Kosmetika bez fujtajblů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 02.04.13 12:56
Kosmetika bez fujtajblů

Po prostudování tohoto blogu: http://emeverydaylife.blogspot.cz/…%20kosmetice mě napadlo podívat se na svou kosmetiku. Zatím tedy pleťovou, ale předpokládám, že i v dekorativce se ledacos najde. Koneckonců už tu na to máme téma Silikony v Make-upu a BB krému. Samozřejmě je tam všechno, buďto silikony nebo ropa atd.

Zrovna tak jsem měla v plánu koupit si transparentní lisovaný pudr od NYC. Bohužel jsem v něm silikony. Existije kurnik nějaká dekorativka, ve které není nic špatného nebo aspoň minimum?

Máte tipy na nějakou bezpečnou pleťovou kosmetiku? Ryor tedy pohořel, Garnier a spol. z drogerií, v ruku s Dermacolem … Napadá mě snad jedině Barekol, ten mi dělal celkem dobře, ale co se týče složení, nevím, na netu jsem toho moc nenašla. Balea ujde, ale taky nic extra. Co Nobilis Tilia? Nějaké jiné značky? Olejíčky na pleť mi prosím nedoporučujte, nekamarádíme se.

Budu ráda za všechny vaše nápady a tipy. :)

Příspěvek upraven 02.04.13 v 14:23

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 02.04.13 13:12

Osvedčila sa mi Lavera. Ich krémy na tvár nemajú chybu, zloženie je navyše čisto prírodné (mám teraz vyrovnávajúci krém so zázvorom). V ponuke majú aj dekoratívnu kozmetiku. Skúsila som aj ich telový olej (pomaranč- rakytník), balzám na pery, krém na ruky a tiež, maximálna spokojnosť, navyše: sú bez akýchkoľvek umelých prímesí. Bonus: všetko nádherne vonia vďaka vonným olejom. :srdce:

Edit: Produkty aj ich zloženie sa dajú pozrieť na ich stránke http://www.lavera.de/startseite.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 02.04.13 13:45

Já jsem zakotvila u olejů a jsem ráda. Už ve třiceti jsem to měla udělat, kdybych to věděla. Stále je nejlepší arganový, ale abych je trochu střídala mám teď růžový od Trilogy - Organic Rosehip Oil , používán na noc. Koupila jsem si 45ml balení, což budu mít na dost dlouho. :mrgreen: http://www.escentual.com/…/trilogy004/
Na den mám od nich to samé s antioxidanty http://www.escentual.com/…/trilogy015/ a taky dobrý. Až vypotřebuji vrátím se zase k arganovému oleji. Do velkých mrazů se mi osvědčil arganový olej s bambuckým máslem. Na tělo mám nejraději taky oleje. Teď se mi podařilo namíchat si směs, která se dobře vstřebává a skoro nemastí. A protože se mi to osvědčílo, plet se mi hodně vylepšila, hodlám u toho zatím zůstat. :D Teď jsem si našla anglické stránky s přírodní kosmetikou, kde se hodlám vyřádit a vyzkoušet oleje od různých značek. :lol:
 http://www.mondebio.co.uk/recherche.php?…

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Nasuta
Učednice 31 příspěvků 02.04.13 13:54

Zkus pěstící pleťovou kosmetiku od Weledy,sama ji používám několik let.Je výborná :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 02.04.13 14:30

Doplnila jsem zdroj informací do svého prvního příspěvku.

Ještě jsem vzpomínám, že jsem měla něco z přírodní kosmetiky z kosatcem. Weleda? Bylo to moc hutné, mastné, sice jsem to používala v zimě, ale i tak mi to nesedlo.

Mmch. k založení tohoto tématu mě vedl fakt, že se mi v posledních týdnech na obličeji vytvořilo pár pupínků … no, spíš pupenů, které bolely, nezrály, nešly vymáčkout a hojí se ještě teď. Dobře, stres by tu byl, ale zároveň jsem dodělala noční i denní krém a zařadila „do provozu“ oboje nové. Na noc Ryor s mořkou řasou a na den legendární Embryolisse. A teď babo raď, co z toho mi ty jebáky způsobilo. :roll:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 02.04.13 15:18
@Jitka píše:
Na tělo mám nejraději taky oleje. Teď se mi podařilo namíchat si směs, která se dobře vstřebává a skoro nemastí.

A neprezradíš prosím aké oleje si zmiešala? Taká nemastná kombinácia by ma zaujímala ;)

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Frankie  02.04.13 15:43

@paprlile
Nejsi jediná, taky by mě to zajímalo :D .

@Jitka
Olejíčky taky používám, a arganový olej je opravdu výborný, ale experimentovat jsem s nimi nezkoušela… Naopak mi nesedl norkový olej, který si jinak spousta lidí chválí. :)

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 02.04.13 15:44

Prozradím, ale nemůžu si vzpomenout na ten třetí, tak až budu doma. Bylo to v poměru 1:1:1 mandlový, pistáciový a :?: :zed: :D

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 02.04.13 15:50

K pôvodnej otázke - Nuxe

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 02.04.13 15:52

Óóóó, tak už len to znie dobre :) Mandľový a pistáciový :jazyk: Tiež som zatiaľ neskúšala experimentovať, ale láka ma to. Včera som obajvila túto stránku a mám neodbitný pocit, že šľahané maslo skrátka musím skúsiť :D http://moderna.alchymistka.eu/…e-maslo.html

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 02.04.13 16:04

@Marianna a čo ti vadilo na pleťových olejoch? Ja odkedy som skúsila oleje, krémy ma už nelákajú… Ale chápem, že nie každému sedí všetko.

Frankie  02.04.13 17:07

@Marianna @paprlile
Oběma díky za tipy na zajímavé blogy :).

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.04.13 18:50

@Marianna Ach, to mě mrzí, s těmi tvými krémy :( Asi bych zkusila jedno z toho vysadit a pokračovat v aplikaci druhého. Uvidíš, co to udělá. A na ty pupínky bych zkusila Sudocrem, nejspíš už se tu někde doporučoval a mně třeba s tímhle typem pupínků většinou řádně vypomůže (chce to tak 2-3× hutné aplikace na noc, ale osvědčuje se mi to).
A z neškodné pleťové kosmetiky sama asi moc neporadím. Dosud tápu, zkouším, vybírám, studuju složení a ohlasy… Je to běh na dlouhou trať :(

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.04.13 18:53

@Marianna Jo, vlastně. Jsem si vzpomněla. Kamarádka taky hledala, protože chemku používat nechtěla a z klasické přírodní kosmetiky (běžně dostupné) jí nic nesedlo. Tak zkusila Pai. Je to teda dražší, ale údajně to stojí za to.
Anebo prubni Primaveru. To je podobná cenová kategorie a je k dostáníc tady v ČR. Zrovna od nich něco zkouším, brzy se to objeví na blogu (i když ty moje konkrétní výrobky ti asi nebudou nic platné).

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 02.04.13 20:22

Já lovím rady v těchto vodách:
http://a-solitary-cyclist.blogspot.cz/…maslo-s.html
Přírodní BB krémy má značka Hanskin. Zrovna dnes jsem odklikla jeden pro dceru na akné.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist