Kolik objemu parfému máte doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 29.07.08 19:17
Kolik objemu parfému máte doma?

Tak jsem byla jen tak zvědavá, kolik mi to hodí. Nemám nijak velkou sbírku a většinu vůní mám beztak v odstřicích, ale tím spíše mě kvůli jejich trvanlivosti inspiroval článek „Jak dlouho vydrží jedno balení vůně“ a tak jsem to sečetla.
Dělá to přibližně 786 ml, což není mnoho, ale když dle výše uvedeného článku uvažíme, že jeden průměrný střík odčerpá 0,1ml, začíná to být zajímavé.
V tom případě mám (786/0,1) 7860 stříků. Voním se každý den jedenkrát, a to přibližně třemi stříky. Takže to mám, že mi těch 7860 stříků vydrží na 2620 dní, tudíž 7 let a kus. Tak to už vzhledem k mým zásobám odstřiků nezní moc dobře. A asi se teď na ně na nějakou dobu zaměřím a vrstvy budu opakovat několikrát denně, abych to zredukovala :roll:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:

Fleur  31.07.08 09:23

Dobrala jsem se překvapivých zjištění :roll: !
Doma přechovávám cca litr a půl vůní (proboha, je to tak akorát, nebo jsem křeček?), z čehož jsou dvě a půl deci čistě jako nenačaté železné zásobičky pěkně v krabičkách na dně skříně (znáte ty výhodné koupě oblíbených vůní ve velkém balení a v naprosto neodolatelné ceně…) a zbytek prostě používám. Ovšem nějaké sofistikovanější přepočty a odhady si netroufnu uvádět - u L´Instant EdP mi stačí pár střiků v podzimním dni, zatímco během desetidenní dovolené v Portugalsku jsem letos stačila nonšalantně rozprášit cca 35 ml Paul Smith Story (tímto jsem chudinku ani nestačila uvést na poličku!), a to jsem s sebou měla i pár odstřiků jiných vůní.
Ovšem - na druhou stranu - manžel má v alkoholu určitě větší objem skladovaných tekutin :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 31.07.08 09:34

Já mám skoro všechno ve 100ml flakónech(výhodná koupě :D :D :D ),takže to pár litříků hodí.Musela bych to jít spočítat.MYslím,že minimálně 2,ale spíš 3l :D .Počítám jenom orig. flakóny.Ale je to strašný,když se nad tím zamyslím-tolik nemám doma ani mlíka :lol: :lol: :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 31.07.08 09:43
pohoda

Já myslím, že to nemusí být mnoho, zaleží na tvé spotřebě. A zapečetěné železné zásoby asi vydrží docela dlouho, toho bych se nebála. Výpočty nejsou nutné, kort když to máš složitější, ale nějaký průměr by se asi vyjádřit dal. Pokud už jsi v „tom“ ale delé, tak asi víš, jak ti vůničky ubývají a jestli nutné dokupovat nebo spíš užívat. Já jsem teprv učeň, dřív jsem vždycky měla tak max 3 lahvičky a ty mi klidně vydržely i 2 roky, protože jsem se navoněla, jen když jsem si náhodou vzpomněla.
A když uvádíš toho manžela, tak si vem, že jestli si každý večer dá jednoho 50ml panáka, tak mu ty zásoby ubývají nesrovnatelně rychleji než tobě :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 31.07.08 09:56

Prostě nebudu se trápit,nebo přemýšlet nad tím,že toho mám moc nebo málo,a budu si ty vůňky pěkně užívat :D už jen proto,že všecko je relativní :D Jo a spotřebu,tak tu mám slušnou,ale to je zas relativní. :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 02.08.08 10:32

Jsem zde největší slabinger :D spočítala jsem vše,včetně vzorečků a hodilo to +-700ml,s přesností na 5ml.Tak teď nevím…ale asi si můžu něco nového dopřát :lol:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 02.08.08 10:47
Tak to rozhodně

to jsme na tom tedy podobně, ale to já od uvedení tohoto tématu už dalších 150ml pořídila, právě z tohoto důvodu, nicméně odstřiky asi teď moc pořizovat nebudu a budu se snažit je trochu zlikvidovat .. nojo, když mě každý den láká něco jiného :cry:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 10:55

Tak já to spočítala na cca litr a půl :lol: Nemám v tom Avony a čisté parfémy. :lol:

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 02.08.08 11:01
parfémy

no a to ty čisté parfémy by se měly počítat jako hodnotnější, každých 10ml parfémů x 2 :P

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 11:05

Míšo, tak to už by nebyl takový průšvih, kdyby se to mělo jen zdvojnásobit :wink:

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 02.08.08 11:08
asi ne

to máš pravdu, čistého parfémku je vždycky jen trocha, ale o to méně ho zas potřebuješ k navonění. Taky bych měla nějaký pořídit :wink:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 11:17

to určitě udělej, je to zážitek :P

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 02.08.08 12:24
jejej

doufám, že ten zážitek nebude jako teď při vaření oběda. Vzala jsem si od tebe ten Eden a nebylo to úplně to pravé :x , je nějakej silnej, asi jsem původně testovala edt, tohle je trošku silnější kafe a zvedá mi to kyblík :roll:. Tak nevím, jestli jsem nešlápla vedle :o … a to jsem ho tu tak chválila :oops: …no, budu ho zkoušet při různých příležitostech :idea:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 12:36

Míšo, tak k vaření oběda se asi Eden fakt nehodí, ale myslím si, že EDT se snad nedělá, že je jen EDP, ale nejsem si tím 100% jistá. Já ho před lety měla, když to byla novinka, teď mi vůbec nesedl.

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 02.08.08 21:49

Míšo,tak já do toho taky rovnou šlápnu a nějaké ty mililitry přidám. :lol:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist