Kvalitní značka a naopak pro nováčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 17.01.09 14:44
Kvalitní značka a naopak pro nováčky

Jaké značky jsou podle vás kvalitní? Máte nějaké své vytipované? Já se jen tak pomalu rozhlížím a moc vůní přece jen neznám. Kvalita pro mě zahrnuje přírodní složky ve vůni (alespoň pocitově) a vyváženou kompozici.
Tak bych byla ráda, kdyby mi někdo pomohl ve hledání.
Je jasné, že niché značky jsou zřejmě kvalitní, ale ty si zatím nemůžu dovolit.

Naopak mě zajímají vaše názory na značky, které jsou sice všeobecně známé, přesto si moc práce s vůní nedaly.

Díky, jestli se k tomu někdo vyjádří…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 17.01.09 17:07

Rakuli, sortiment běžných parfumérií je poměrně vyvážený, vyložené propadáky (co do kvality) tam asi nenajdeš. V užším výběru pak záleží na vkusu. Mně se třeba líbí od každé značky něco, ale obecně mám slabost pro Bulgari, Hermes, Chanel a Stellu.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8350 příspěvků 17.01.09 19:28

Pro mne jednoznačně vede Chanel :heart:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 17.01.09 20:38

Můj miláček je Gurlaine, pak Chanel a Dior.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 17.01.09 20:53

Já to mám taky tak jako Šiřín :wink:

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 17.01.09 20:53

Ano, Guerlain si mě taky získal. Pak mi přijde, že kvalitní vůně má asi Jil Sander, Van Cleef, …a další
Kontroverzní mi třeba přijde Elizabeth Arden, kdy Green Tea mě překvapil svou jemností a Sunflowers, ta mi přijde trochu umělá.
Jenže soudím jen z pár odstřiků a parfémů, které znám.

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 17.01.09 21:19

Guerlain je pro mě č 1 protože je každý parfém úplně jiný, nemám tedy vyzkoušené vše, ale zatím jsem nenašla pdobné, třeba u Diora tu dioráckou stopu cítím u Chanelů taky.

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 17.01.09 21:46

..pro mne
Guerlain
Gucci
Dior

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 17.01.09 22:30

Já bych přidala i Ninu Ricci , ale pro mě je jednička Chanel , no a taky Boucheron, bez debaty Herméss a Guerlain, atd…

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 18.01.09 09:19

…hmmm…

• spíš jsem odpovídala na to, od kterých značek(kvalit­ních..?), mám nejvíce či nejraději vůně…

Protože těch značek je opravdu více..
Samozřejmě zmiňovaný Chanel, Boucheron a další…
Podle mne hlavní „kvalita“ je v tom, že vůně mají velice dobrou až super výdrž, nejen jako EdP ale i ve formě EdT,
používané suroviny jsou kvalitní a
vůně je pak jakoby hustá(nevím, jestli je to ten nejlepší výraz.?.)a na kůži „pracuje“(i když, jak píše Ada, u některých se hlava přehoupne do základu a srdce je skoro neznatelné..), postupně se ukazují jednotlivé složky,
nebo neukazují, a právě naopak -
jsou tak mistrně nakombinované a spojené, že z toho „vyleze“ skoro nerozšifrovatel­ná(ale zase jsou tu i borky, kterým se to podaří..), přesto božská vůně..!

:roll: :D

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 18.01.09 09:49
jitka006 píše:
Guerlain je pro mě č 1 protože je každý parfém úplně jiný, nemám tedy vyzkoušené vše, ale zatím jsem nenašla pdobné, třeba u Diora tu dioráckou stopu cítím u Chanelů taky.

S tím mohu jen souhlasit :!: :!:  :!:

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 18.01.09 09:58

…také se pod výše uvedené podepisuji…
(to je už skoro pro pokročilé začátečníky… :wink: )
Je fakt, že vůně např L´Heure Bleue( :vomit: ) a Champs Elysées je pro mne „nebe a dudy“ - nejen ve smyslu snesitelnosti, ale i maximálně diametrální rozdílnosti… :roll:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 18.01.09 10:04
1Miru píše: …také se pod výše uvedené podepisuji…
(to je už skoro pro pokročilé začátečníky… :wink: )Je fakt, že vůně např L´Heure Bleue( :vomit: ) a Champs Elysées je pro mne „nebe a dudy“ - nejen ve smyslu snesitelnosti, ale i maximálně diametrální rozdílnosti… :roll:

Já mám obojí moc ráda :heart: . Jiné jsou, ale obě staré… I když je Champs upravená…

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.01.09 13:44

Asi Chanel, tam jsem ještě nenarazila na žádný vyložený průšvih (ale zase po žádném z jejich parfémů vyloženě netoužím). Jinak mám slabost pro Guerlain, Hermés a Bulgari, ale tam už se občas nějaký ten kiks vyskytne.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 18.01.09 15:54

Tak dneska jsem našla odvahu navonět se Coco Mademoiselle, mám zbyteček díky Klubku (při přičichnutí k flakónku jsem si myslela, že to bude děsná síla) a musím říct, že tam fakt cítím kvalitu, vůně se rozvoněla jemně a velmi příjemně, vůbec ne tak, jak jsem čekala, spíš splývá s kůží.
Pro mě je taky důležité, aby parfém držel, ale stačí mi, když ho cítím jen já, mám radši vůně jen tak pro sebe, které se mi občas připomenou. Kvalita pro mě není to, že vůně je silná, právě tím se pro mě někdy stává nenositelnou.
Z Dioru znám akorát Diorellu a Dune ze vzorečků…ty si mě moc nezískaly.
Hermes neznám vůbec…
Bvlgari znám jen z Notte…to mě taky moc nenadchlo, ale věřím, že má i jiné vůně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist