Kombinovanie parfumov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 07.12.07 11:49

Robin na NDT dnes pise o kombinovani/vrstve­ni parfumov. http://nowsmellthis.blogharbor.com/blog … 84395.html

A co vy? Robite niekedy taketo experimenty?

Ja som prave zistila, ze velmi prijemna zimna kombinacia je TBS Woody Sandalwood a YR Rose Absolue (ta je sama osebe prilis sladka, este ze mam len mini). Vysledok je hrejivy a upokojujuci. Mmmmmmm…
Inak rada kombinujem Cabochard so soliflormi (najlepsie pomarancovy kvet).

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.12.07 11:51

Ještě jsem to nezkoušela, nemám myslím ani dostatečnou zásobu kombinovatelných vůní (i když možná Eclat d'Arpege + šeříková YR na posílení jeho šeříkové složky na úkor ovocné by šla). Jen jsem nikde nevyčetla, jestli je lepší stříkat vůně na sebe, případně těsně vedle sebe, nebo třeba každou na jinou ruku a nechat to slévat ve vzduchu?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 07.12.07 12:09
Ada píše:
Ještě jsem to nezkoušela, nemám myslím ani dostatečnou zásobu kombinovatelných vůní (i když možná Eclat d'Arpege + šeříková YR na posílení jeho šeříkové složky na úkor ovocné by šla). Jen jsem nikde nevyčetla, jestli je lepší stříkat vůně na sebe, případně těsně vedle sebe, nebo třeba každou na jinou ruku a nechat to slévat ve vzduchu?

Mozno vyskusat vsetky moznosti, kazda produkuje iny efekt. Na MUA pouzivaju vsetky tri. Jo Malone odporuca (pre jej vone) nastriekat jednu vonu, nechat uschnut, na nu nastriekat druhu.
Ale ak mas dve vone s velkou sillage, co sa siria vo vzduchu, mozes dat na kazdu ruku jednu a sledovat, co to urobi.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 07.12.07 12:37

V Černé růži majitel předvádí různé kombinace L´Artisanů jako kouzla na ubrousku - vycxházejí z toho krásné vůně. Já používám Premier Figuier k oteplení a zjemnění citrusovek - vznikají z toho velmi příjemné kombinace. Náhodou jsem jím přestříkla i Sacré a je to opravdu hezké…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 07.12.07 13:02

Upřímně mě těší, že tato diskuse do jisté míry „posvěcuje“ postupy, které z času na čas praktikuju už několik let (a přiznám se, že někdy v koutku duše i se zahanbeným pocitem „barbarskosti“, neb základní poučky v dámských časopisech atd. radí: nikdy nekombinovat!). Dle mého názoru je možné kombinací propojit nejen několikasložkovou vůni se soliflorem, ale i dvě komponované vůně velmi podobné (složením i z hlediska celkového dojmu), z nichž každé jakoby „něco chybělo“ k dokonalosti - a ta se po kombinaci dostaví. Jak to technicky provádět a v jakém poměru, to si musí vyzkoušet každý sám (tedy řekla bych, že spíš každá sama :-)) dle přání výsledného dojmu.

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kača  07.12.07 14:01

Běžně kombinuju muglerovky-Alien,Angel a Eau de star..na mě všechny voní velmi jemně,a jejich kombinace jsou úžasné.nedávám je přes sebe,ale třeba Angela do výstřihu,za uši Eau de Star,nebo Aliena do výstřihu,za uši Eau..
Ještě nemám Innocenta,na jaře taky zapojím.
Jinak jsem zkoušela kombinovat Eclat dArpege s Dalího Purplelights(skoro čistý šeřík)tak,že jsem je stříkla přes sebe-a vzešel z toho docela hnus.Až později jsem zkusila je dát zvláš´t-a to bylo moc pěkné,takže s tím YR myslím,že to vyjde…
Tuhle se mi podařilo přestříknout no 5 a Sicily-taky to nebylo marné..Chudák Coco se asi obrací v hrobě,já vím…:-)

Ale ty Muglerky mi vyloženě přijdou,že do sebe pasujou jak ulitý-nic se tam netluče.je to fajn.

Irena  07.12.07 14:58

Já jsem čerstvě objevila půvab syntézy Gucci Eau de parfum s Yves Rocher Fleurs d´oranger (tedy složitější kompozice a solifloru z pomerančového květu, který je jednou ze složek první vůně). Vznikne tak letní orientálka. Taky se mi moc líbí mix olejů Woody Sandalwood a White Musk od Body Shopu. Spolu působí ohromně sexy a harmonicky. Nedávno jsem četla, myslím na serveru časopisu Vogue, přímo návody, jak inovovat a personalizovat velké trháky jako Shalimar, Paris, Opium nebo Chanel no 5. Druhý den jsem článek znovu hledala a nenašla. Mám podezření, že ho stáhli na žádost parfémových impérií, protože jinak lze na příslušných stránkách najít všechny starší přízpěvky. Musím říct, že mě ortodoxní postoje k vonným monumentům od dalších experimentů neodrazují :cool: .

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 16.02.08 19:15

Ráda bych obnovila toto téma, které vůně nebo složky vůní se dají podle vás vrstvit, a která kombinace naopak vyznívá strašně? Co jste vyzkoušely?
Zkusila jsem Hermés hiris + Mure et Musc a nebylo to špatné, Hermés celou kompozici zjemnil. Zřejmě je důležité i pořadí, v tomto případě dávám jako základ tu silnější a navrch hiris.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 16.02.08 19:24

Kombinuju Safari se zelenými vůněmi - např. Serenity, Cabaret

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kača  16.02.08 20:25

Cabochard a Paul Smith-Rose.
Rumeur 2 Rose+P.Smith Rose taky vyzní moc pěkně..
A opět Rose+Hermés Rouge.
Vlastněsamotnou Rose vůbec nenosím,ale jako zvýraznění růže v některých parfémech,případně zjemnění je skvělá.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 16.02.08 22:51

Benvenuto, četla jsi ty kombinace od Kurdjiana, Lutense či Elleny na perfumeshrine?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Alin  17.02.08 00:14

Ja som dnes mala na sebe viacmenej náhodou Musc Ravegeur s Bulgari pour femme. Musc Ravageur by som nenosila, na mňa je to silný orient (nie že by bol silný ako taký, ale je tam na mňa veľa pižma?, proste toho orientálneho…dy­mového. Ambra, tá je teplá a sladká, však?) a vznikla mi z toho pekná kombinácia, tá ruža z Bulgari to celé zjemnila…

Arome Jindra
Učednice 82 příspěvků 17.02.08 09:51

Já kombinuji Safari s Trueste. Mají dost podobných složek, Safari víc drží a Trueste je jemnější, tak si ji stříkám do vlasů a na krk. Je to zatím jediná kombinace, kterou jsem vyzkoušela.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.02.08 17:01
Ronna píše:
Benvenuto, četla jsi ty kombinace od Kurdjiana, Lutense či Elleny na perfumeshrine?

Nie… Kde su?
Ale niekde inde som citala navrhy na kombinovanie od nejakych velkych mien. Velmi som to nebrala na vedomie, lebo aj tak nestiham testovat vsetko, co by som chcela a skusat este k tomu aj kombinacie, to by bolo vela. Kombinovanie ma bavi s lacnejsimi vonami, hlavne ak jednej z nich nieco chyba - potesi ma, ked z lacnych voni (alebo voni strednej triedy, ale ja to aj tak beriem podla toho, kolko som zaplatila na Ebay) dostanem nieco super.
Kombinovanie klasickych a komplexnych voni je zatial mimo moju ligu. Este stale sa ucim vychutnavat klasiky, a kombinovat ich by bolo na mna privela…

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 18.02.08 17:46

Já vůbec nejsem tak daleko, abych něco kombinovala. :-) Ale přečetla jsem si to jen ze zvědavosti. Mimochodem na té stránce je tuna informací. Občas se ta stránka sekne, nebo nějak divně načte. Však uvidíš.

Takže abys to našla, dej si Ctrl F (jako najít ve Firefoxu) a dej najít layering. Je to asi v 60% té stránky, prostě někde za polovinou. http://perfumeshrine.fortunecity.com/…meterms.html

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist