Kosmetika k parfemum stejne vune

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 13.01.09 02:16
Kosmetika k parfemum stejne vune

Kdyz jsem driv citavala historicke romany, fascinovala me tam jedna vec..

zeny mely kazda svoji vuni. Vuni, ktera je charakterizovala, a v niz mely vsechno.. Koupaly se v ni, myly si v ni vlasy, natiraly se ji, a nakonec treba i pouzily kapku parfemu.
Chtela bych to prevest do soucasnosti.. je milion parfemu, milion kremu, milion samponu, ale proc nedelaji vsechno v jedne vuni? Nic neni horsi nez kombinace tri naprosto protikladnych vuni, z nichz ale vsechny teoreticky musite mit. - sampon, mydlo nebo sprchovy gel, a pletove mleko nebo krem. K tomu jeste takova tresnicka na dortu je pak parfem.

Uplny ideal by bylo, kdyby se vyrabela neutralni kosmetika, a parfemy by se do ni daly primisit ne?

No, dost sneni, ale byla bych rada, kdyby jste se tu rozdiskutovaly, at vim, jestli to je jen muj sen, nebo jestli nas je vic :)

A ted jeden realny dotaz. Mam rada vuni Giorgio Armani Emporio Diamonds. Existuje telove mleko a sprchovy gel. Co myslite, za jakou cenu se to da zhruba i s postovnym sehnat v zahranici? U nas maji jen 50ml v kazetach s parfemem, ktery ale mam, takze ho kupovat nechci. I ty kazety jsou ale myslim jen v omezenem mnozstvi.
Dnes jsem prochazela stranky, a nejlevneji co jsem nasla to bylo asi za 790kc za telove mleko :( to mi prijde trochu moc, kdyz to do mesice bude pryc.

edit: ted koukam ze to mozna mam pro diskuzi ve spatne sekci. Puvodne jsem proste chtela napsat poptavku na to co jsem psala vys. kdyztak me nekam nasmerujte :)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.01.09 10:29

(Téma jsem přesunula, tady má větší šanci na odpovědi, do poptávky moc lidí nechodí.)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1011 příspěvků 13.01.09 12:33

*skus pozriet napriklad ebay v akych cenach to najdes tam.

*co sa tyka neutralnej kozmetiky, existuju neparfumovane, napr. bioderma ma neparfumovane vyrobky sprchove gely, emulzie a mlieka a nejaka clenka fora pisala, ze pouziva takyto sprch.gel pokial nema prislusny k svojmu parfumu

*takmer kompletny rad telovej kozmetiky som zaregistrovala len pri voni tuscan soul (salvatore ferragamo) a to okrem tradicneho sprchovacieho gelu a mlieka ma prekvapili tym, ze maju aj sampon a kondicioner. (ale zas diory maju „vlasovy sprej“)

*aby sa mne nebili jednotlive vone, tak napriklad pri vlasoch pouzivam neparfumovany lak na vlasy (biely taft) a existuje aj neparf. tuzidlo

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 13.01.09 12:52

Co se týče sprchových gelů/mýdel a tělových krémů apod., kupuju si obvykle vše neparfemované a navoním čím chci.
Věci pro alergiky (respektive přípravky na citlivou pleť) obvykle parfemované nebývají. Půl litru neparfemovaného sprchového gelu koupíte za dvacku v DM nebo Rossmanovi a můžete různě vylepšovat (vůně, oleje, abrazivní věci na peeling…).

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 13.01.09 13:03

a jak to pak navonite? striknete a protrepete?
Asi jsem zatim ocuchavala spatny znacky, ale kde psali bez parfemace, to stejne melo nejakou vlastni, podle me docela silnou vuni (nebo i smrad).

Na Ebay jsem se divala kolik to stoji, ale vetsinou tam pisou ze neposilaji mimo UK :(

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 13.01.09 18:23

..................

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 13.01.09 20:08
WildOrchid píše:
a jak to pak navonite? striknete a protrepete?
Asi jsem zatim ocuchavala spatny znacky, ale kde psali bez parfemace, to stejne melo nejakou vlastni, podle me docela silnou vuni (nebo i smrad).Na Ebay jsem se divala kolik to stoji, ale vetsinou tam pisou ze neposilaji mimo UK :(

No, já osobně to nevoním parfémy, ale esenciálními oleji, ale nastříkat tam parfém je určitě taky možnost. Naliju to mýdlo (prodávají to i jen v pytlíčcích) do nádoby s pumpičkou a chvilku to míchám hadičkou od pumpičky, pak zašroubuju. U krému to samé, ale ten spotřebuju zadlouho, takže to radši míchám něčím sterilním - mám skleněnou tyčinku, párkrát ji vždycky protáhnu nad plamenem.
Ta mýdla bez parfemace mají v každé DM. Je to jejich vlastní značka - Balea. Obal je průhledný a jsou na tom modré nápisy. Krémy (respektive masti) si buď vyrobím úplně sama, nebo si koupím v lékárně masťový základ, nebo v drogerii dětský olejíček.
Poslední dobou si vyrábím tuhé krémy a natírám se tím rovnou ve sprše, protože jsem lenoch líná :-) : 1 díl včelího vosku, 1 díl kakaového másla, 1 díl oleje dle osobní preference. Kakaové máslo být nemusí, pak se musí dát víc oleje, aby byla konzistence akorát - tuhá, ale ne zase moc. Rozpustit, zamíchat, nechat schládnout tak na cca 50 stupňů, nalít vůni, zamíchat, nalít do formičky (kelímek od jogurtu) a nechat ztuhnout. Natírat po umytí na mokrou kůži, lehce opláchnout, utřít. Není z toho ani moc velký binec ve sprše (no, musím ji mýt o něco málo častěji) a ručníky taky netrpí. Doporučuju.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

chechtalka
Učednice 77 příspěvků 17.01.09 20:04

souhlasím, že většina tělových mlék má slabší nebo skoro žádnou vůni toho daného parfému, až na výjimky samozřejmě a ceny se pohybují od 500 výše a to mi také přijde zbytečné. Ovšem, pokud by to byla úžasná vůně a tělovka držák, tak jsem ochotna do toho investovat. Ten nápad s Baleou je dobrý, mám ráda plno vůní i svých a mám esenc. olejíček např. grapefrutit, který je opravdu velmi čistý /%/ a ten si vyrobím. Díky za nápad

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23743 příspěvků 21.09.09 18:07

Parfémovaná tělová mléka nemám příliš v lásce a to ze dvou důvodů ( myslím těl. mléka s parfemací určitého parfému, které se prodávají v sadách ). Za prvé mám strach ze zvýšené možnosti alergické reakce právě na tu parfemaci a za druhé je to cena. I když je pravda, že občas se sada spolu s parfémem dá pořídit velice výhodně. :wink: :arrow: No, ale přesto, myslím, že nějaké pěstící účinky takového mléka nejsou o nic vyšší než u mléka o polovinu levnějšího, neřku-li u přírodního tělového oleje ( např. Saloos ), kde jsou blahodárné účinky na pokožku, podle mě, nesrovnatelně vyšší. :) A navíc jsou tyto oleje více méně bez vůně, nebo pouze slabě vonící, takže člověk může potom aplikovat jakýkoliv parfém bez problémů. :D

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.09.09 18:22

moje zkušenost s tělovou řadou k parfémům je taková - můj názor je takový, že cenu utratit za ně má u značek Dior a Chanel, tam kupuji vše - deo, těl. mléka i sprcháče a je to nádhera, třeba takový Jadore moc nemusím ale tělové mléko a sprcháč to byla nádhera, bohužel teď změnili obaly a reformulovali složení a už to není ono ale pořád voní hodně a dlouho. U Chanelu např. takový deo k pětce voní celý den.
Co se týče alch. pokusů tak jsem si kdysi vyrobila těl. mléko k Soir de Lune a to tak, že jsem měla doma nějaké levnější tělové mléko, které bylo zcela neutrální vůně, dala jsem jej asi 5 ml do kelímku a nastříkala tam parfém a promíchala, vonělo to moc dobře i dlouho to na pokožce vydrželo vonět, jen doporučuji takto vyrábět v malém množství (kdyby se pokus nepovedl) a spotřebovat co nejdříve.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1011 příspěvků 21.09.09 19:40

sara, ked pises, ze z chanelovych deo k 5 vonia dlho, tak myslis, ze mozem predpokladat, ze aj k inym chanelkam (chance, coco mad) budu tiez vonat podobne dlho? :conf:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 21.09.09 19:53

já preferuji tělovou kosmetiku bez parfemace, protože než namažu tělo krémem, 5 x změním myšlenku na to, čím se navoním :D

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23743 příspěvků 21.09.09 20:07

Aleno, souhlasím s Tebou. :wink: Kdybych si pořídila tělové mléko k určitému parfému, tak by se možná dříve zkazilo, než bych jej vypleskala. Každý den používám jinou vůni. :P

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1011 příspěvků 21.09.09 20:38

ja som mala cukanie kupit si telove mlieko k niektorej so sovjich voni, ale nakoniec som sa rozhodla, ze nie… akurat stale mi vrtaju v hlave tie dodoranty…napriklad klasicka coco mademoiselle a rovnako chance su na mna trosku silne aj vo verzii edt, tak som chcela skusit aspon tie deodoranty…

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 21.09.09 21:18
Dalia píše:
Parfémovaná tělová mléka nemám příliš v lásce a to ze dvou důvodů ( myslím těl. mléka s parfemací určitého parfému, které se prodávají v sadách ). Za prvé mám strach ze zvýšené možnosti alergické reakce právě na tu parfemaci a za druhé je to cena. I když je pravda, že občas se sada spolu s parfémem dá pořídit velice výhodně. :wink: :arrow: No, ale přesto, myslím, že nějaké pěstící účinky takového mléka nejsou o nic vyšší než u mléka o polovinu levnějšího, neřku-li u přírodního tělového oleje ( např. Saloos ), kde jsou blahodárné účinky na pokožku, podle mě, nesrovnatelně vyšší. :) A navíc jsou tyto oleje více méně bez vůně, nebo pouze slabě vonící, takže člověk může potom aplikovat jakýkoliv parfém bez problémů. :D

:hyster: :hyster: :hyster: já myslela,že Ti udělám radost :oops:

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist