Které složky vůní se vám líbí a nelíbí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.05.07 12:56

Kupodivu tady tohle téma ještě nemáme :) Takže co vám v parfémech voní a co vás spolehlivě odpudí?

Mně nevoní: pižmo, čouhá-li z vůně ve výrazné živočišné podobě; příliš velké množství pačuli; většina druhů vanilky - snesu ji jen v ovocných květinovkách a v Sensi; příliš výrazná tuberóza, jasmín, gardénie; anýz a badyán; většina typů růže; leknín a lotos ve své průměrné mainstreamové po­době

A voní: aldehydy; fialka; kosatec; cedr; bergamot a nesladké citrusy; levandule; pivoňka; pomerančový květ; některé verze kadidla; skořice

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 09.05.07 15:28

Jé Adi, co se to s tebou stalo za měnu? Ještě nedávno jsi psala, že nemáš ráda cedr ;-). Ten je můj nej nej :-). Jinak mám ráda všechny ty citrusové složky, jak květy, tak kůra, plody, prostě všechno, co se používá do parfémků, nejradši mám neroli - hořký pomeranč, taky se mi líbí kumquat, další ovocná složka, kterou můžu je černý rybíz a pak lesní ovoce - ostružiny a maliny. Vanilku můžu taky, ale nesmí být příliš agresivní a dominantní, spíš, když ten parfémek jakoby dokresluje a zjemňuje. Z kytiček mám ráda snad všechny, někdy mi vadí ylang-ylang, když je ho moc, ale jinak všechny kytičky, když se to s nimi nepřežene a jsou doplněné pěkným kořeníčkem, tak to jde. Ještě se mi v parfémech líbí pepř a taky dubový mech. Jinak mám ráda různá ta dřeva, santalové, cedrové. Jo v kytičkách jsem zapomněla na gardénii, tu mám ráda hodně. Mšus můžu taky, když se to nepřežene. Nejvíce mi vadí melouny a broskve, když jich je moc, nebo jsou moc výrazné. Vlastně nemám vyloženě neoblíbené složky, u mě spíš záleží na tom, jak je to celkově namíchané ;-)

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 09.05.07 15:39

Ada a Samantha, velmi verne - a to myslim doslova - ste napisali to, co som mala v umysle napisat - takze sa nebudem uz opakovat :-))))…, dokonca Samantha s tebou som za jedno uplne vo vsetkom. Ada pises ,ze nemas rada badyan a aniz - a tych som zatial velmi necitila, iba v jednej voni, ale nepacila sa mi…a skoricu zatial v konkretnom parfeme velmi nepoznam a ylang-ylang si teraz tiez neviem vybavit v konkretnej voni. Este dodam, ze sa mi paci ambra a pizmo, kombinacia jasminu s citronom a ruzovy grapefruit.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.05.07 15:51

Už ho mám ráda :D I kadidlo mi do nedávna bez výjimky vadilo a vidíš, už se s ním přátelím.
Pravda je, že i cedr není pěknej, když se přežene nebo nevhodně smíchá.

Estelle: kterou vůni s badyánem myslíš - Very Irresistible? Já znám ještě anýzovou Anisia Bella a ta mi taky moc nevoní. Špetku anýzu má Lemon Fresca a Lolita Lempicka (taky moc nevoní :) ). A ještě v nějaké pánské jsem ten badyán cítila, jen si teď nevzpomenu ve které…

kotu
Učednice 46 příspěvků 09.05.07 16:39

mě vadí konec u následujících vůní: Light Blue, Eclat D´Arpege, Ilove love, Addict II. Jediné, co se tam opakuje je cedr ambra pižmo, takže to možná bude něco z z těchto tří, jinak fakt nevím, nějak se mi nedaří jednotlivé složky v parfémech rozlišovat, spíš ho vnímám jako celek, takže Adi: moc díky za recenze:)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.05.07 17:03

Možná pižmo? Cedr je sametově dřevitý, ambra do sladka, pižmo mívá živočišný nádech. Ale vycházím z toho, co vadí mně, tobě třeba vadí něco jiného.
Nebo je to bůhvíco, co výrobci do složení ani nepíšou.

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 10.05.07 16:23

ada, myslim, ze to bolo vo Very Irresistible alebo vo Very Irresistible Summer …a este sa mi nenormalne nepaci -neviem co to je konkretne-
ale je to v Hypnotic Poison…vlastne cely saminepaci, ale zvlast jedna zlozka mi robi non-stop zimomriavky na pokozke, jasmin a lisajnik to nebudu…mozno mandla, mozno nejake drevo, alebo ich kombinacia…brrr

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 11.05.07 02:53

Nieco na tuto temu som uz napisala v teme o kategoriach.
Moje oblubene zlozky: ruza, fialka, lipa, jazmin, pomarancovnikovy kvet, tuberoza, zemolez, cedrove drevo, korenie (muskat, cierne korenie, klincek, kardamom), kadidlo, levandula, citrusy, bazalka, galbanum, zeleny caj.

Nemam rada mandle, kokos, prilis ostre yuzu, karamel, vacsinu gurmanskych zloziek, nag champa, solo gardeniu, tiare, jahody a vacsinu ovocia okrem citrusov a vsetky zlozky, ktore robia vonu „tropickou“.

Ada, ako znasas aniz v L`Heure Bleue?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 11.05.07 08:31
benvenuta píše:
Ada, ako znasas aniz v L`Heure Bleue?

Kupodivu dobře, ten protivný anýz, který mi vadí, v ní vůbec necítím.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.01.08 15:55

Tenhle příspěvek jsem našla náhodou - omylem jsem se překlikla, ale zaujal mně - totiž, jestli stále platí, co Ada napsala před více než půl rokem. U mně totiž dnes neplatí ani to, co bych napsala před měsícem - mám parfémové turbulentní období.
Ještě nedávno bych napsala, že :

mám ráda: všechno s vanilkou, kokosem, karamelem, mandlemi, oříšky, pižmem, medem , ambrou, kořením - prostě gurmánské vůně
nemám ráda : především pačuli a chypré obecně, byliny, všechny květiny - především růže, všechno ovoce - hlavně citrusy, dřeva - kromě santalového, aldehydy

teď bych řekla že:

mám ráda: gurmánské vůně zůstávají - především vanilka, med a mandle, a teď změna - přidávají se květiny - tuberóza, fialka, lilie, šeřík, kosatec, pomerančový květ, byliny a koření, v určité formě mi přestaly vadit aldehydy, objevila jem dvě růžové vůně, které jsem se rozhodla pořídit

nemám ráda: vadí mi snad už jenom pačuli a výrazné chyprovky, čistý citron a přeslazené ovoce - všechno ostatní asi snesu

Kromě toho ve svém „parfémovém vývoji“ kráčím doslova proti proudu - jednoznačně se posunuji od těžkých vůní k lehčím…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 11.01.08 16:42

Tak já jak jsem si to četla z toho období před půl rokem, tak od té doby jsem popátrala co že to obsahují ty parfémy co se mi nejvíc líbí a zjistila jsem, že se mi líbí parfémy obsahující aldehydy, chypre, myrhu, tonku, galbanum, vetiver. Taky už je mi jasné, že skoro nemusím vanilku a když už, tak jen v nepatrném množství. To co se mi na parfémech líbilo a co jsem považovala za pěknou vanilku je vlastně benzoin a ten se mi líbí moc :-) Přidávám se k příznivcům irisu a ještě bych oblíbené kytičky doplnila o narcis.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4737 příspěvků 11.01.08 17:54

Líbí se mi kosatec, a to tak že velmi:)
Nesnáším perníkové koření, silnou vanilku a výrazné broskve.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 11.01.08 21:45

Líbí se mi vanilka, ambra, některé druhy pižma, pokud ho není příliš, kadidlo, pomerančový květ, neroli, fialka, zelený čaj, koření (hlavně perníkové a nebo orientální, pepř v obvyklé podobě moc nemusím), trávově zelený tón, tonka, vetiver, nově tuberóza a mandle.

Nemám ráda bergamot (v Shalimaru ho přetrpím, protože se mi líbí to, co přijde po něm), většinu chyprovek (nesnáší se s mou kožní chemií), broskve (většinou voní strašně chemicky), kokos (totéž), tropické ovoce, lotos, většinu růží, karafiát (asociace s Krasnaja Moskva), ylang, pokud je ho moc, a takový ten podivný tón nazývaný vzduch/voda/ozón, který se vyskytuje ve spoustě pánských vůní (třeba Cool Water).

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 11.01.08 21:53

Nemusím kokos, melouny, grepy,pomeranče a ze všecho nejvíc nemusím pivoňky. Jinak až tak výhrady nemám. Miluju fialky,kosatce, tuberosu, lilie, jasmín, frézie, orchideie, hodně na husto. A taky koriandr :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 11.01.08 22:08

To je složitý. Mně se jich strašně moc nelíbí, ale někdy jim to odpustím, když si šikovně sesednou.

Ovoce: vesměs ne; citrusy jen v Shalimaru, nebo prchající; z ostatních druhů někdy broskev (Mitsouko); myslím, že dobře namíchaná hruška by mě mohla nadchnout

Květiny: vesměs ne, s výjimkou pomerančového květu (líbí se mi jeho vlhká vřelost)

Byliny: katastrofa (omlouvám je jen v Aromatics Elixiru)

Dřeva: AAAAAANO, vše

Koření: jak co; ano polévková koření (pepř, kmín, muškátový oříšek), spíš ne ta do svařáku (skořice, hřebíček, anýz, vanilka - ta se mi líbí nesladká), mandle, ořechy, kokos NIKDY

Zvířátka: obvykle jen syntetická (bílé pižmo) nebo v malé míře

Čajíky a lektvary: MILUJU: všechny druhy čaje kromě roiboosu, zázvor, koriandr

Les: NIC

Aldehydy, ozón a jiné molekuly: NEEEEE

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist