Krvavá a nelítostná řež o poslední slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 05.04.11 01:59
Krvavá a nelítostná řež o poslední slovo

uz nejak fungujete? :)

ja jen, ze nektera temata i nektere prispevky by si zaslouzily vymaz - tak jestli to muzeme v nejblizsi dobe ocekavat .)

btw. pridam nazor na moderatory, a sice ze jsou potrebni, pokud se ma zachovat integrita tematu - mam s tim bohate zkusenosti odjinud a proste jak se objevi nejaky silny offtopic, lide se vetsinou nechaji vykecat (coz zalezi i na momentalni nepritomnosti spravce, ktera ovsem nebyva delsi nez jeden den) a pote se uplne cele takove zbytecne kecani vymaze a tema je zase pekne ciste a uzitecne (a nekdy se treba maze hned od zacatku, uz po par zbytecnych prispevcich)

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 55 Další »
Reakce:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 05.04.11 05:37

Ano,fungujeme­.Děkuji za návrh, stojí za zvážení.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

drobececek  05.04.11 06:12

Mám návrh či prosbu. Myslím, že by bylo dobré, kdyby byla informace o tom, co konkrétně a proč jste smazaly, nějak zaevidována. Mám ny mysli hlavně celá vlákna, u jednotivých příspěvků to asi nebude potřeba - pouze kdyby to byly celé dialogové řetězce.

Třeba samostatné vlákno v téhle sekci, kdy byste nějak stručně oznámily (a pokud by to mělo smysl, tak i odůvodnily) výmaz.
Není to úplně obvylé a přidává to práci. Ale zamezilo by se tím tomu, aby se další vlákna plnila spekulacemi o tom, kam se zmáněné vlákno či diskuze poděla a proč, což zase obvyklé podle mě bývá.

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.04.11 07:10

drobececku, obvyklé to je, a co jsem tak viděla jinde, řeší se to tak, že moderátoři dotyčné OT-příspěvky jednoduše přesouvají do nějaké extra pro tento účel zřízené sekce (bývá nazvaná třeba „chlívek“, „peklo“, „spáleniště“ apod. - záleží na kreativitě moderátorů, jak to nazvou)

… a mám dokonce takový pocit, že to tady Ada kdysi dávno mívala (ještě na historických stránkách ada.konicky)

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 05.04.11 09:12

Jen, aby to nedopadlo jako na Omlazení, tak důkladně se tam mazalo a maže, že z původního konceptu se staly Zlaté stránky. :-)

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 05.04.11 09:52
jasmina píše:
nektera temata i nektere prispevky by si zaslouzily vymaz
já nesouhlasím.
osobně si myslím, že jediné, co si zaslouží mazat je spam (odkazy/reklamy cizích spammerů).
ony i ty e-e příspěvky mají svou hodnotu - vypovídající, poučnou a koneckonců můžou některá témata, resp. jejich úseky po cenzuře přestat dávat smysl.

taky se obávám, nakolik může/nemusí být posouzení příspěvku libovolného uživatele objektivní. možnost mazat příspěvky je velice mocná zbraň, s jejím používáním bych šetřil a velmi bych si tady dovolil varovat před tím, aby standardní členové veřejně navrhovali moderátorům příspěvky jiných členů k smazání - tady vidím potenciální zdroj takových temných vášní, o jakých se nám tu ani nesní. (k účelu upozornění na podle mě nevhodný příspěvek už ostatně slouží červené tlačítko na pravé straně každého příspěvku).

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 05.04.11 10:21

derad má pravdu v tom, že pak některá vlákna mohou být jak prostřílený kožich a nemusejí dávat smysl… a kolikrát se člověk z takové OT-diskuse dozví zajímavé skutečnosti!

Moderátor by měl nejspíš pouze upozornit aktuálně a v reálném čase diskutující na odchylování od tématu či odkázat diskutující do jiného vlákna.

Natvrdo mazat asi jen urážlivé, vulgární, rasistické atd. příspěvky (ale ty se tady snad ani nevyskytují, toto fórum má „úroveň“) nebo tu zmíněnou nevyžádanou reklamu.
Tvrdým mazáním „neškodných“ příspěvků vzniknou nejspíš jen pobouřené reakce „proč?“ a tudíž další plkání od tématu…

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 05.04.11 10:51

Já se toho nebojím, zdejší moderátoři mají vysokou sociální inteligenci a nečekám, že by se snížili k nějakému cenzurování. Předpokládám zásah jen v nejvyšší nouzi, případně upozornění na OT, pokud by přesahoval únosnou mez. Pokud upozorní moderátor, nebudou se zúčastnění hned štětit. Doufám.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 05.04.11 13:18

na spoustě fór jsou moderátoři a někde jich je daleko víc než tady, funguje to a členové to respektují, tak nevím proč je tu takový poprask!
Tohle voňavé Forum založila Ada a my jsme její hosté , chovejme se jako na návštěvě a moderátor bude jen člen jako každý jiný jen s pravomocí přesouvat témata do správných vláken…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 05.04.11 13:26

Přesně, Věru.
Jsem velmi ráda za moderátory a myslím, že volba je perfektní. Všechny čtyři dámy mají úroveň.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 05.04.11 15:31

derad: to, ze nesouhlasis, je asi tak to jediny, co s mym nazorem muzes delat :mrgreen: blby co :mrgreen:

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 05.04.11 15:35

btw. ja bych to tady promazala mocne, balast VSUDE uz je opravdu neunosny

driv jsem si chodivala do odbornych temat cst odborne nazory, ktere se vztahovaly k tematu - ted uz nechodim nikam, protoze me nebavi se probirat XXX strankami kecu, ktere k tematu nejsou, ale jsou jen osobni diskuzi par lidi (ktera me vubec nezajima a ani me nezajima ji preskakovat a pripadne v ni vyzobavat tech par prispevku, ktere k tematu jsou)

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 05.04.11 16:09
jasmina píše:
derad: to, ze nesouhlasis, je asi tak to jediny, co s mym nazorem muzes delat :mrgreen: blby co :mrgreen:
nerozumím - co bych měl s tvým názorem dělat, kromě souhlasu nebo nesouhlasu?

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 05.04.11 16:10
Vera píše: ..tak nevím proč je tu takový poprask!
kde? :)

drobececek  05.04.11 17:07
Vera píše:
na spoustě fór jsou moderátoři a někde jich je daleko víc než tady, funguje to a členové to respektují, tak nevím proč je tu takový poprask!
Tohle voňavé Forum založila Ada a my jsme její hosté , chovejme se jako na návštěvě a moderátor bude jen člen jako každý jiný jen s pravomocí přesouvat témata do správných vláken…

Já bych to nenazvala vyloženě popraskem. Každopádně je to pochopitelné, protože tu chybí JASNĚ stanovená psaná pravidla (nebo jsem je přinejmenším nikde nenašla, což už samo o sobě je špatně).
Dokud to tu nebude, můžou se tu všichni donekonečna dohadovat, co „já bych ještě na místě moderátorů udělal/a“; a nebude to mít konce.

Pokud jde o promazávání na základě (nedostatečné) odbornosti: nikde není jasně stanoveno, že jde o čistě odborně laděné forum. Ostatně hříchů typu osobní kecání o ničem se nezřídka dopouštějí i ostřílení matadoři. Ve většině případů se to od tématu odklání jen částečně (podle mého názoru). Má to i svoje vysvětlení, protože za ta léta se některé členky (a členové) natolik znají, že se diskuze chtě nechtě stává osobní. Osobně mi to vůbec nevadí číst, takže to ani nijak zvlášť nevnímám.

Možným řešením by bylo vytvoření „odborné“ úzce hlídané sekce, oddělené od ostatních, ve kterých bychom si mohli donekonečna sdělovat, čím právě voníme a co si chceme koupit. Právě taková témata jsou nejvíc náchylná k odchylování e od tématu, ale také zároveň přispívají k navazování užších vztahů a tím i celkové pohody.

Jinak absolutně nemám problém s vymazáváním otevřených provokací, možným utínáním těch skrytých už v zárodku, a úplně v pořádku mi připadá i přesouvání souvislých diskuzí mimo téma někam jinam. Jen by chtělo jasně definovat, čím a do jaké míry se to všechno řídí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 55 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist