Kvalitný alkohol a jeho archivácia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

feriva
Znalkyně 331 příspěvků 15.04.12 17:48
Kvalitný alkohol a jeho archivácia

S manželom sme si začali archivovať pár značkových alkoholov. Veľmi by ma zaujímali vaše tipy na archiváciu. Máme v zásobe Johnnie Walker, Tullamore Dew, Gibson´s, Ballantinés Finest. Určite ste už mali možnosť popiť všelijaký zaujímavý alkohol, tak poraďte zaujímavé značky, čo vám chutí a stálo by vám to zato archivovať. Máme byt, takže víno nepripadá do úvahy kvôli teplotným výkyvom a je dostatočne slnečný, skôr dobré destiláty. Ďakujem za tipy.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 8 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 15.04.12 17:55

Tak určitě nějaký ten kvalitní rum. Můj tip na jeden z nejlepších je Ron Zacapa Centenario 23 Anos z Guatemaly.

Příspěvek upraven 15.04.12 v 18:01

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

feriva
Znalkyně 331 příspěvků 15.04.12 17:59

No, a môže sa to archivovať roky? Chceli by sme to mať archivované, neotvoriť a v podmienkach bytu. Ďakujem.

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 15.04.12 18:03

Bohužel o archivaci nevím zbla nic. Já to pobrala tak, že chceš tipy na kvalitní alkohol.

feriva
Znalkyně 331 příspěvků 15.04.12 18:05

Áno, na kvalitný, ale čo sa dá dlhé roky skladovať a neznehodnotí sa!

feriva
Znalkyně 331 příspěvků 15.04.12 18:07

Ale predpokladám, že kvalitný alkohol by sa nemal znehodnotiť, pokiaľ nie je otvorený…

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 15.04.12 18:23

Zakapa je výborná… nicméně s tou archivací whisky to úplně nemá cenu. Údajně se její cena zvyšuje, pak dosáhne vrcholu a pak už je to jedno (nebo dokonce klesá). Více než 30 let nemá cenu. Ale je pravda, že whisky se nic nestane… Nicméně pokud jde o kvalitu, koukla bych spíše na single maltky. Johnie Walker je takový.. no prostě blended.

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 15.04.12 18:28

Skotská Glenfiddich.

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 15.04.12 18:31

Za mě Talisker. Ale věřím, že po čtvrteční degustaci si najdu nové značky:)

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 15.04.12 21:05

Asi to není úplně odpověď na dotaz, ale stejně. Loni jsme vyklízeli byt po babičce a našli tam neuvěřitelnou sbírku starého alkoholu. Nejstarší byl Stock z roku 1934, V Plzni v Božkově z toho byli úplně na větvi (manžel se zajímal jakou to má hodnotu) a vyměnili nám to za dva kartóny chlastu jejich produkce :mrgreen: Key rum z roku 1960 jsme otevřeli, chutnal zvláštně, vypít jsme ho neměli odvahu :mrgreen: , ovšem ruský koňak z roku 1963 manžel s kamarádama vypil a všichni žijí :lol:
Ještě dodám, že všechno bylo skladováno ve starém činžáku v místnosti, kde se netopilo.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

sanny
Nevyléčitelná závislačka 1223 příspěvků 22.05.12 17:48

whisky asi ani nema cenu „archivovat“ doma, nie? ked uz je vo flasi, tak sa nezmeni, dozrieva predtym ako sa zaflasuje v sudoch… napr. ked kupite 15 r. Glenfiddich, tak po dalsich 15 r. z nej nebude 30 r. whisky…

co sa odporucania tyka, tak priatelove tipy - Glenfiddich (12r., 15r. - mne osobne chuti viac ta 12r. je taka jemnejsia), Glengrant, Glengoyne, Inishowen…

ako napisala Eskargoth, tak lepsie su single malt ako blended

k archivacii vina - nearchivujeme ho doma, ale mame prenajaty box v Satove v Moravskem sklipku… mozme tam sice archivovat len Znovin Znojmo, ale to nam len vyhovuje… tym, ze je to 300 km od nasho bydliska, tak je archiv aspon plny :mrgreen:

doma mame sice chladnicku na vino, ale to nesluzi k archivacii - skor len, aby bolo po ruke stale chladene vinko :lol:

Na poličce 17 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 19 vzorků V tužebníku 4 parfémy

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 27.05.12 19:37

Úplně to sem nepatří, ale když jsem viděla ten název, napadlo mě:
Má cenu ještě otevírat víno z roku 2003, které není archivní?
(Nemám tušení, zda za ty roky nějak nezkyslo atd.)

Jinak bych si ho nechala neotevřené, tak říkajíc, na památku..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Menys
Nevyléčitelná závislačka 1386 příspěvků 27.05.12 20:11

Já bych to raději neotevírala :mrgreen: Pokud není archivní a správně skladované, tak si ho nech raději na památku.
Kdysi jsme měli s manželem nápad, že si některá vína archivujeme. Absolutně nic jsme o tom nevěděli. Naštěstí jich nebylo moc, ale můžu říct, že jsme je všechny do jednoho vylili :pankac:

Na poličce 19 parfémů 31 miniatur 24 odstřiků 60 vzorků V tužebníku 0 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 27.05.12 22:45
@eskargoth píše:
Za mě Talisker. Ale věřím, že po čtvrteční degustaci si najdu nové značky:)

jj, a ještě Laphroaig a Bushmills

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 28.05.12 10:19

berush: Laphroaig není špatný, ale je velmi výrazný, takže pro mě na velmi výjimečné popíjení… 13. jdu na degustaci s názvem „Co dokáže dřevo“, tak jsem zvědavá co mi chutnat bude a co ne…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist