Konfliktní parfémové složky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.04.08 07:31

Jak tak čtu tu diskuzi o Cabaretu, který mnohé z vás označují za jemnou a nekonfliktní vůni, zatímco já bych ji naopak označila za vlezlou zvracivku. Napadá mne, jestli je možné sestavit určité obecné vodítko pro výběr vůně do kanceláře, tak abychom skutečně nikomu nevadily ( ani samy sobě ) a identifikovat potenciálně konfliktní složky.

Samozřejmě, každá máme jiný nos, ale myslím, že existuje pár složek, které jsou problémové:
vanilka - mně sice nevadí v 99% provedení a koncentrací, ale pokaždé, když mám výrazně vanilkový parfém, někdo se ozve
pačuli - ta mi naopak v 99% provedení a koncentrací vadí. Mám doma několik parfémů, které se mi líbí navzdory pačuli, ale okolí z nich obyčejně také nebývá nadšeno. Pačulovité potažmo lehce chypré parfémy můžu nosit jen venku v chladném počasí.
aldehydy - donedávna jsem si myslela, že nejvíce nesnáším chypré, protože mi někdy způsobuje bolesti hlavy, ale není to tak, nejvíce nesnáším aldehydy, protože mne VŽDY začne štípat v nose, což mne nutí k častému smrkání, až se mi někdy spustí krev - velmi nepříjemné
kůže - hodně záleží na použití, ale většina kožených vůní asi do přeplněných prostor není vhodná - taková Habanita je krásný parfém, ale schovala bych si ho na procházky podzimní přírodou. Na druhou stranu v Kelly je kůže tak jemňounká, že ji tam ani nevnímám. Přesto sem kůži řadím.
růže - donedávna jsem je v parfémech nesnášela ( velmi často se, jako v Cabaretu, používají v kombinaci s pačuli ), ale teď už bych nebyla tak nekompromisní - v některých parfémech jsou krásné. Přesto bych ženu navoněnou třeba Une Rose nebo Paris potkala raději večer v baru než na pracovním jednání…
bílé květiny - do konfliktních bych zařadila tuberózu, gardénii a jasmín - sice mám na tuberózové vůně především kladné ohlasy, ale raději bych s nimi zacházela opatrně
pižmo - mně nevadí, ale pro někoho to asi je katastrofa

Teď se nabízí otázka, jaké jsou nekonfliktní složky, které by snad nikomu nemusely fyzicky vadit, myslím, že to budou:
citrusy - to bude asi důvod jejich obliby. Pro sebe je sice nepreferuji, ale většinou se mi z nich nedělá fyzicky špatně
jemné bylinky - tady asi záleží na koncentraci, ale ony obyčejně v parfémech moc koncentrované nebývají, takže zanechávají lehkou stopu posečené louky nebo babiččiny půdy
jemné koření - dtto
fialky - většina z nás zařadila fialky mezi své oblíbence. Asi je to tak jemná a skromná kytička, že ji všichni buď mají rádi nedbo alespoň tolerují
možná sem zkusím zařadit jemné květinové soliflory, co vy na to - takový lehounký šeřík ( jako v Purplelight ) nebo lilie ( třeba v Lys Méditeranée ) - mně třeba nevadí a líbí se mi - překombinované kytice květin jako Champś Elyseé nebo Jardins de Bagatelle, snáším mnohem hůř - ba špatně…
vetiver - taky ho zkouším zařadit - co vy na to. Pro mne je to symbol mužné čistoty. Jako dominantní složka dodává vůním zvláštní suše štiplavou svěžet jako vánek na pláži nebo podzimní vítr - zajímá mne váš názor…

Tak tolik asi za mou osobu. Jak to vidíte vy?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 18.04.08 07:47

Konvalinky fujky fujky........­......... Ale myslím, že obecně je mají lidi spíš rádi, jinak by se asi necpaly do kdejakého osvěžovače. Jinak jsi to, Kerze, shrnula velmi přiléhavě.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.08 08:27

Lilie - u mě záleží na koncentraci, když je ji málo - v pořádku, ale v přehnaném množství způsobuje bolehlav.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 18.04.08 08:29

Levandule? Ta by taky nemusela být kontroverzní.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Katka
Učednice 175 příspěvků 18.04.08 08:57

Já mám asi vůbec nějak moc citlivý nos a žaludek, takže třeba citrusy vůbec nemůžu a ani variace na zelený čaj. Naposledy jsem si málem blinkla z Lanvin Eclat D'Arpege, nějaká složka mě v něm úplně natahuje..a přitom je to velmi oblíbený a rozšířený parfém. Nevím, jestli bych dokázala určit nějaký nekonfliktní parfém do zaměstnání, podle mě v každém případě záleží na koncentraci a způsobu používání.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Frcis
Učednice 86 příspěvků 18.04.08 09:02

Konvalinky, lilie, narcis, karafiát:-) A pro mě kávový tón, pravidelně mi připomíná smrad kafové usazeniny na dně hrnku. Ale taky myslím, že je to dost subjektivní záležitost, ty nepříjemné a rizikové složky.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.08 09:03
Katka píše:
Já mám asi vůbec nějak moc citlivý nos a žaludek, takže třeba citrusy vůbec nemůžu a ani variace na zelený čaj.

Mě také od vůně zeleného čaje se dělá zle - nemusím si pomoct, ani v běžném životě ho nepíji.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Katka
Učednice 175 příspěvků 18.04.08 09:41

Oli: Já zelený čaj piju moc ráda denně, ale syntetické vůně čaje prostě nemůžu. Kromě Bvl Thé Rouge nebo Omnie.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.04.08 09:58

Obecně cokoliv aplikované velmi opatrně, aby to nevytvářelo voňavou zeď a netáhlo se to po celé budově…

Jestli mi něco vyloženě vadí, je to Addict (přitom jednotlivé složky vypadají z mého hlediska neškodně), s tím bych zavřená v jedné místnosti být nechtěla. To už i ten Angel, pokud není nastříkaný na mně, snáším líp. A pak kolegův deodorant (pravděpodobně ten nejlevnější co se dá sehnat :) ) Včera se postříkal a já se málem pozvracela. To byl opravdu AXE efekt :D Na druhou stranu z tohoto pána by se mi pravděpodobně chtělo zvracet, i kdyby se navoněl pánským Opiem…
Bonpari ovocenky nemusím, ale přežiju.
Broskev v čemkoliv taktéž.
Konvalinky, šeřík nebo lilie ve velké koncentraci by asi taky byla bolehlavová pohroma, ale ještě jsem neměla tu čest s někým takto převoněným strávit delší dobu. Champs-Elysées mi nevadí, pro můj nos je to skoro čistá mimóza a tu můžu.
Lotos fujky, ale toho naštěstí nebývá ve vůních příliš a chová se většinou slušně :)

Z Kelly mně natahuje, ne kvůli kůži, ale kvůli cukru, ale v přiměřeném množství na dostatečně vzdálené kolegyni bych ji snesla.
Mamince zase vadí levandule, a to hodně.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

dienda
Učednice 99 příspěvků 18.04.08 10:28

ja zase nemuzu cokoliv s mosusem, no taky zalezi kolik ho parfem obsahuje,to same je v pripade mimozy, anýz mne natahuje, bazalka, lilie, lipa, serik, konvalinky, broskvove odery, ale pokud jsou v jemne kombinaci, tak to snesu..nemuzu kdyz je preskoricovano a prematovano a co uplne nesnasim je jakykoliv obsah melonovych molekul…jinak zjistuji ze pokud je vyvazena kompozice , snesu i tezke parfemy coz jsem si myslela ze se k tomu nikdy nedopracuji..

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frcis
Učednice 86 příspěvků 18.04.08 10:37

Ještě okurka, tu taky nesnesu. Takový ten její plíživý podtón. Jinak meloun mi taky vadí, a broskev jen když je výrazná.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 18.04.08 10:44

přidávám se k Frcis - meloun a okurka jsou pro mně nesnesitelné

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 18.04.08 10:51

Plíživá okurka :) ani meloun mi nevadí, ale moc s nimi do kontaktu nepřijdu, jelikož mám ráda jiný druh vůně.
Vanilku mám ráda, ale například v Hypnose mi vadí. A mošus také jak kde. Ale pokud jde o nějakou konfliktní složku, musím říct, že u mě to je med. Do čaje si ho dám ráda, ale ve vůni mi vadí.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 18.04.08 11:13

Já to mám tak, že je dost rozdíl v tom, co mi vadí pokud se s tím navoním já a co mi vadí, pokud s tím voní někdo jiný.

Na svou kůži (potažmo nos a žaludek :) ) musím velmi opatrně s vanilkou, medem, karamelem, kokosem.. (fuj), čokoládou, sladkým ovocem, melounem a takovými těmi „vodními“ tóny. Z těhle věcí se mi dělává občas vyloženě zle. Citrusy mi nevadí, ale nenosím je moc, protože se mi jen prostě až tak nelíbí. Kytky mi nevadí skoro žádné, když jsou použité v nějaké příjemné harmonii.

Mám ale pár kamarádek, které si libují ve sladkých parfémech typu Angel, Hypnose, Wish a na nich se mi líbí. Naopak mi na jiných lidech vyloženě vadí citrusové vůně a zelené čaje, připadají mi pak jako chodící osvěžovače vzduchu. Obecně se mi ale ještě nestalo, že by někdo jiný voněl tak, aby mě to obtěžovalo nebo mě z toho rozbolela hlava…

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 18.04.08 11:24
llenni píše:
Já to mám tak, že je dost rozdíl v tom, co mi vadí pokud se s tím navoním já a co mi vadí, pokud s tím voní někdo jiný.

To je přesné.......­.............­... Já třeba úplně závidím lidem, co snesou bílé květinovky nebo růže. Na mně se do 10 min rozhnijí, na druhých je cítím svěží, kvetoucí.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist