Kniha parfémů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berunka
Nováček 22 příspěvků 12.01.09 09:24
Kniha parfémů?

Neporadili by jste mi, kde bych nějakou sehnala? Moc děkuji.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 12.01.09 09:25

Co by v ní konkrétně mělo být?
Jinak u nás a v češtině asi neseženeš nic, jedině v knihovně nebo v antikvariátech.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

berunka
Nováček 22 příspěvků 12.01.09 09:29

Chtěla bych se dozvědět víc. Jak se parfém dělá, jak správně očichávat a vůbec všechno. Já jenom sedím a měním a kupuju a štve mě, že toho moc nevím. Dneska jdu s prckama do knihovny, tak se zkusím zeptat.Jsi hodná, že jsi odpověděla.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 6 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 12.01.09 11:34
Ada píše:
Co by v ní konkrétně mělo být?
Jinak u nás a v češtině asi neseženeš nic, jedině v knihovně nebo v antikvariátech.

Ado - bude to na tobě, vidíš, že musíš vyplnit díru na trhu! :D

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

griotka
Učednice 41 příspěvků 26.01.09 22:21

Já jsem mamce koupila už dvě knížky o parfémech :) a docela haluzově: jednu jsem objevila v Levných knihách (ale je fakt pěkná!) - je to spíš takový atlas těch nejznámějších klasických vůní a něco o nich. A na druhou jsem natrefila nedávno - v prodejně Sevtu v Brně, mají tam hlavně učebnice a tak. No a mezi lékařskou literaturou tam měli i knížku o parfémech - jakože to patří k čichu asi :lol: A v této je aji psané o těch ingerdiencích, odkud který jsou, kde se využívají a tak. Mama měla radost :)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 1 parfém

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 26.01.09 22:25

Predevcirem jsem si objednala na Amazonu Perfumes: The Guide, vysla na 570Kč :evil:

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 26.01.09 22:32

Taky mám The Guide, ale bez těch „aktualizací z netu“ to stejně není kompletní. Ale tedy dávat 10 dolarů za každou další aktualizaci?? Čekám, kdy se to dostane na torrenty :oops:

Přišlo by mi lepší, kdyby každá kniha měla kod, díky němuž by si to člověk mohl stáhnout zadarmo…šlo by to snad ošetřit tak, aby se to nezneužívalo masově.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 03.06.09 15:59

Máte někdo Secret of the Scent od Turina? Stojí za to? :wink:

A co nová knížka od Jean-Claude Elleny - Perfume , znáte, máte? :wink:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.06.09 16:03

Ellenu ještě nemám, ale Secret of Scent bude dost vědecký - samá chemie a biologie, protože tam Turin píše o své teorii čichu.
Radši si sežeň Natural History of Senses.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 03.06.09 16:05

si objednaj tu http://www.martinus.sk/?…

a je to :twisted:

lebo ak ti nevadi slovencina http://www.martinus.sk/?…

a tiez skus pohladat niekde toto http://www.martinus.sk/?… mozno to este niekde maju

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 03.06.09 17:21

Ellena je objednaný :P

Už se moc těším!!!

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 06.06.09 12:48
Zavan smradu píše:
si objednaj tu http://www.martinus.sk/?…

a je to :twisted:

lebo ak ti nevadi slovencina http://www.martinus.sk/?…

a tiez skus pohladat niekde toto http://www.martinus.sk/?… mozno to este niekde maju
Tu knihu z prvního odkazu jsem si koupila asi před měsícem. Je dost stručná, ale základy v ní najdete.. Hlavně tam jsou charakteristiky slavných parfémů a to jsem potřebovala..
Ale pořád čekám v knihovně na Zlatou knihu parfémů. Jsem na ni zvědavá.. Škoda, že knížek o vůních je tak málo..
Na poličce 53 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 06.06.09 12:51
Ada píše:
Ellenu ještě nemám, ale Secret of Scent bude dost vědecký - samá chemie a biologie, protože tam Turin píše o své teorii čichu.
Radši si sežeň Natural History of Senses.

Secret of Scent jsem dostala na vánoce… a od té doby mám taky rozečtenou druhou kapitolu. :oops:

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 06.06.09 12:55
griotka píše:
Já jsem mamce koupila už dvě knížky o parfémech :) a docela haluzově: jednu jsem objevila v Levných knihách (ale je fakt pěkná!) - je to spíš takový atlas těch nejznámějších klasických vůní a něco o nich. A na druhou jsem natrefila nedávno - v prodejně Sevtu v Brně, mají tam hlavně učebnice a tak. No a mezi lékařskou literaturou tam měli i knížku o parfémech - jakože to patří k čichu asi :lol: A v této je aji psané o těch ingerdiencích, odkud který jsou, kde se využívají a tak. Mama měla radost :)

bibliografii! To, že to mají v Sevtu, kde maj učebnice, je skvělý identifikátor :/

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Liba
Učednice 47 příspěvků 06.06.09 21:39

já mám doma

1. Parfémy století, Svět vůní, flakonu a značek, Ikar 2000. To odhaduji,že asi mají v tech Levných knihách. Je to spíše fotografický atlas vůní, resp. flakonu.
  2. Vuně a parfémy, E. trepková a František Vonášek, Maxdorf 1997. To je zase podle mne ta objevená v mezi lékařskými spisy. Ta je pro mne bezva. popis složek, přípravy
Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist