La Martina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 24.07.12 12:16
La Martina

Nová značka nově u nás k dostání, ovšem informace se o ní shánění hodně těžko. Ne že by to byla bezvýznamná firma, to spíš naopak, na svých webovkách se prezentuje dokonce jako světová špička ve svém oboru. Jenže tím není výroba parfémů, ale poněkud exotická oblast sportovní výbavy pro pólo. Toho klasického, které se hraje na koních. O parfémech ani jediná zmínka, takže to vypadá, že je firma sama považuje za cosi velmi okrajového. Přitom v databázi na Fragrantice jich mají momentálně už 8. Zajímavější jsou ty pánské.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ukázat značku La Martina

Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 24.07.12 12:19

Prodvačky v parfumérii hned tvrdily, že ty pánské vůně jsou povedenější. Jemně jsem očuchala z obou stran a můžu to potvrdit. Nejvíc se mi líbila Bayres Hombre. A tak jsem si vzala vzorek. Zkoušela jsem jsem ho postupně skoro týden, je to záludně proměnlivá vůně. Ale za tu dobu si mě získala.

Od zcela neznámé firmy je velmi šikovné poukázat v designu flakonu na renomé, které získala v jiném oboru. Zvlášť když ta lahvička musí tak jako tak vzbudit pozornost. Protože s jezdeckým třmenem se v parfumérii často nepotkáte. Flakon je tedy minimálně z marketinkového pohledu zdařilý. A obsah možná ještě víc.
Shrnuto stručně je to melodramatická kožená vůně výrazně aromatizovaná muškáty (= protivně drhnoucími kytkami) a nevlídně strohým dřevitým kořením. Hodně svíravým a temným, chvílemi jde až do jódové tinktury. Nebo do hodně obnošené a vyschlé staré kůže. A jak argentinské charisma působí, tak je tou starou kůží sedlo pověšené na sněhobíle omítnuté zdi, hned vedle truhlíku s muškáty. Není to telenovela,. ale je to cizokrajné. Muškáty jsou silnější než ty naše a koření aromatičtější. Melancholie prostupující vůní není unavená a ospalá, ale dramatická jako flamenco. Je v ní vášeň, která se mele s nedobrou náladou, neklidné počasí se šedivými mraky divoce táhnoucími oblohou.
Vůně je hodně náladová a proměnlivá, přes mnohé zkoušení jsem k tomu klíč neobjevila. Někdy z ní vystoupil lahodně lesní tón, měkké jehličky modřínů s citrusy, taková krotší obdoba Terre d´Hermes (či jak já ho cítím). Méně sladká a méně se předvádějící. Jindy se výrazněji prosadil základ s hladkým ušlechtilým dřevem s nádechem kakaa a orientálního koření. A příště zase ty protivně drhnoucí muškáty.
A srovnání s dámskou variantou? Podobnost končí flakonem. Dámská Bayres Mujer je květinovka, která nezanechá vzpomínku. Naštěstí ta pánská je spíše unisexová a pro mě docela dobře nositelná.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 29.07.12 20:46

A další, která se mi dost líbí, jen kdyby nebyla tak zoufale slabá:

La Martina Adios Pampa Mia
Jestli to má být rozloučení s pampou, pak spíš už jen ve vzpomínkách. Všechno je takové mlhavé a neskutečné. Hombre, tesknící po rodné pampě s vlnící se zelenou trávou, v duchu očichává kožené postroje a dobrý dýmkový tabák. Hlínu, z níž vyrůstají byliny s kvítky podobnými mateřídoušce i ty ostatní, trochu voskové, co moc nevoní, ale mají v kalichu kapku nektaru. V tom snovém oparu jakoby byly zářivější a křupavější než ve skutečnosti.
Ta zářivost zeleně je zajímavá, podobá se světlému lesíku v Comme des Garcons 2, ale ten je odtažitý a sám pro sebe, zato Pampa Mia vás něžně obejme a růžový disneyovský jelínek vám zazpívá. Je to sladké, to určitě ano, ale ne cukrově, spíš tím pocitem „sweet home“.
Vrcholné stadium, kam se vůně dohrabe za dvě tři hodiny, je dřevitější a sušší, zelená zářivost vyprchá. A s ní vezme za své i už beztak nevalná síla vůně. Škoda, nápad pěkný, ale zahozený.
Mimochodem je to unisex, čímž je dámská varianta Adios Pampa Mia Mujer dvojnásob zbytečná. I sama o sobě je nepovedená. Plochá a bez jasu zeleně v té pánské, nevýrazná květinově ovocná kompozice na seně.

Veronika1
Učednice 108 příspěvků 05.08.12 10:34

Já mám Adiós Pampa Mia Mujer doma a nic květinově ovocného tam necítím. Květinově-ovocná je půlka Sephory :mrgreen: Na mé kůži se rozvíjí převážně dřevo a vanilka. A je to velice příjemné. Asi záleží na typu pokožky. Ostatní zástupkyně této značky mě nijak nezaujaly. To už spíš ty flakony, jezdecký třmen mi přijde děsivý, ale flakon s pravou kůží je pěkný, krásně to drhne a voní samo o sobě ;) U Adiós Pampa Mia je kůží obaleno pouze víčko, flakon je oproti testeru, který mě vzhledem trochu odpuzoval, opatřen pouze jedním názvem a vzadu značkou jezdců na koních hrajících polo (podobné Ralphu Laurenovi). Takže decentní oproti testeru. Nádherný flakon celý obalený kůží má Cuero Mujer, ale ten mě složením nezaujal…

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 72 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 05.08.12 19:01

Flakon se třmenem má jednoduchý design a myšlenkou zcela odpovídá jak zaměření značky, tak ladění vůně. Nic děsivého na něm nevidím. Naopak. Tyhle flakony vybočujcí z tradice za á ozdobné a za bé klasicky jednoduché mívají hodně odporůců. Vic Kokorico.
Pokud jde o Pampa Mia Mujer, je velmi velmi nevýrazná. Nasládle neurčitě ovocná a neurčitě květinová. Jen to seno mi přišlo konkrétní. :D Podoba dřevitě vanilková je samozřejmě možná, proč by ne, ale ani to není převratný nápad, toho je plná druhá půlka Sephory.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 16.08.12 14:24

La Martina Cuero
Tlumená vůně trpkých a štiplavých bylin se stejně jemnou kůží. Ostřejší je jen začátek, kdy byliny vystupují pronikavěji, jsou čerstvé, i když ne vysloveně svěží, zato i s kořeny a hlínou. K tomu škrablavost čerstvě dokouřené cigarety a cosi živočišného, což nejspíš bude úvodní podoba kůže. Citrusy jen v náznaku, nesladké.
Celkově příjemná a na rozdíl od Bayres typicky pánská, takže už ji zkoušet nebudu. Ale myslím, že pro pány je určitě nositelná, byť to není nic převratného. Má klidnou atmosféru brzkého rána, první cigarety někde venku, kde plevel voní rosou.

Animac
Učednice 131 příspěvků 07.09.12 10:40

Adios Pampa Mia
Vůně, kterou jsem si přála od prvního vyzkoušení. Včera jsem se vytouženého odstřiku dočkala a ihned jsem se do ní téměř naložila. A za mě jednoznačně, žádné ovoce.
Bezprostředně po aplikaci je dominantní dřevo a koření. Já cítím hřebíček a manžel anýz. Další dojmy jsou různé podle toho, kam vůně dopadla. Na oblečení se rozleží do suchých dřevěných pilin. Na kůži je to dřevo a vanilka, ne hladká, sladká Guerlainovská vanilka, ale mírně štiplavá, tím stále přítomným hřebíčkem, nicméně hřejivá. A když nos přilepím až na kůži, krčí se tam nějaká kytička. Fragrantica píše, že to má být fresie a kosatec. Takže když už, tak ta fresie. Do vlasů jsem si dopřála tři střiky a i přes takovou rozmařilost porost udržel překvapivě nejméně. Pokud hlavou netřesu jak při záchvatu, tak po dvou hodinách od navonění, necítím nic, než lehký závoj květinového srdce.
Siláž bohužel nic moc. Tedy spíš nic než moc. Výdrž je, jak jsem již poznamenala hodně závislá na místu aplikace. Zdá se mi však, že bude třeba častěji resuscitovat.
Ale i přes výhrady k síle a výdrži, je pro nejbližší dny, Adios Pampa Mia, moje vůně první volby. Je to vůně, která mě nutí co chvíli přiložit ruku k nosu a nasávat dojmy a asociace. Prostě se mi líbí a to tak, že hodně :srdce: .

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 58 vzorků V tužebníku 4 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 07.09.12 20:23

@Animac
Máš tu dámskou? Mujer?

Adorata
Učednice 218 příspěvků 03.04.14 11:12

Tak jsem zaslechla, že v Sephoře má La Martina končit :( , nevíte o tom něco? Mrzí mě to, protože Adios Pampa Mia Mujer je mou snad stále nejoblíbenější vů­ní.

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 6 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 03.04.14 11:13

@Adorata

Už skončila - doprodávali zbytky s velkou slevou.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Adorata
Učednice 218 příspěvků 03.04.14 11:20

Chjo, no tak hurá - výprava alespoň na slevy, zbytky.. Díky za informaci.

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 6 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

morricone2209
Znalkyně 401 příspěvků 03.04.14 19:57

a zkoušel někdo La Martina Tierra del Fuego ?? má být prý hodně podobná Aventusu od Creed ??

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist