Krém s ochranným faktorem > než 50

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.04.11 11:14
Krém s ochranným faktorem > než 50

Tak jsem nejprve zvolila funkci „hledání“, ale na to, co potřebuji vědět, jsem nenarazila:

Byla jsem minulý týden v klinice Asklepion a paní primářka dermatologie mě překvapila novinkou, že prý se dle nějakého EU-nařízení již nesmějí prodávat krémy s ochr.faktorem vyšším než 50 (!).

Dříve jsem používala v létě na obličej krém ANTHELIOS s ochr.faktorem 80 od La Roche-Posay, tak jsem zapátrala na webu, a opravdu ho nikde nemají, max. s tou padesátkou…

Slyšely jste o tom?
Jaké krémy s ochr. faktorem a s jak vysokým používáte?
Máte tipy?

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 05.04.11 11:32

Ta EU už neví co by. :-)

Asi jde o to, že je to zavádějící. Krém s OF 80 neochrání víc než krém s OF 40. OF 80 je prostě zbytečnost a svádí to k představě, že s takovým krémem můžete být na slunku dvakrát déle než se čtyřicítkou.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.04.11 11:40

no já nevím… mně ta 80ka vyhovovala… :conf:

mám snědou pleť, a když se mi udělá nějakej „blbec“ na pleti a přijde na to sluníčko, tak z toho mám pihu - na furt…

ta 50ka myslíte stačí?

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 05.04.11 11:45

RoSo a to ten krém použáváš jako denní? Nebo pod krém? Já totiž kupuju olivový s OF 30 a právě jsem si říkala jestli bych místo něj mohla používat nějaký s vyšším faktorem, ale právě ty s vyšším faktorem jsou dělané jen na přímé slunění…?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.04.11 11:51

Spíš na to slunění, na pláž, na výlety … tam, kde se přes to už nemaluju a jsem většinu času na slunci.
Na běžný lítání po městě mi pod makeup stačí normální krémy s nižším faktorem.

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 05.04.11 11:52

Děkuju za odpověď, já jsem nucena OF používat v létě denně, jinak mě hned vyskáčou pihy. :)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 05.04.11 11:53

V posledních letech se nějak změnil způsob hodnocení stupně ochrany krémů s SPF, už si přesně nepamatuju jak přesně znělo vysvětlení, ale zjednodušeně z toho vyšlo, že krémy s vysokým ochranným faktorem se značí jako 50 + (někdy podle jiných měřítek 40 + )čímž se zahrnují všechny včetně těch osmdesátek, protože vyšší údaj už je prakticky neměřitelný (a také nepotřebný) a tudíž jde o klamání spotřebitele.

Já bych spíš hleděla na to, namazat se včas před vylezením na sluníčko a namazat se správně tlustou vrstvou. Protože při nižší než doporučeném množství aplikace, klesá ochrana pleti skokově. (není to tak, že kdyz se padesátkou namažu jen poloviční vrstvou tak mám ochranu dvacet pět, ale ve skutečnosti je to tak deset).

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 05.04.11 11:55
plevanka píše:
RoSo a to ten krém použáváš jako denní? Nebo pod krém? Já totiž kupuju olivový s OF 30 a právě jsem si říkala jestli bych místo něj mohla používat nějaký s vyšším faktorem, ale právě ty s vyšším faktorem jsou dělané jen na přímé slunění…?

Nejsou dělané jen na přímé slunění, ale při namazání se krémem s vysokým ochranným faktorem je ta pleť tak promaštěná, že by jen málo kdo na ni chtěl plácat ještě něco dalšího.

Ale nic tomu nebrání, jen to chce vybrat správný make-up.

TaBeáta
Učednice 150 příspěvků 04.05.11 01:48

Krémy s vysokým faktorem, moje věčné téma. Mám (nejen) na obličeji skvrny způsobené zrtrátou pigmentu, naštěstí jsem světlá a není to skoro vidět, pokud se neopálím. A po čem zaručeně zůstanu bílá jak mlynářův zadek, i když jinak se opaluju relativně dobře, je Daylong spf 25. Mají i pětatřicítku, taky jsem vyzkoušela, ale ta už byla dost mastná, ona i ta pětadvacítka stačí, mám ale mastnou pleť, pro někoho, kdo má normální, mastná nebude. Teď jsem koupila Dalong gellotio, taktéž spf 25, určeno pro problematickou pleť, myslela jsem, že bude fakt gelové konzistence, ale je to stejné jako krém. Holt u vyššího faktoru je asi důležitá i ta konzistence, některé padesátky jsou jak krém na boty.
Navíc všechno od Daylong je odolné proti vodě a potu, takže se stačí namazat jednou nebo dvakrát denně. Zkoušela jsem najít něco jiného, ale nic bohužel nefunguje jako tohle. Ovšem nějaké další typy ráda uvítám.
Od paní doktorky mám, co se ochrany proti opálení týče, doporučené vrstvení. Takže nejdřív dávám opalovací krém, pak krém na zmatnění, poté makeup a pak ještě pudr. V létě otrava, ale neopálím se, to je pro mě zásadní. A Bioderma má pudr spf 50, ale ten je asi vhodný pro absolutně nepotivé typy se suchou pletí, jinak si neumím představit, že by na obličeji vydržel víc než hodinu.

Na poličce 0 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 04.05.11 08:12

Já jsem si včera objednala La Roche-Posay ANTHELIOS SPF 50+ XL zabarvený krém http://www.docsimon.cz/…i/la-roche-p … ve-slozeni

Dnes si pro něj jdu, tak pak poreferuji. Jsem zvědavá na to zabarvení… mají ho ještě jako hedvábný nebo parfemovaný. Škoda, ten DAYLONG 25 Ultra GelFluid bych bývala ráda zkusila - tak příště… a teď koukám, že Daylong se dělá i s ochranným faktorem UVB 50+, ale už ne jako gel…

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 09.06.11 08:21

Koupila jsem si v lékárně od Avene tento krémík a vyhovuje mi, není to hutné. Prý nemá chemické filtry. Mají ještě lehčí variantu - mléko. http://www.avene-kosmetika.cz/avene-sun … -krem-50ml

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 09.06.11 08:25

Dotaz: Jak používáte tyhle krémy s ochranným faktorem? Místo denního krému? Nebo pod/nad denní krém?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 09.06.11 08:31

Místo denního krému. A protože jsou strašně mastné a pleť ucpou, tak úměrně tomu zlehčuju noční péči - třeba jen použitím hydratačního fluidu.

Ale nevím jestli se na mně zrovna dá dát. Mám suchou citlivou kůži, všelijaké olejíčky a mastnější krémy mi na pleti vyvolávají boláky. Takže si musím dávat pozor co kupuju.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 09.06.11 09:07

Ten fluid Daylong se SPF 25 jsem zakoupila a moc mě nenadchnul. Míru ochrany proti slunci zatím nejsem schopná posoudit, ale opravdu to není žádný gelový fluid. Ne, že by byl vyloženě mastný, ale pleť je taková upatlaná. Jako po normálním opalovacím krému.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.06.11 11:21

Jsou takhle vysoké faktory ještě pro pleť zdravé? Vždyť to musí být šílená chemie, ne?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist