale nejsem žádný zaprdlý kluk od počítače. No, popisuju se nerad :-)

Kajcee
Nováček 15 příspěvků 30.09.11 11:45
A povaha nositele - žádný extrovert, spíš kliďas, ajťák, ani ne sportovec, ale nejsem žádný zaprdlý kluk od počítače.

To by mohlo byť, pohodový ajťák, čo sa s príchodom noci mení na p. Božského :-D

Ale vážne, tá vôňa je naozaj pekná a hlavne je iná.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 4 parfémy

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 30.09.11 13:45
8-)

Díky tobě jsem narazil ještě na Lanvin Vetyver . Dřív jsem ho měl a úplně jsem na to zapomněl… Možná zkusím znovu ten.

Dreamer
Učednice 81 příspěvků 30.09.11 15:57

Do skoly a prace: Gucci PH II
Na vecer: Rochas Man / A*Men / Burberry London / Dior Homme Intense
Na von a bezne nosenie: Burberry The Beat

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 67 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ijáček  08.10.11 00:59

Můj „kluk“, to jako syn, (25) začínal na Paco Rabane 1Million, pak přešel na Aqua di Gio (Armani) atd. a atp. Asi po roce se z něj stal znalec a ustálil se na Azzaro pour Homme. Opravdu doporučuji vyzkoušet.

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 08.10.11 09:41

Azzaro pour homme je excelentní volba :-) . Jen doplním, že není Azzaro jako Azzaro. Doporučuji sehnat verzi se stříbrnou nálepkou. Nejnovější verze už není taková kvalita jako kdysi. Nejnovější verze má na láhvi transparentní vylisované logo bez nálepky.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 10.10.11 16:38

Díky všem.

K Azzaro: tady jsem našel 3 varianty:

Jde předpokládám o tu první?

Rochas Man je tu taky 2× ( Rochas Man a Rochas Man Intense ) - v čem se takové varianty líší?

A snad poslední dotaz začátečníka - kde zkoušet? Co jsem zjistil, tak kamenné parfumerie, co mám zrovna v dosahu (Sephora, Douglas) mají jen omezený výběr nejprofláklejších vůní :-(

Je nějaké místo třeba v Praze, kde mají víc? Nebo doporučujete rovnou objednat odstřiky třeba z xparfémů nebo elnina? :think:

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 11.10.11 10:51

Co se týče verzí Azzara pour homme, tak jsem měl na mysli verze téže vůně vyrobené v různých letech, nikoli další verze, které se i jinak jmenují. Takže Azzaro pour homme může být v minimálně 3 verzích a všechny se jmenují stejně: „Azzaro pour homme“ ale liší se drobnými detaily.

První původní verze (vintage) má na láhvi nálepku s logem a vršek má užší než láhev. Viz obrázek.

Druhá verze má taky nálepku s logem ale vršek stejně široký jako láhev.

Třetí verze je bez nálepky, když logo je do láhve vylisováno.

Mám za to, že čím straší verze tím lepší. A toto platí, až na několik výjimek. Většinou je to z důvodu regulace, kdy některé složky parfémů jsou postupně zakazovány jako např. potenciální alergeny. Jindy je to z důvodu ekonomických, kdy se použijí např. levnější materiály a často dochází i určitému „naředění“ původně silné vůně. Důvodem k reformulaci může být i „modernizace“ a „aktualizace“ vzhledem k současnému vkusu a módním trendům. Někdy se nové složení natolik vzdálí původnímu, že vůně úplně ztratí svůj původní charakter, kvůli kterému byla dříve oblíbená.

Jinak optimální způsob, jak poznávat vůně, které nejsou dostupné v parfumériích je právě možnost výměny/nákupu VZORKŮ, ODSTŘIKŮ nebo MINIATUR na arome.cz nebo jejich nákup v internetových obchodech na aukru nebo ebay. Zkoušení vůní prostřednictví nákupu celé láhve naslepo je zábavný a napínavý koníček ale jedná se o dost „rozpočtově nezodpovědnou“ variantu. Nicméně někdy nic jiného nezbude, pokud bude tvoje zvědavost silnější než ty :-D a nikde nebude vzorek, odstřik ani miniatura k dostání. Já sám mám s takovou „rozpočtovou nezodpovědností“ bohaté zkušenosti :mrgreen:

Jinak sortimenty jednotlivých parfumérii se moc neliší a nevím o nějaké, která by v tomto nějak výrazně vybočovala z řady. Nicméně existují specializované parfumérie, které mají pár značek, ale právě takových, které se v běžných parfumeriích nevyskytují. V tomto ohledu doporučuji najít diskuzi na tohle téma. Mám pocit, že někde jsou tyhle obchody všechny pohromadě v jednom vlákně.

JohnDoe
Nováček 25 příspěvků 11.10.11 16:12

Chandler: Díky moc!

K těm parfumeriím v Praze: něco jsem našel tady http://www.arome.cz/…rankovani/2/ Trochu se bojím, že to budou jen dámské věci :think:

Zkusím projít i inzerci tady a uvidíme, zas to nechci přehánět :-)

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 11.10.11 16:58

Jo, jo. Tohle vlákno jsem měl na mysli. Rozhodně se nemusíš bát, že by se v těch prodejnách specializovali pouze na dámské parfémy. Ve všech těch buticích se prodávají i pánské nebo unisex parfémy. Spousta těch „méně známých“ značek prodává jako unisex parfémy většinu své produkce. Některé jsou víc do dámska jiné víc do pánska. To už ale musíš sám vyzkoušet :-D

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 11.10.11 21:52
JohnDoe píše:
Chandler: Díky moc!

K těm parfumeriím v Praze: něco jsem našel tady http://www.arome.cz/…rankovani/2/ Trochu se bojím, že to budou jen dámské věci :think:

Zkusím projít i inzerci tady a uvidíme, zas to nechci přehánět :-)

Pánské , popř. unisexy, mají ve všech obchodek v odkazu, pouze butik Estée Lauder v Železné už je zrušen (ale mám dojem, že tam stejně pánské neměli).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Uživatel je onlinezdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 12.10.11 10:58

Do práce/do školy… Dior Homme

Na večer/za zábavou… Dior Homme Intense

Ne ven/běžné nošení… Dior Homme

Dior Homme nosí můj stejně starý syn, už třetím rokem je jeho nejoblíbenější.
Určitě vyzkoušej, dokud je, chystá se v brzké době přeformulování.

Další tip:
212 Men (Carolina Herrera) http://www.arome.cz/…era/212-men/

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist