Kolínská na osvěžení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 28.05.10 09:27
Kolínská na osvěžení

Poradil byste někdo Kolínskou na osvěžení - ne moc pánskou, která se dá u nás koupit?
Začala jsem chodit do fitka a docela by nějaká polejvačka bodla.
Předem díky za tipy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 28.05.10 09:33

Hermes Eau D´orange Douce

Jediný důvod proč ji nemám je, že chci celodenní vůně a né polévačky.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9233 příspěvků 28.05.10 10:59

Modrý Adidas :)

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 111 vzorků V tužebníku 5 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 28.05.10 11:45

Fraîcheur végétale - Cédre Bleu nebo Verveine.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 28.05.10 13:15

Všechny Escale od Diora.

Na poličce 52 parfémů 1539 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 28.05.10 15:39

nevím jestli se o nové Cologne du Parfumeur dá říct, že není moc pánská (nejspíš dá), ale rozhodně je ze všech Guerlainových kolínských ta nejjemnější.

z trojky Hermesovic kolínských bych klidně viděl na ženě Eau de Gentiane Blanche (to je ostatně jedna z nejpozoruhod­nějších kolínských vůbec - hořec, bílé pižmo, kosatec) a Eau de Pamplemousse Rose (růžový grep, růže, vetiver). s oběma zaujmeš. na netu se při troše snahy dají sehnat za slušný peníz.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 28.05.10 16:03

když jsme u Hermese - Amazone Light by se dala dobře využít (prodává RoSa). Z toho, co máme doma, bych klidně nosila Pour Monsieur od Chanel.

Derade, složení jsem nehledala, ale v Eau de Pamplemousse Rose prý růže není (zaujala mě kolínská s růží :) ) má to být odkaz na růžový grep ve složení.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 28.05.10 18:30

Zkopírováno z webu drogerie Diamant:

Eau de Pamplemousse Rose má klasickou strukturu s cistrusy, které hrají hlavní roli a jsou kombinovány s růží. Za touto moderní a sofitikovanou interpretací citrusů propletených s jiskřivou molekulou Rhubofix stojí výzkum ve Firmenichu. Tato směs dělá z této vůně velmi svěží, dřevito, kořeněno, květinové potěšení.

Ještě by mě zajímalo, co je Rhubofix… :?:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 28.05.10 19:17

Aqua Aromatica Regia od Florascentu. Používám na osvěžení při polních pracech, pro tyhle účely je božská (nedovedu si představit nic lepšího, nádherně svěží a dělá takovej ten pocit čistoty, i když jsem zpocená a obalená ornicí). Akorát je příšerně drahá, na to, že je to vlastně kolínská. Ale kdybys měla kliku a narazila na levnej tester, tak rozhodně doporučuju :-)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 28.05.10 20:37

Eau de Pamplemousse Rose - ano, růže ve složení jsou i na stránkách Hermes, Ale cítit z ní prý nejsou :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 28.05.10 21:30
Alča píše:
Ještě by mě zajímalo, co je Rhubofix… :?:
aldehyd (přesně hexahydrodimethyl 3',7'-spiromethanonap­hthalene oxirane) patentovaný výrobcem Firmenich (největší výrobce parfémových složek, nakupují od něj všichni tvůrci parfémů). Rhubofix voní komplexně dřevito-kořeněno-květinovo-ovocně s rebarborovým efektem (podle charakteristiky ze stránek Firmenichu).

a tu růži jsem v Pamplemousse vyčichal, ale je tam stopově na zlidštění těch hesperidických tó­nů.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 28.05.10 22:25

Éterické bylinkovky od Hermes jsou příjemné: Kelly Caleche, Eau des merveilles, Les jardins…; a též výraznější (pánštější) hořcová Eau de Gentiane Blanche.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 11.07.10 08:52

Tak mám už odstříček Eau de Pamplemousse Rose. A je suprovej. Akorát, že rychle ubývá. V těchto vedrech krásně osvěží.
Ještě uvažuji o Ninfeo Mio od Goutalky…
Pěkný den :)

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4618 příspěvků 11.07.10 15:34

Aktuálně mám na sobě Iced Green Tea od E. Arden. Je sice značená jako EdP, ale s klidem bych ji doporučila jako osvěžující kolínskou, protože kdo znáte ardenky Green Tea, víte, že jejich síla se rovná právě tak akorát kolínské. V téhle je máta, mentol a eukalyptus a působí skutečně chladivým dojmem. Nosím ji teď do vedra a do fitka bych si ji klidně vzala taky.
(Mmch, byla to koupě naslepo a ani trochu se mi nelíbila. Ale nikdo ji nechtěl, tak jsem se jala ji spotřebovávat a po dvou dnech se mi začala vážně líbit. Spotřebovat ji nebude problém, ještě pár dní veder a bude na dně.)

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 11.07.10 19:19
Alča píše:
Tak mám už odstříček Eau de Pamplemousse Rose. A je suprovej. Akorát, že rychle ubývá. V těchto vedrech krásně osvěží.
Ještě uvažuji o Ninfeo Mio od Goutalky…
Pěkný den :)

Ta je fakt povedená! Na příští léto si ji pořídím.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist