Kvalitní presovač - nějaké tipy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 25.11.10 16:06
Kvalitní presovač - nějaké tipy?

Holky prosím vás, nemáte někdo tip na kvalitní presovač za rozumnou cenu? Něco na způsob Dolce Gusta…jen bych raději na mletou kávu, ne na kapsle. Krups bude dělat asi celkem dobré stroje, ale už jsem četla pár nehezkých recenzí na určité přistroje, tak teď nevím. Na netu těch recenzí moc není, ráda bych třeba od vás nějaké tipy, jestli třeba sami máte něco doma a jste s tím spokojené…

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 25.11.10 16:22

s presovačem už koketuji dva roky, takže názory též uvítám :wink:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

mmija22  25.11.10 16:27

.

Příspěvek upraven 18.04.12 v 19:51

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 25.11.10 16:45

je mi to jasný :D

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 25.11.10 17:49

A chceš automata nebo pákovku? Doporučuju kávovary značky Jura a DeLonghi. špatné nejsou ani Catler.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 6 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 25.11.10 18:10

No on je problém s těmi značkami. Každá značka má kusy hodně kvalitní, ale taky šmejdy. Nevím, jak z té sílené změti vybrat něco, co bude aspoň dobré. Už jsem četla o presovači, na kterém hrneček cestuje, další zase nevyšlehá pěnu apod…

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 25.11.10 18:19

No můj přítel rád nakupuje presovače (nejen pro sebe) :) A vždycky si něco vyhlídne a pak hledá na netu recenze a zkušenosti uživatelů. Vždycky je lepší, přečíst si o jednom přístroji co nejvíce názorů.
Já doporučuju tenhle - http://www.alza.cz/…-d122307.htmhttp://www.alza.cz/…-d119785.htm

Jura jsou docela drahý, ale dají se koupit použité třeba na aukru za slušnou cenu (tam jeden takový koupil přítel do práce - asi za třetinovou cenu)
Automaty, které melou samy kávu, jsou také dražší než ty pákové, k nim je třeba pořídit mlýnek zvlášť.

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 26.11.10 00:10

já jsem taky plánoval kvalitní stroj, na kterém se zmáčkne čudlík, on umele dávku zrnkové kávy, udělá z ní preso a bobík použitého lógru hodí do odpadní kazety.

no a pak jsem náhodou narazil na Nespresso, vyzkoušel si to, ochutnal kafe a už ho mám přes rok.
(princip: kapsle, ale na rozdíl od Dolce Gusta apod. pouze s čistou špičkovou kávou bez aditiv a jsou z hliníku.) káva je naprosto bez chyby a to jsem na kafe rozmazlenec.

jedno kafe vyjde asi na 9 korun.
celý systém má ale jednu nevýhodu: přestalo mi (i medvědovi) chutnat kafe téměř všude jinde než doma :lol:

http://www.nespresso.cz

PS: servis a přístup je stejně kvalitní jako káva - když nám začalo zlobit tlačítko na kávovaru, firma si sama přijela pro kávovar až domů a po dobu opravy poskytla náhradní.
když se na opraveném kávovaru závada opakovala, rovnou nám dali jiný. ten už nezlobí 8)

PPS: v prodejně v Pařížské jsou kávovary vystavené a můžete si tam všechno vyzkoušet, sami si kafe udělat a vypít. taky je tam kavárna. 

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Evelina
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 26.11.10 00:47

Derade - mně už taky všechny kafe, mimo ty, co dělá můj přítel, připadají jako blaf :) On je ještě takový průzkumník a kupuje pořád nějaké nové značky káv, i docela drahé. Zkrátka jsem teď zmlsaná :)

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 26.11.10 09:20

Děkuju za tipy. Derade ten vypadá luxusně! Teď řeším zásadní věc. Zda koupit přístroj na tyhle kapsle, nebo na normální mletou kávu. Kupovala jsem kdysi bývalému Dolce Gusto, kafe moc dobrý, srovnatelný s kávou někde v kavárně. Ale problém, když člověk nemá kapsle, má prostě smůlu, hlavně to není doběhnout do sámošky, ne všude ty kapsle maj. Navíc to chci pro rodiče a bojím se, že po čase začnou počítat, že je ta jedna káva přijde moc draho a nakonec si stejně začnou dělat instantní. Toš nevím teď :conf:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 26.11.10 12:09

Ha, dobré téma!
U nás doma se o presovači rokuje taky už docela dlouho, zatím bez výsledku. Máme vesměs stejné požadavky jako meduza. Ty kapsle bychom taky nechtěli, i když jak to popisuje derad, to zní moc pěkně :)

Mno, dám tohle tátovi pročíst, tak sem s dalšími tipy! ;-)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 26.11.10 18:48

pozor - mezi kapslemi Dolce Gusto a Nespresso je rozdíl!
asi jako mezi Margotkou a Lindtem.

a Nespresso kapsle se dají koupit jen v Pražském butiku - kdo není z Prahy, nechává si je posílat.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 26.11.10 18:57

Já už bych si mašinu na kapsle nekoupila.

V dobách, kdy se tady presovač nedal jako dneska koupit v každém supermarketu vedle regálu s houskama, a obdiv vzbuzoval už pouhý překapávač, jsem si pořídila od jednoho dodavatele pro kavárničky malý espreso-strojek na kapsle.

No, a vzhledem k mé šlamperei jsem někde zašantročila na toho člověka kontakt, a mašina je už hodně dlouho v umělém spánku ve sklepě… Kafe z toho teda bylo dobrý, ale dneska už bych šla do klasiky - a nebo provedení s dvěma pákama na výměnu (na kapsle a na kafe).

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 26.11.10 19:06

No jestli se něco dělá pro obě varianty, tak by to bylo asi nej. Ale to se zřejmě asi dost odrazí na ceně, což… :conf:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 26.11.10 19:15
derad píše:
pozor - mezi kapslemi Dolce Gusto a Nespresso je rozdíl!
asi jako mezi Margotkou a Lindtem.a Nespresso kapsle se dají koupit jen v Pražském butiku - kdo není z Prahy, nechává si je posílat.

takže na presso budu asi chodit nadále do kaváren :?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist