Kořeněná vůně - 90. léta

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 19.01.12 10:05
Kořeněná vůně

Přeji pěkný voňavý den! Hledám vůni, kterou si pamatuji z 90. let, a neumím ji popsat lépe než kořeněná, něco jako CK Eternity, kdyby nebyla sladká… Myslím, že byla tenkrát hodně oblíbená, možná novinka… Pomozte nešťastnici :think:

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 06:20

Ahoj, možno-asi bude môj príspevok od veci, ale skúsim, ja si zo začiatku 90-tich rokov pamätám presne takú vôňu,ako popisuješ, volala sa Lucci-Lucci od Constance Caroll, so sestrou sme ju zbožňovali…bola neprehliadnuteľná a veľmi originálna. Až po dlhom čase som sa dozvedela, že je to vraj „inšpirované“ Lou-Lou od Cacharel, mne ale napriek tomu pripadala jedinečná… Neviem,či som pomohla :oops:

Na poličce 34 parfémů 5 miniatur 5 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 7 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 26.05.13 16:14

@ZorkaO
Hmm, tak Lou-Lou znám a k ní mi to nesedí. Ale je pravda, že to klidně mohlo být něco z imitátorských řad a to jsem pak ztracená. Fakt je, že v té době se zas tak masově dražší parfémy asi nenosily, ani nebylo kde je kupovat.
Je to vlastně zvláštní, tenhle dotaz byla jedna z věcí, které mě přitáhly k arome. Objevila jsem tu spoustu jiných vůní, které jsou mi hodně milé, ale žadná není ONA…

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 17:39
@dynda

Budem veľa nad tým premýšľať…je fakt veľmi možné, že to bola nejaká vôňa z imitácií, ktoré sme vtedy nosili s nadšením,a neriešili sme,že nemáme originál,ja som to ani nevedela, myslela som si, že to Lucci-Lucci je názov voňavky,a hotovo. /Inak je vskutku od Lou Lou odlišná../ Skús ešte nejako popísať tú Tvoju hľadanú vôňu, verím, že ju vypátrame… a kde si ju cítila, napríklad? :mavam:

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 26.05.13 17:50

@ZorkaO
Moc mě těší tvá snaha. Je to taková vzpomínka. Nejblíž, co jsem kdy cítila, je té vůni Eternity (CK) mínus taková ta omamná konvalinka plus víc kořenění (bylinky). Cítívala jsem ji tak různě. Určitě v cizině, což by teorii s imitacemi asi tolik nenahrávalo, ale mohlo to být něco, co se začalo rychle imitovat. Pak určitě v Praze, ale skoro bych řekla, že i v maloměstech… Je to záhada. Nebo by to mohlo být i něco z Bodyshopu, třeba, ten už v té době existoval, že?

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 17:56
@dynda

Bodyshop,myslím,že už existoval,ale zvlášť v malomestách asi neboli vône z neho moc rozšírené…to bude ozajstný parfém, ktorý sa zrejme začal hneď aj imitovať, len ktorý to mohol byť? Dynda, 90-te roky, myslíš skôr okolo roku 1993-4, alebo 1996-7 a vyššie?

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 26.05.13 17:58

@ZorkaO Řekla bych, že už první polovina 90. let… Napadlo mě, že bych měla někdy vyzkoušet i pánskou Eternity, jestli ji třeba nenosily ženský :mrgreen:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 26.05.13 18:04

ako, vtedy sa dosť nosil Poison, ale neviem, či je toto, čo hľadáš…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 18:05
@dynda

No, veru, to nie je zlý nápad, ja som tak nosila v sedemnástich hrdo pánsku vôňu, a vôbec som netušila, že je pánska! :lol: Tým korením, bylinkami by aj mohla byť…budem premýšľať a poradím sa s kamarátkami, a napíšem Ti. Viem si predstaviť, aká by to bola radosť, keby si po rokoch tú záhadnú vôňu odhalila!!! Snáď sa to podarí :palec:

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 26.05.13 18:07

@ZorkaO
No já bych byla hrozně šťastná. Celá léta jsem nosila Eternity s tím, že to ale není úplně ono. Zkusím tu pánskou, na Diora to nevidím, ale taky zkusím.

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 18:07
@slniecko

Pravda, Poisonu bolo vtedy,ako maku, aj imitácií/ja som bola hrdou nositeľkou,a tiež som netušila, že je to imitácia :oops: /…len neviem, či na Dyndin opis, Poison neni málo korenený a bylinný…neviem, fakt… :think:

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 18:08
@dynda

Skús pánsku Eternity, a určite napíš!!! Som moc zvedavá!!! :mavam:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 26.05.13 18:12

@dynda Panska Eternity je ty damsky na hony vzdalena, prijde mi narozdil od damsky verze nekorenena, nepikantni, jen sprcha citrusu i s kurou. Na Fragrantice damskou Eternity pripodobnujou Sun Moon Stars od Lagerfelda - a to si myslim ze je klidne mozny, zacatek devadesatek ji byl plnej. Jen mi prijde oproti Tvymu popisu sladka :think:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 26.05.13 18:16
@ZorkaO píše:
Pravda, Poisonu bolo vtedy,ako maku, aj imitácií/ja som bola hrdou nositeľkou,a tiež som netušila, že je to imitácia :oops: /…len neviem, či na Dyndin opis, Poison neni málo korenený a bylinný…neviem, fakt… :think:

no ten nový určite, ale ten starý nie, ak máš možnosť niekde skúsiť

ZorkaO
Znalkyně 495 příspěvků 26.05.13 18:19
@slniecko

Pravda,pravda…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist