Králíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 30.12.07 22:22

Chová tu někdo zakrslé králíky? Neoslovuji žrouty králičího masa, ale majitele ušáků chovaných " na lásku".

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

adlen
Učednice 50 příspěvků 30.12.07 22:25

Jéé, první téma a zrovna takové roztomilé:-) To mě pobavilo.
Bohužel králíky nechovám,ale určitě to musí být super:-)
Tak hodně štěstí.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 30.12.07 22:26

To je škoda, nechceš si ho pořídit?Je to láska na celý život.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 30.12.07 22:29

Já jsem spíš na hlodavce (králíky opravdu jen na talíři). Králíka měli sousedi, bohužel patřili k těm, kteří koupili „zakrslého“ králíčka a on jim pěkně vyrostl, taky ho nějak zapomněli vychovávat a z králíka se stal hajzlík, který se nechtěl mazlit a likvidoval nohy od nábytku.
Chováš jen tak na mazlení, nebo se tím zabýváš nějak víc?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

adlen
Učednice 50 příspěvků 30.12.07 22:29

No, myslím, že něco takového brzy přijde, nevím, jestli přesně králíci nebo třeba křeček či morče, ale skoro tříletá dcera už začíná škemrat:-)))
My měli zatím jen psy a teď máme kočku, ale jen venku. Nic doma na mazlení:-( :-)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 6 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 30.12.07 22:52

Tak toto je téma pro mě :) já mám doma zakrslou králici, mám ji už asi šest let a je to s mojima koňma nejlepší zvíře mého života. Asi jsem měla štěstí, je milá, mazlivá, přiběhne na zavolání a je taky je velice čistotná (bobky i čůrání jen ve své bedýnce). Jediný co bych jí mohla vytknou, jsou občasné destruktivní práce na kabelech, ale stejně ví ,že k počítači nesmí, tak stačí zvýšit hlas, když se k němu plíží a prchá :) Králíčka můžu jen doporučit, oživlej plyšák.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 30.12.07 23:12

Tak tenhle námět mě pobavil. Loni manželovi rodiče rušili chov králíků, ale jednoho stále mají v kotci, to aby mamince nebylo smutno :) Doma máme 2 morčata, perfektně vycvičená na „pozor vztyk“ při otevírání lednice.Manžel si ze mě dělá legraci, že až jednou nebudou, dá mi do bedny plyšového, občas šťouchne do bedny - a jednou za den se pohne taky. Synek na tu bednu nalepil z tatranek 50% grátis a 2+1 zdarma :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 31.12.07 08:49

adlen - jestli plánujete pro maličkou holčičku pořídit zvířátko, tak králík, myslím, vhodný po tento věk není.Je totiž velmi plachý a někdy trochu nevyzpytatelné chování malých dětí / byť dobře míněné /by jej mohlo straišt, možná by začal i kousat. Morče je asi lepší, odolnější a navíc se projevuje pískáním, což bude mít úspěch. Moračata jsou také zdravotně odolnější než králíci, u kterých je nutná pravidelná a ne levná veterinání péče /očkování, prevence kokcidiozy atd./.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 31.12.07 08:54

katerinka - to mi povídej, náš Jonáš je zakrslý tříslový králík, velmi akční, když panáčkuje, vypadá jak žebravá veverka.Kudy chodí, tudy něco okusuje.Ochočení dá práci a trpělivost. Jak říkám - králičí lásku si člověk musí zasloužit.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 31.12.07 09:08
chava píše:
adlen - jestli plánujete pro maličkou holčičku pořídit zvířátko, tak králík, myslím, vhodný po tento věk není.Je totiž velmi plachý a někdy trochu nevyzpytatelné chování malých dětí / byť dobře míněné /by jej mohlo straišt, možná by začal i kousat. Morče je asi lepší, odolnější a navíc se projevuje pískáním, což bude mít úspěch. Moračata jsou také zdravotně odolnější než králíci, u kterých je nutná pravidelná a ne levná veterinání péče /očkování, prevence kokcidiozy atd./.

Budu protestovat, u králíků chovaných stále v bytě očkování a prevence kokcidiozy není nutná, pokud tu kokcidiozu nemá při koupi, což je poznat. Celkem důležité je , ale správné krmení, to ale spousta lidí není schopná dodržet. Morče je pro dítě asi vhodnější je méně pohyblivé, má velice utlumené obrané reflexy o proti jiným zvířátkům ( křečci, osmáci, pískomilové, myši,králíci), takže opravdu zřítkakdy je schopné vás kousnout. S morčetem k veterináři musíte ale také, pokud mu nejste schopni ostříhat drápky doma plus pravidelná prohlídka zubů.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 31.12.07 09:10

Krucič zase hrubka, po ránu mi to nemyslí

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 31.12.07 09:22

Katerinka - jelikož mi první dva králíci umřeli právě na kokcidiozu / veterinář mi o prevenci nic neřekl /, třetí umřel bez zjevné příčiny náhle také velmi záhy, tak si u čtvrtého dávám na zdr. stav velký pozor. Máš pravdu s krmením, základ je seno a ne tráva, jak si lidé myslí. Jinak na mazlení je to bezkonkurenční záležitost.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 31.12.07 13:02

Kokcidioza se u králíka, pokud už není bídném stavu, dá léčit. Uhynout bez zjevných příčin lze také, příčina se dá odhalit pitvou pokud majitel ( a také veterinář )chce .Králík je ve většině ordinací dost odbývané zvířátko. Domácí odborná veterinární literatura je nedostačující. Mimochdem jsem veterinářka a přesto, že moji klienti jsou jen koně, vlastním několik zahraničních exemplářů o nemocech drobných zvířat (fretky, činčily, morčata, křečci, potkani, králíci) a jednu specializovanou jen na choroby králíků. Co bych pro svého mazlíka neudělala :) Krmení je základ,hlavně seno, to máš pravdu, tráva a zelenina ve větším množství je pro zakrslé králíky cestou k velkým problémům a často k rychlému konci. O dalších králičích zdravotních problémech se radši nebudu rozepisovat. Jinak lepšího domácího míšana, něž je moje králice neznám :)))))

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 31.12.07 13:21

Máme tady nedaleko výbonou ordinaci, kde králíky " umí„.Před rokem jsme museli i odčervovat / králičí roup /,to byla záhada, přestal jíst a bobkovat, až na veterině jsme náhodně zjistili, že je Jonáš " chovatel“. Hostal injekci a bylo to vyřešené.Na zbídačená střeva mu pomohl Actimel / rada z veteriny - dobrá/.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 31.12.07 13:37
chava píše:
Máme tady nedaleko výbonou ordinaci, kde králíky " umí„.Před rokem jsme museli i odčervovat / králičí roup /,to byla záhada, přestal jíst a bobkovat, až na veterině jsme náhodně zjistili, že je Jonáš " chovatel“. Hostal injekci a bylo to vyřešené.Na zbídačená střeva mu pomohl Actimel / rada z veteriny - dobrá/.

Tak to máš super, k nám do ordinace se stahují králíci z okolí, protože je odevšad vyhodí, nebo řeknou, že neví. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist