Krátká zpráva z dlouhé cesty - Řím a Toskánsko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 08.04.11 18:48
Krátká zpráva z dlouhé cesty - Řím a Toskánsko

Původně jsem nechtěla zakládat nové vlákno, ale nenašla jsem podobné téma…

Jak jsem slíbila - pár postřehů z pobytu v Římě a Toskánsku:

Původně jsem si myslela, že v Římě budu obrážet parfumérie, večer sedět v trattoriích a sem tam obhlídnu nějaké památky. Původní plán se zvrtnul - obrážela jsem památky (kdo tam byl, to pochopí :wink: ) a do parfumérie se dostala až v den odjezdu do Toskánska.- To jednotné číslo není omyl - fakt byla jen jedna - zato to byl šok …

Zvenku taková vcelku nenápadná u zastávky MHD, ale když jsem vlezla dovnitř, padaly mi oči z důlků - na malém prostoru něco úžasného - značky klasické i nikovky úhledně narovnané v prosklených regálech od země až ke stropu.
Namátkou Lutens, Amouage, Jacques Fath, Annick Goutal, Knize, Carthusia, L´Artisan, Robert Piguet, Penhaligon´s, Montale, Caron, Creed, Miller Harris, Les Parfums de Rosine, Jean Patou..... Na jednom místě …hrůza :speechless:

A jako vrchol - obrovská (určitě víc než litrová) flaška Idole by Lubin :shock: …

A jako vrchol všeho - Tom Ford v černých hranatých lahvičkách (cca 10 parfémů) přímo u kasy (vypadaly jak malé urničky) - hned jsem si vzpomněla na Miru - ta by šla asi do kolen :mrgreen:

Nevyzkoušela jsem nic - to se prostě nedalo - nevěděla jsem, co dřív…vyslověně černá aromácká můra…takže jsem zbaběle prchla. :oops:

Při zpáteční cestě jsem se na 2 dny zastavili v Toskánsku:
Arezzo - prolezla jsem místní Sephoru - sortiment podobný jako u nás (zaregistrovala jsem už nějaké letošní novinky, které u nás ještě před mým odjezdem nebyly) - ale měli pár kousků od Comme des Garsons…
Marionnaud - plus mínus to samé jako u nás

Montepulciano - menší městečko, ale v parfumérii měli Lutense, Montalky, Annick Goutal, Creed a hlavně - v regálu u země jsem objevila Pythona od Trussardi :shock: , o kterém jsem byla přesvědčená, že ho už nikdy neuvidím. A protože cena byla lidová (14,–/50 ml a 22,–/100 ml), tak jsem neváhala a za ty prachy důkladně nasyslila - pokud by měl někdo zájem, nějakou lahvičku pustím z drápů (viz polička)

A v Montepulciano nejlepší nakonec - obchůdek L´Erbolario - nakoupila jsem Té e Cedro, Citrus a Assenzio v množství větším než malém - pro některá zdejší děvčata, pro sebe a zase jsem vzala něco navíc pro případné další zájemce - za ty prachy (19,–/50 ml) jsem to tam fakt nemohla nechat (taky mám něco navíc - případní zájemci mrkněte na poličku).

EDIT: Python 100 ml je fuč, zbývá už jen 50 ml . EDIT II: Poslední Python rezervován. Té e Cedro a Assenzio jsou taky fuč.
Zbývá Citrus

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 08.04.11 18:58

Moc krásné - trpím s Tebou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 08.04.11 19:22

Představuji si hromadný zájezd Arome …prchající prodavači, Miru omdlelá u pokladny objímající Fordíky, rozbité vitríny, vyškubané vlasy, otrhané oblečení,pozvy­rážené zuby…

Tam muselo být krásně :heart:

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

drobececek  08.04.11 19:31

„Arome zájezd“…to zní dobře. :twisted:

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 08.04.11 19:35

…ad Řím …naprosto chápu = to se chodí, dokud se může…

ad Toskánsko …máš pravdu… 8) :P

…takovýhle zájezd - Itálie a parfémy = PARÁDA :P , čili věřím, že to bylo nádherné!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

barbucha  08.04.11 19:42
Hailstone píše:
Představuji si hromadný zájezd Arome …prchající prodavači, Miru omdlelá u pokladny objímající Fordíky, rozbité vitríny, vyškubané vlasy, otrhané oblečení,pozvy­rážené zuby…

To zní slibně :mrgreen:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 08.04.11 19:54
barbucha píše:
Hailstone píše:
Představuji si hromadný zájezd Arome …prchající prodavači, Miru omdlelá u pokladny objímající Fordíky, rozbité vitríny, vyškubané vlasy, otrhané oblečení,pozvy­rážené zuby…
To zní slibně :mrgreen:

Ale ne pro ty ubohé Italy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 08.04.11 20:53

skvelá téma!
fascinuje ma, ako aj u mňa idú parfémy bokom, pokiaľ sa dostanem na nejaké zaujímavé miesto… Najviac sa zaujímam o vône vtedy, keď čučím doma a fňukám, čo všetkjo u nás nedostať. Pri zdroji však väčšinou zistím, že ide o zdroj ešte čohosi iného, čo už doma vôbec nebudem mať, tak radšej naháňam to! :P

A potom je tam ešte efekt zresetovanej hlavy, zmeny stereotypu a prostredia - odrazu vôbec nemyslím na nič, čo mi napĺňa bežný život, dokonca sa zabúdam navoňať 8)

PS: Chcelo by to asi naozaj cielený aromácky zájazd! :twisted:

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 08.04.11 21:38
janali píše:
PS: Chcelo by to asi naozaj cielený aromácky zájazd:twisted:

Obávám se, že jakýkoliv aromácký zájezd by se v blízkosti parfumérie s Lutensy, Tomy Fordy apod. zvrhnul v nájezd , proti kterému by byli Avarové společností jemných a citlivých intelektuálů :mrgreen:

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 08.04.11 22:03

copak my nejsme jemné a citlivé duše? :mrgreen: :conf: :wink: :lol:

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 08.04.11 23:25

Aromácká noční můra je boží:) Musela to být krása a jsem ráda, že jsi se s náma podělila!

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 09.04.11 00:02

Já se picnu, jaktože jsem tady až jako poslední?

Jiřřinko, jestli tohle voní podobně jako AA Mandarine B., mohla bys mi to, prosím, přihodit na hromadu a spočítat? Asi bych se někdy v následujících dnech zastavila, ať nečekáš další měsíc.
Jestli ale ne, tak to nepotřebuju.

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.04.11 00:35

Mám pro tebe dobrou zprávu - Citrus nepotřebuješ :mrgreen: - k Mandarine-Basilic bych ho nepřirovnávala.....

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 09.04.11 00:43

Jé, ono se to tam nezkopírovalo! Myslela jsem Orangerie …

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.04.11 00:51

Orangerii nemám - ale protože Citrus není v databázi, dala jsem to s vysvětlující poznámkou na poličku pod Orangerii - no nic, stejně ušetříš :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist