Kolik vůní a jaké (pokud vůbec) máte na léto?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 30.12.08 17:31
Kolik vůní a jaké (pokud vůbec) máte na léto?

Vím, léto je daleko, ale četla jsem nedávno jeden článek od Turina na téma „letní vůně.“ V něm, pokud jsem to dobře pochopila, říká v podstatě to, že potřeba letní vůně je pouze marketingový trik. Jak to vidíte vy? Myslíte si, že na léto je třeba nějaká speciální vůně? A pokud, kolik si jich kupujete?

Asi je to otázka třeba na Irenu a další, které jsou také milovnice orientálních a výraznějších parfémů, protože otázka zní vlastně takto „kolik letních vůní si přikupujete k těm normálním - rozuměj výrazným, orientálním, které máte doma…a jaké vůně to jsou.“

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

Fleur  30.12.08 17:45

No, ty orientální jsou mnohdy nejhezčí právě v létě!

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 30.12.08 17:46

tak já osobně mám moc ráda silnější orientálky a přesto na léto musím mít tak 2-3 „letní“ vůně.. neumím si představit se ve 40st. vedru polívat addictem :roll: a když o tom tak přemýšlím, tak vlastně moje letní vůně jsou i zároven postelové vůně, to znamená slabota, která neruší a dobře se s ní usíná - třeba červený čaj od Bvlgari, Addict 2 nebo sensi white notes..

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 30.12.08 17:49

Nemám speciální vůni na léto a naopak raději nosím orientálky v létě :) Např. takový Hypnotic se v teple rozleží daleko lépe než v zimě.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

anmat
Znalkyně 388 příspěvků 30.12.08 18:14

Já osobně na léto upřednostňuji vůně lehčí - např. Hermes Nil, Moschino Funny, Dior Addict 2, Chanel Chance Eau Fraiche, Police Eyes for you, Eyes, … Mně osobně ani v létě těžší vůně nevadí, ale šetřím své okolí :-)

Dodnes s hrůzou vzpomínám na Angel, který se uprostřed parného léta vysloveně „valil“ rozpálenou přecpanou tramvají …

Na poličce 48 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 30.12.08 18:17

A já mám na léto nejradši Shalimar (opatrně aplikovaný). Vlastně skoro všechny (White Linen v parnu opravdu nesnesu) vůně včetně letních polívaček používám celoročně, když mám na ně zrovna náladu. Co mám zatím zkušenost, lehké citrusovky v horku moc nevydrží.

edit-dodatek: Hlavně si myslím, že je škoda dávat letničky na zimu odpočívat. Nikoho neobtěžují a nějaká pěkná citrusovka může vnést do zimních plískanic trochu letního sluníčka.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 30.12.08 18:18

Na mně se v horku svěží vůně spíš rozsmrdí :( Jinak v parnu Angel nenosím, to fakt není moc ohleduplné :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 30.12.08 18:22

Angel, Poison, Insolence a podobné vůně nejsou moc ohleduplné bez ohledu na roční období. V zimě jsou tramvaje zase občas přetopené… :lol: Na druhou stranu, lepší Jed, než bezdomovec.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 30.12.08 18:54

Já bych řekla, že tohle je hodně o individuálním pocitu. Někomu nevadí v létě orientálka,některé vůně subjektivně spíš hřejí, některé chladí, já třeba podvědomě sahám spíš po chladnějších a lehčích vůních ve vedrech. I když méně vydrží.

Skvělá mi na léto přijde DKNY Woman, La Chasse....., AA Pamplelune.. Angel bych nejspíš nepoužila. 8) Ale zase s těmi „letními“ se s gustem navoním kdykoliv. Chce to prostě zkusit, co ti vyhovuje. :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25892 příspěvků 30.12.08 18:58

Žádnou vůni nepovažuju za vyloženě letní. A žádnou za vyloženě zimní, takže s Turinem souhlasím. Některé vůně se ale nejlépe rozvoní v parném létě (Fracas, Jardins de Bagatelle apod.) a v té době na ně dostávám největší chuť. Na gurmánské vůně dostanu nejčastěji chuť v zimě … Ale obecně vůně podle sezón nedělím :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 30.12.08 19:19

Rok od roku nosím v létě silnější vůně, ale potřebuju i nějakou „vodu“ na osvěžení a polívání, když je opravdu nesnesitelné horko.
Na příští léto se nejvíc těším na L'Eau de L'Artisan a Fleur de Liane. Moje každoroční stálice je Sensi White Notes. Jinak v létě nosím skoro všechny vůně, ačkoli třeba Addict/Chocolate Greedy atp. radši vynechám :D .

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 30.12.08 20:06

Souhlasím s Fracas a létem. Teď to prostě není naprosto ono…

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 30.12.08 21:09

Já také moc nerozlišuji, ale v létě daleko více než v zimě používám třeba Terracottu nebo Iceberg Twice.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 30.12.08 21:18
Světluška píše:
Já také moc nerozlišuji, ale v létě daleko více než v zimě používám třeba Terracottu nebo Iceberg Twice.

Aj ja hlavne tieto dve a ešte Image Cerruti, tú môžem len v lete, čajové vône tiež viac v lete, ďalej Rosamor Oscar de la renta, AA Mentafolia, vlastne skoro celú poličku, akurát citrusy nemám rada všeoecne, takže ani v lete nie.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.12.08 21:52

Aimirin, já nejsem milovnicí orientů (tedy ve smyslu, že bych je sama vyhledávala - jinak spoustu jich na druhých ráda obdivuju). Nosím vesměs poměrně jemné květinové vůně a ty jsou v létě nejkrásnější. Jak ale udeří pekelná vedra, raději je používám jen večer. Přes den se voním spíš čajovými toaletkami od Healing garden nebo prostě jen deodorantem Nivea. Osvědčila se mi i Fleur d´oranger od YR, tedy vesměs ultrajednoduché vůně. Jediný parfém, který zatím prošel zkouškou jižanského parna, je pánská Prada. Ostatní se na mně v horku rozvoněly zlověstně. Pamatuju si ale, že i ve 30 stupních mi na mně krásně voněl Gucci Eau de parfum, a to je orient jako hrom.

Jinak na letošní léto plánuju nákup L´AP L´été en douce.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist