Který parfém zvolit? Prosba o radu...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 23.09.11 13:43
Který parfém zvolit? Prosba o radu...

Ahoj - chtěla bych poprosit o rady, názory Vás zkušenějších v tomto - rozhoduji se mezi Emporiem She zlatým od Armaniho a Jil od Jil Sander - připadají mi totiž oba hodně podobné, ne-li stejné - tak se chci zeptat Vás - který z nich Vám připadá lepší a v čem, případně jaký vidíte mezi nimi rozdíl…Budu moc ráda za jakýkoli názor, radu, děkuju předem… :P

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 1 odstřik 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pipisek
Nevyléčitelná závislačka 1023 příspěvků 23.09.11 14:45
Iva. píše:
Ahoj - chtěla bych poprosit o rady, názory Vás zkušenějších v tomto - rozhoduji se mezi Emporiem She zlatým od Armaniho a Jil od Jil Sander - připadají mi totiž oba hodně podobné, ne-li stejné - tak se chci zeptat Vás - který z nich Vám připadá lepší a v čem, případně jaký vidíte mezi nimi rozdíl…Budu moc ráda za jakýkoli názor, radu, děkuju předem… :P

Podobné, ne-li stejné? Tak mě rozhodně tak nepřijdou. Jestli podoba, tak možná po pár hodinách, vanilka…JIL je pro mně zpočátku hodně ostrá, větrová. Tuhle fázi moc nemusím, ale rychle přejde a pak je to dráždivá nádhera. Mám už třetí flakon :whistle:

Armani She je podle mně více mléčně mandlová a je o dost sladší. Dcera má Diesel Plus Plus Feminine a určitá podoba tam je, řekla bych se výrazná podoba.

Takže tak, obě vůně jsou hezké, neumím říct, která je lepší :conf: Záleží dost na nositelce …

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 33 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 23.09.11 16:32

Pipisku moc děkuju za reakci a názor… :P Ten Diesel jsem ještě neovoněla, tak bych to měla taky zkusit…Mně to tak právě přišlo až po pár hodinách, že si jsou ty vůně podobné, ale můžeme to každý vnímat jinak…Tak pořád nevím jak se rozhodnout…No četla jsem i některé názory, že Armaniho Emporio je trochu do pánska, tak možná ta Jil je víc ženštější… :conf: Nevíte která dýl vydrží? Jinak co se týče mé osobnosti - jsem blond, dlouhé vlasy, vysoká - prý jemného vzhledu, spíš romantička a snílek, znamení beran, které na mne zas tak moc nesedí…Spíš jsem měla ráda svěží ovocno-květinové vůně třeba Escape, Issey, teď nějak začínám ulítávat na teplejších s vanilkou… :P Přivítám víc názorů a třeba který parfém z těch dvou bude mít víc příznivců, tak pro ten se rozhodnu…Co vy na to? :wink: :P

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 23.09.11 19:27

ja keď mám takúto dilemu, tak nabehnem do parfumérky, na každú ruku si streknem jednu a čuchám a čuchám, zasa po hodinke čuchám, večer čuchám… a takmer vždy sa mi jedna páči o kúsok viac ako tá druhá a tú krajšiu som si potom kúpila… veď ono záleží hlavne na tom, ako to voní a ako sa to rozloží práve na Tebe ;)

Takže na počet hlasov by som sa ja osobne vyprdla, to máš presne to isté, ako hodiť si korunou :)

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Sylvinkaa
Parfémová maniačka 518 příspěvků 23.09.11 19:28

Přesně jak píše Pipísek- obě vůně se dost liší. Jil je průraznější, Emporio klidnější, hladší a obě jsou nádherné, tedy pro mě. :wink:

Když se nemůžeš rozhodnout, co si takhle pořídit obě? :whistle: Třeba jen odstřiky a se kterou vůní ti bude líp, tak pak celý flakon. :conf:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 26 odstřiků 439 vzorků V tužebníku 48 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.09.11 21:29

Mně taky přijdou podobné, ale spíš charakterem než konkrétními tóny.

Emporio mám, o Jil jsem jednu dobu uvažovala.
Emporio nosím, když nemám chuť na dramatické vývoje a průbojnost, vyzývavost. Je spíš taková nenápadná, trochu krémovka-tělovka, jemná vanilka která těžko může někoho obtěžovat.
Jil mi vadí v prvních okamžicích, celkem asi půl hodinku, kdy je dost umělá. Pak ale přijde ten pudřík a lehké mandličky á la L'Instant Magic. Proto jsem ji taky chtěla, protože L'IM už mi dochází. Mno, možná na ni dojde, ale stopro „náhrada“ to není, je dost svá.

Vlastně mě ani battle mezi těmito dvěma nenapadl, i když tě chápu, jak o tom tak přemýšlím. Jde o to, k čemu spíš tíhneš: lehká vanilka+pižmo nebo pudřík+mandličky (můj subjektivní pohled). To, co radí Evulík, je fajn rada :D Nebo jak píše Sylvinkaa, zkus si tady od obou pořídit odstřik a uvidíš, která ti sedne lépe po delším nošení ;-)

Btw, Diesel++ také doporučuju očichat, nejdříve však prosím ze vzorečku. Na různých lidech se rozkládá opravdu různě; mně Emporiu nepřijde podobný ani omylem, musela jsem ho hned poslat pryč - to prostě nešlo :lol:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 23.09.11 23:37

Holky moc děkuju za Vaše reakce… :) Asi to udělám jak píše Sylvinkaa a Evulik a pak se rozhodnu… :wink: :P

Verunko já právě chci přesně jak jsi psala něco když chci být spíš nenápadnější a relaxovat, zachumlat se do něho, abych se cítila hezky a příjemně jen sama se sebou a odpočala si třeba od výrazného a průbojného Addictu, což mi Emporio právě splňuje, no myslela jsem, že i Jill by tohle mohla vytvořit…Nebo jsem ještě přemýšlela o Inspiration od Lacoste, ten mi přijde taky takový decentní a příjemný…U Emporia mne zmátly některé recenze, že je trochu do pánska, chtěla bych parfém, co působí žensky…

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 24.09.11 08:07

Emporio je super, ak budem nutena zas do kostymkovej roboty, tak si ju asi kupim.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 24.09.11 15:55

Děkuju i Tobě slniečko za reakci… :P

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.09.11 22:48

Do pánská?? To neee…
I když - taky se na mě občas něco ryze ženského rozvoní po pánsku… :?

A když vezmu v úvahu, že třeba Dior Homme voní MNOHEM víc dámsky než pánsky - tak proč vlastně ne? :)

Inspiration znám jen letmo, nemůžu radit :(

A ještě mě tak napadlo - Le Parfum od Max Mary. Ten by se do trojice k prvním dvěma taky dost dobře hodil (a flakon pořídíš za polovic ceny těch dvou). Zkus určitě očichat. Ženský je dost.

A zkus ty odstřiky, ty odhalí leccos!

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 24.09.11 23:09

Díky verunko, odstřiky zkusím… :) Mně Emporio taky na mně pánský nepřipadá…Ohledně Le parfum - ten neznám - ale teď jsem pročítala tady na foru jedno téma týkající se - co na nás lidi nevydýchali a psalo se tam taky o Le parfum - že by na něj měl být zbrojní pas - ale to bude beztak jen shoda názvů… :lol:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 25.09.11 08:17

Nejspíš ano, však v databázi je spousta parfémů s názvem „Le Parfum“. Ten, co mám na mysli já, nemůže obtěžovat snad nikoho ;)

Iva.02  25.09.11 22:06
verunka2201 píše:
Nejspíš ano, však v databázi je spousta parfémů s názvem „Le Parfum“. Ten, co mám na mysli já, nemůže obtěžovat snad nikoho

A ten je prosím Tě jaká značka? :-)

Arome Iva.02
Nováček 12 příspěvků 25.09.11 23:32
Iva.02 píše:
verunka2201 píše:
Nejspíš ano, však v databázi je spousta parfémů s názvem „Le Parfum“. Ten, co mám na mysli já, nemůže obtěžovat snad nikoho

A ten je prosím Tě jaká značka? :-)

Jééé - omlouvám se - už to vidím - psala jsi, že od Max Mary…

Daja
sv. Parfema z Kecálburgu 2363 příspěvků 27.09.11 22:35

Emporio je pro mě krásná uhlazená vanikla s trochou mandliček.Tu na sobě cítím celý den.Jil vnímám víc do pudrova,také velká krása,ale na mě bohužel téměř nedrží :cry:
Asi bych si pořídila odstřiky od obou,a vidělo by se…

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 52 vzorků V tužebníku 21 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist