Konkrétní příklady - fotky

Fotoalbum tématu (242) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.12.07 15:28
Konkrétní příklady - fotky

100 ml Eternity nabízený v jednom inzerátu za necelých 500 Kč. Na první pohled upoutá divně krabatý celofán, klasický tuhý celofán, do jakého jsou baleny originály, by tohle dělat neměl. Vypadá spíš jako tenký igelit. Krabička se zdá být celkem v pořádku, rozhodující nemusí být ani barva parfému (měla by být světlejší, ale špatná fotografie může barvu hodně změnit), ale pokud si pečlivě porovnáte nápis na obou flakonech, je jasné, že na tom vlevo je nějak podezřele malý a špatně umístěný. V tomto případě bych měla silné podezření, že se jedná o padělek, a raději bych nekupovala.

100 ml Miss Dior Chérie za podobnou cenu jako výše zmíněná Eternity; už při té ceně by mě chuť kupovat přešla, levný Dior je okamžitě podezřelý. Při porovnání s fotkou originálu není na první pohled vidět žádný problém, při bližším prozkoumání ovšem objevíte mírně odlišný tvar mašličky (ta nesmí být podobná, musí být prostě stejná , jinak je to padělek). Pozornosti doporučuji také kolečka na dně flakonu, při osobním převzetí bych vzala flakon do parfumerie a zkontrolovala si, zda na 100ml balení originálu je koleček stejný počet a vypadají stejně.

Padělek Sensi by poznal i začátečník; s nápisem na flakonu by se dala hrát hra „najdi pět rozdílů“. Divný font, nakřivo umístěný nápis, mezera mezi názvem vůně a firmou, „e“ vybočující z řady a špatná velikost.

Tržnicová ukázka padělku, který je originálu naštěstí tak vzdálený, že si toho musí všimnout i úplný nevzdělanec.

Krabička možná vypadá jakž takž schůdně, roztomilá chyba na štítku flakonu však každého, kdo by pokládal tohle číslo pět za originál, vyvede z omylu. Všimněte si ovšem malého detailu na krabičce (vpravo) - slůvko „type“ označuje imitaci. Nejde tedy o padělek, který se snaží vypadat co nejvíc jako originál, je to trochu slušnější padělek s varováním, „tato vůně je podobný typ jako Chanel No. 5, nikoli originál“. Flakony bývají podobné jen přibližně nebo vůbec (viz J'adore) a názvy jsou někdy zkomolené k nepoznání (La Rive místo Lacoste apod.).

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 161 Další »
Reakce:

Peta  07.12.07 23:56

Bylo by dobré uvést na pravou míru, že Miss Dior Cherie, jak už název napovídá není Chanel, alébrž DIOR.

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 12.12.07 21:34

Chtěla bych se zeptat majitelek vůní Gucci II - existují i růžové flakony nebo jen průhledné? Přišla mi výměna a flakon je celý poměrně výrazně růžový (50ml mohutná kostka) a vepředu má kovovou cedulku s tím nápisem Gucci Eau de Parfum II. Setkal se někdo s takovýmto originálem? Původní majitelka mi zatím neodpověděla na mail a mně to pořád vrtá hlavou.

Díky za odpovědi!

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.12.07 10:07

Peta: máš pravdu, asi jsem se nesoustředila :)

Danda: PROSÍM všechny, kteří budou mít dotazy k padělkům, aby zakládali NOVÁ témata. Nemastěte to všechno do jednoho vlákna, protože se tu pak nevyznáme.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 19.02.09 20:01

,,mezera mezi názvem vůně a firmou,, - pri vôni Sensi

Ada, no ja ti neviem, preliezla som ale päť netových obchodov a všade je medzera, len tvoje foto ju tam nemá :conf:

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.02.09 20:23

Zkusila jsem chvíli hledat a našla jsem s mezerou i bez, možná udělali nějakou změnu. Nicméně na tom padělku je tolik chyb, že je to jen jeden z detailů :)

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 04.03.09 21:36
pěkný fake:-)

Našla jsem na Aukru bytelný fake.....dobrý je to dno flakonku:-)A chybí ten kovový pruh,nebo co to je :? po stranách.....

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 04.03.09 21:44
Pegas píše: ,,mezera mezi názvem vůně a firmou,, - pri vôni SensiAda, no ja ti neviem, preliezla som ale päť netových obchodov a všade je medzera, len tvoje foto ju tam nemá :conf:
No já Sensi mám doma a mezeru tam nemám… :?
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 05.03.09 08:51

Taky tam mezeru nemám a mám Sensi z eshopu.
Jinak, ta Chance je úchvatná. :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 28.08.09 00:51

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 28.08.09 00:55

Nemá byť ten krokouš na flakóne hore? Inak ak napíše, že dostala darom, alebo predáva priateľka, tak je to jasné ako facka.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 28.08.09 00:57

inak je to zaručene originál, tu si to môžeme overiť :lol:

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 28.08.09 12:00

ja ho mam nahore

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Glorini
Učednice 58 příspěvků 24.09.09 17:56

Taky mám krokodýla nahoře.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Glorini
Učednice 58 příspěvků 03.10.09 18:23

Je toto originál? http://www.aukro.cz/…297220_cacha … a930.html

z téhle fotky asi nikdo nic nepozná, že?

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 161 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist