"Kolínská" v moderním pojetí...s dobrou výdrží

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 30.07.13 08:33
"Kolínská" v moderním pojetí...s dobrou výdrží

Nějaké typy na vyzkoušení? To moderní pojetí píšu proto, že bych chtěl zkusit něco nového oproti 4711, EdC Imperiale apod. Poslední dobou mě hodně láká Eau de Neroli od Diptyque nebo nová AA Nerolia Bianca. Doma mám Bergamotto Marino od G. Ferre, které požadovaná kritéria také vcelku splňuje, vč. výdrže (8-9 hodin) a také Eau du Sud, ale chtěl bych ještě v tomhle směru „poznat něco dalšího“

Díky :mavam:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 30.07.13 08:40

Určitě Guerlain Cologne du Parfumeur.

Ve stylu kolínských by se dalo uvažovat i o Annick Goutal Passion (něčím mi připomněla právě tu 4711), něco od Acqua di Parma - Mirto di Panarea, Bergamotto di Sicilia (i když ta má tak mizivou výdrž, že snad ani nemá cenu zkoušet) :)

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Uživatel je onlineFrantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21248 příspěvků 30.07.13 08:46

@FlirtBoy
Chanel Allure Homme Sport Cologne Sport

Doporučil bych ji ostatním, znám tvé výhrady k Chanel, výborná na léto, po sportovním výkonu, po sprše, chladivá a výdrž není špatná, avšak ne v řádu desítek hodin.
Jde o moderní vůni, jerry v recenzi ji dokonale zhodnotila.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 30.07.13 08:59

díky oběma za tipy, AdP mi připomíná, že mě docela zaujala Colonia Assoluta 8) která by měla mít lepší výdrž než klasická Colonia, ale úplně naslepo se mi do ní jít taky nechce :mrgreen:

mé výhrady k něčemu obvykle nemívají příliš pevný základ a jsem obvykle ochoten se jich rychle zbavit, pokud se dostanou do rozporu s tím, co se mi líbí či je pro mě užitečné ;) výdrž v řádu desítek hodin bych nečekal, ale rád bych se dostal alespoň na těch 5-6, tudíž ne „polejvačky“
mám osobní zkušenost jen s Allure Homme Sport EdT a tam ta výdrž byla dosti tristní, navíc jsem z té vůně cítil učité „jehličnaté elementy“, které mám jinak docela rád, ale v tomto případě to není to pravé, co hledám. Možná, že cologne verze by mohla být zajímavější :nevim: :D

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 30.07.13 09:17

Jenom popaměti, ještě nad tím doma pouvažuju. Většinou to budou spíš EDT, které jsou klasickými kolínskými volně inspirovány.

Acqua di Parma Colonia Intensa (Acqua di Parma)- výborná výdrž, elegance a modernější chic (logicky: středomořský, suše bylinný)

Eau de Gloire (Parfum d'Empire)

Cologne Grand Siecle „Nr.07“ (Parfumerie Generale - PG) - jen podle popisu z webu :-)
 http://www.parfemy-exclusive.sk/…rale/unisex/#pol2

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Uživatel je onlineEunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5863 příspěvků 30.07.13 09:21

Christian Dior Homme Cologne 2013-velice povedená ;)

Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 127 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

sv. Parfema z Kecálburgu 21248 příspěvků 30.07.13 09:44

Kenzo Power Cologne.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 30.07.13 09:54

@FlirtBoy Jestli doma najdu vzoreček AdP Colonia Assoluta (možná si ji ale pletu s jinou Colonií, měla jsem v nich trochu chaos ;) ), přinesu na další sraz.

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 30.07.13 10:27
@daniela píše:
@FlirtBoy Jestli doma najdu vzoreček AdP Colonia Assoluta (možná si ji ale pletu s jinou Colonií, měla jsem v nich trochu chaos ;) ), přinesu na další sraz.

to nevadí, přines klidně i tu jinou :D

Kenzo Power Cologne jsem tuším kdysi zkoušel, líbila se mi, ale mám pocit, že mi v ní vadil zázvor (můj odvěký parfémový nepřítel), tu budu muset ještě prubnout, abych si v tom udělal jasno 8)
Ty vůně z P.Generale se mi líbí už kvůli flakonům, které mi připomínají Denim :srdce: :D

děkuji všem za tipy :kytka:

sv. Parfema z Kecálburgu 21248 příspěvků 30.07.13 10:31

@FlirtBoy
Power Cologne přinesu.

sv. Parfema z Kecálburgu 21248 příspěvků 30.07.13 11:21

Ještě pro ostatní.
Thierry Mugler: Cologne
Jde o EDT, název je zavádějící.
Koupil jsem nedávno bandasku 300ml.
S tou longevity v recenzi, že nevydrží příliš dlouho, není to tak zcela přesné a tragické.
Spíše ji přestanete vnímat, to byl můj problém, když jsem o tom v minulosti s despektem psal a prodal ji, okolí ji cítí.
Výhradou by také mohlo být, že ji považuji za lehce old-fashioned.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 30.07.13 11:49
@Frantatata píše:
Ještě pro ostatní.
Thierry Mugler: Cologne
Jde o EDT, název je zavádějící.
Koupil jsem nedávno bandasku 300ml.
S tou longevity v recenzi, že nevydrží příliš dlouho, není to tak zcela přesné a tragické.
Spíše ji přestanete vnímat, to byl můj problém, když jsem o tom v minulosti s despektem psal a prodal ji, okolí ji cítí.
Výhradou by také mohlo být, že ji považuji za lehce old-fashioned.

Tu mám…a docela dlouho, to byla jedna z mých prvních vůní - ale u ní mi přijde, že už se od konceptu „kolínské“ složením dost odklání (nemyslím tím koncentraci, spíš tu „pyramidu“ ala citrusy-levandule/rozmarýn-květiny/pižmo) - na mně je to hlavně svěží trávová zeleň a chybí mi tam trochu právě zmíněné citrusy, o kterých sice čítám, že je v ní cítí leckdo z přispěvatelů na fragrantice a jinde, jen já je tam jaksi nenacházím :D (ovšem jinak si na ní nemohu stěžovat)

Eau de Gloire mě přiměla projít si více vůní od Parfum d´Empire a docela mě zaujal ještě Iskander :oops:

therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5261 příspěvků 30.07.13 19:15

@FlirtBoy Iskander je úžasný. Mal som možnosť kúpiť ho za 65 € ale som zaváhal. :zed:

Na poličce 102 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 395 vzorků V tužebníku 5 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 30.07.13 19:33

dnes jsem vyzkoušel v této souvislosti Escale + Portofino, začátek dobrý, ale tak cca po půl hodině je to takové nijaké, nechci říct přímo „laciné“, ale spíš „ploché“ a o ničem :,(

Dior Homme Cologne jsem bohužel nezahlédl, tak budu pátrat dál 8)

Příspěvek upraven 30.07.13 v 20:03

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.07.13 19:41

Grand Néroli
Trèfle Pur
(obě Atelier Cologne)

Kritérium „4711 v moderním pojetí“ splňují obě, pokud se výdrže týká, tak Grand Néroli má rezervy.

Ještě je zajímavá diorovská exklizivka La Collection Couturier Parfumeur: Cologne Royale- ale taky to není ideální s výdrží.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist