Krize středního věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doktorová  21.10.12 21:54
Krize středního věku

Dobrý večer. Krize středního věku.
Křivka štěstí mívá tvar U.

hroty U jsou ve 20 a pak v 60 - 70

dno U je krizí středního věku

co s tím ? jak? nákupem vůní ? cestováním ?
chlastem ? chlastem a práškama ?
novými vztahy ? novými dětmi ?

přerovnáním si žebříčku hodnot ? či pohledem " z kopce dolů".....

Asi to je dost intimní, možná na toto forum nevhodné. Jestli ctěné dámy a admin usoudí že nevhodné, tak prosím o smazání a děkuji.

Mě osobně krize středního věku připadá jako útěk před sebou samotným. A následně pak útěk před okolím......

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

doktorová  21.10.12 22:09

Ten pocit že se to valí, valí, monotonně, že musíš být výkonný na všechny strany. Že nemáš selhat, nechceš li mít vlastní hřbitůvek. Žádná chyba. Žádný volný čas, žádná dovolená. Výkon, výkon. Pořád úsměv a výkon, výkon. Strojově přesný.

Možnost svléct se ze své vlastní kůže, odhodit jí a začít znovu......úplně jinak.
Se stejným mužem který je nejlepší, ale úplně jinak......
udělat čáru a neotáčet se za ní více.....jako Lot

barbucha  22.10.12 00:07
@doktorová píše:
Ten pocit že se to valí, valí, monotonně, že musíš být výkonný na všechny strany. Že nemáš selhat, nechceš li mít vlastní hřbitůvek. Žádná chyba. Žádný volný čas, žádná dovolená. Výkon, výkon. Pořád úsměv a výkon, výkon. Strojově přesný.Možnost svléct se ze své vlastní kůže, odhodit jí a začít znovu......úplně jinak.
Se stejným mužem který je nejlepší, ale úplně jinak......
udělat čáru a neotáčet se za ní více.....jako Lot

Dej si panáka, Lotova ženo :mrgreen:

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 22.10.12 08:39

.

Příspěvek upraven 06.05.15 v 11:16

Na poličce 38 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 22.10.12 12:24
@doktorová píše:
Ten pocit že se to valí, valí, monotonně, že musíš být výkonný na všechny strany. Že nemáš selhat, nechceš li mít vlastní hřbitůvek. Žádná chyba. Žádný volný čas, žádná dovolená. Výkon, výkon. Pořád úsměv a výkon, výkon. Strojově přesný.

Ale toto podla mna nie je o krize stredneho veku, to je mantra nasej doby… A zalezi len na tebe, ci tomu podlahnes alebo nie.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

VeniH
Nevyléčitelná závislačka 1250 příspěvků 22.10.12 12:36
@doktorová píše:
Dobrý večer. Krize středního věku.
Křivka štěstí mívá tvar U.

hroty U jsou ve 20 a pak v 60 - 70

dno U je krizí středního věku

Tak u mě má křivka štěstí zatím tvar „zubaté přímky“, která má sice zpětné poklesy, ale celkově stále stoupá. Dětství nic moc, teď mi bude 46 a je to (myslím) zatím nejlepší, jaké to kdy bylo. Vážné krize byly několikrát, a já teď jen doufám, že se nedostanu příliš brzo k horní úvrati a moje křivka štěstí nezačne zase sjíždět k nule :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 22.10.12 13:36

@doktorová
Jestli máš čas tohle řešit, tak to ještě není tak zlý :mrgreen: Kdo má práci a děti, přičemž obojí aspoň trochu za něco stojí, měl by si dát panáka, koupit flašku parfému a býť šťastný. No uznej, není to s každým flakónem lepší? Ke všemu podle U teorie tě ještě čeká spousta světlých zítřků! Jenom to chce trochu trpělivosti. Myslím, že kdo najde odvahu udělat tu tlustou čáru, bývá pak hodně šťastný nebo hodně nešťastný, takže jde o to, jak moc je v sázce a jak moc si člověk věří.

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 22.10.12 14:48
@doktorová píše:
co s tím ? jak? nákupem vůní ? cestováním ?
chlastem ? chlastem a práškama ?
novými vztahy ? novými dětmi ?přerovnáním si žebříčku hodnot ? či pohledem " z kopce dolů".....

Co sis vybrala Ty? Teď se tomu říká krize z nadbytku nebo jak. Dosáhly jsme lecčeho, teď je třeba to „jen“ udržovat. Když se přidají ještě zdravotní problémy, není to moc veselé.

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 22.10.12 18:28
@barbucha píše:
Dej si panáka, Lotova ženo :mrgreen:

Já teda nevím jestli je to počínající krize středního věku (je mi 38), ale na panáka jsem zralá už delší dobu. Asi deprése nebo co. Měla jsem teď takové 4leté klidové období a tento rok samý zvraty a problémy. Zažírám to sladkým a furt něco kupuju. Vím, že je to špatný. Ale nějaká meditace mi nepomáhá. Tak nevím, koukala jsem na Tajemství a je to nějaká vymejvárna mozku. Taky mi moc nehelpla. Tak snad fakt jen ten chlast-slast a Světáci

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  22.10.12 20:32

@74SLena
Jaký Tajemství?! :roll:
ti sdělím jedno tajemství: Život není procházka růžovým sadem ;)

Abych byla upřímná (a za chytrou :mrgreen: ), tak jsem vždycky obdivovala anglickej přístup: disciplínu. To jest, i ve válečných zákopech se denně holit ;) jinými slovy projít toto slzavé údolí pokud možno se ctí a důstojně.
Drobné radosti (dle vkusu každého soudruha) vítány :lol:

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 23.10.12 00:02

@barbucha
Já se musím přiznat, že obdivuju Němce. Jejich smysl pro pořádek a jak vše musí být nalajnovaný. Drobné radosti si plním (třeba plný kapsy kaštanů minulý týden) :mrgreen: A Tajemství mi poslala kamarádka The Secret se to jmenuje v originálu, zkrátka jako, že když si buděš strašně moc přát vyhrát ve sportce tak se vesmírná energie na tebe „nalepí“ a ty fakt vyhraješ. Atd. podobná snůška keců. Je pravda, že když si budu říkat mám se dobře nebo špatně, tak se tak budu taky cítit. Jen je tento rok těch změn a špatných informací moc a už mě to nebaví. Snažím se je řešit, ale s pár věcma nehnu, to vyřeší až čas. Tak se těším na příští rok, že to určitě bude lepsí :D

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 23.10.12 07:08

@74SLena to máš zřejmě špatné období.

@barbucha depka se nejlépe léčí prací, to je pravda, ale některým soudruhům to nepomáhá :mrgreen:

barbucha  23.10.12 08:57

@Mirka
Prací?! Fuj čerte. :twisted:

VeniH
Nevyléčitelná závislačka 1250 příspěvků 23.10.12 09:03

@Mirka
@barbucha
Dělání, dělání, všechny smutky zahání… :dance:

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 23.10.12 10:46

Já jsem asi nyní na samém dně oné křivky, od neděle lítám s drahým po doktorech, dělám zábaly, čaje a kdo ví co ještě, aby nám dnes potvrdili zápal plic. Odvezla jsem ho do nemocnice, čekáme na výsledky, zda hospitalizace bude nebo výsledky od víkendu klesly. Mamka je nemocná a to tak, že čeká na invalidní důchod. V práci čekáme zítra inspekci, od předešlého ředitele chybějí data :zed: . Za týden mám operaci ramene, kdo se postará o barák a nebohé děti, netuším. Dny na h…o, ale nehroutím se, to si nemohu dovolit :mrgreen: Prostě se jen sešlo dost věcí najednou, což tak někdy bývá. Potřebuji dopsat bakalářku, ale můj den má málo hodin :jazyk: Prací se léčím - dnes po práci musím vše objet, nakoupit, vyzvednout děti, uklidit a navařit, někdy mezitím vypnout kotel, zahraji si na kominíka a musím ho vyčistit, pak spustím automat, abych tam týden nemusela. Dopilujeme aj na zítřejší synovo prověrku,s prckem půl hodiny logopedie a možná najde minutu, abych dala flašku na ex :lol: :lol:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist