Kolik objemu parfému máte doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 29.07.08 19:17
Kolik objemu parfému máte doma?

Tak jsem byla jen tak zvědavá, kolik mi to hodí. Nemám nijak velkou sbírku a většinu vůní mám beztak v odstřicích, ale tím spíše mě kvůli jejich trvanlivosti inspiroval článek „Jak dlouho vydrží jedno balení vůně“ a tak jsem to sečetla.
Dělá to přibližně 786 ml, což není mnoho, ale když dle výše uvedeného článku uvažíme, že jeden průměrný střík odčerpá 0,1ml, začíná to být zajímavé.
V tom případě mám (786/0,1) 7860 stříků. Voním se každý den jedenkrát, a to přibližně třemi stříky. Takže to mám, že mi těch 7860 stříků vydrží na 2620 dní, tudíž 7 let a kus. Tak to už vzhledem k mým zásobám odstřiků nezní moc dobře. A asi se teď na ně na nějakou dobu zaměřím a vrstvy budu opakovat několikrát denně, abych to zredukovala :roll:

Na poličce 83 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:

Fleur  31.07.08 09:23

Dobrala jsem se překvapivých zjištění :roll: !
Doma přechovávám cca litr a půl vůní (proboha, je to tak akorát, nebo jsem křeček?), z čehož jsou dvě a půl deci čistě jako nenačaté železné zásobičky pěkně v krabičkách na dně skříně (znáte ty výhodné koupě oblíbených vůní ve velkém balení a v naprosto neodolatelné ceně…) a zbytek prostě používám. Ovšem nějaké sofistikovanější přepočty a odhady si netroufnu uvádět - u L´Instant EdP mi stačí pár střiků v podzimním dni, zatímco během desetidenní dovolené v Portugalsku jsem letos stačila nonšalantně rozprášit cca 35 ml Paul Smith Story (tímto jsem chudinku ani nestačila uvést na poličku!), a to jsem s sebou měla i pár odstřiků jiných vůní.
Ovšem - na druhou stranu - manžel má v alkoholu určitě větší objem skladovaných tekutin :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 31.07.08 09:34

Já mám skoro všechno ve 100ml flakónech(výhodná koupě :D :D :D ),takže to pár litříků hodí.Musela bych to jít spočítat.MYslím,že minimálně 2,ale spíš 3l :D .Počítám jenom orig. flakóny.Ale je to strašný,když se nad tím zamyslím-tolik nemám doma ani mlíka :lol: :lol: :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 31.07.08 09:43
pohoda

Já myslím, že to nemusí být mnoho, zaleží na tvé spotřebě. A zapečetěné železné zásoby asi vydrží docela dlouho, toho bych se nebála. Výpočty nejsou nutné, kort když to máš složitější, ale nějaký průměr by se asi vyjádřit dal. Pokud už jsi v „tom“ ale delé, tak asi víš, jak ti vůničky ubývají a jestli nutné dokupovat nebo spíš užívat. Já jsem teprv učeň, dřív jsem vždycky měla tak max 3 lahvičky a ty mi klidně vydržely i 2 roky, protože jsem se navoněla, jen když jsem si náhodou vzpomněla.
A když uvádíš toho manžela, tak si vem, že jestli si každý večer dá jednoho 50ml panáka, tak mu ty zásoby ubývají nesrovnatelně rychleji než tobě :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 31.07.08 09:56

Prostě nebudu se trápit,nebo přemýšlet nad tím,že toho mám moc nebo málo,a budu si ty vůňky pěkně užívat :D už jen proto,že všecko je relativní :D Jo a spotřebu,tak tu mám slušnou,ale to je zas relativní. :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1582 příspěvků 02.08.08 10:32

Jsem zde největší slabinger :D spočítala jsem vše,včetně vzorečků a hodilo to +-700ml,s přesností na 5ml.Tak teď nevím…ale asi si můžu něco nového dopřát :lol:

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 02.08.08 10:47
Tak to rozhodně

to jsme na tom tedy podobně, ale to já od uvedení tohoto tématu už dalších 150ml pořídila, právě z tohoto důvodu, nicméně odstřiky asi teď moc pořizovat nebudu a budu se snažit je trochu zlikvidovat .. nojo, když mě každý den láká něco jiného :cry:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 10:55

Tak já to spočítala na cca litr a půl :lol: Nemám v tom Avony a čisté parfémy. :lol:

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 02.08.08 11:01
parfémy

no a to ty čisté parfémy by se měly počítat jako hodnotnější, každých 10ml parfémů x 2 :P

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 11:05

Míšo, tak to už by nebyl takový průšvih, kdyby se to mělo jen zdvojnásobit :wink:

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 02.08.08 11:08
asi ne

to máš pravdu, čistého parfémku je vždycky jen trocha, ale o to méně ho zas potřebuješ k navonění. Taky bych měla nějaký pořídit :wink:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 11:17

to určitě udělej, je to zážitek :P

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 02.08.08 12:24
jejej

doufám, že ten zážitek nebude jako teď při vaření oběda. Vzala jsem si od tebe ten Eden a nebylo to úplně to pravé :x , je nějakej silnej, asi jsem původně testovala edt, tohle je trošku silnější kafe a zvedá mi to kyblík :roll:. Tak nevím, jestli jsem nešlápla vedle :o … a to jsem ho tu tak chválila :oops: …no, budu ho zkoušet při různých příležitostech :idea:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.08.08 12:36

Míšo, tak k vaření oběda se asi Eden fakt nehodí, ale myslím si, že EDT se snad nedělá, že je jen EDP, ale nejsem si tím 100% jistá. Já ho před lety měla, když to byla novinka, teď mi vůbec nesedl.

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1582 příspěvků 02.08.08 21:49

Míšo,tak já do toho taky rovnou šlápnu a nějaké ty mililitry přidám. :lol:

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist