Lalique pour homme equus - rozdil medzi Edt a Edp?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4xxx4
Učednice 68 příspěvků 22.02.09 22:50
Lalique pour homme equus - rozdil medzi Edt a Edp?

ja mam Edp… voni Edt podobne, nebo je to neco jineho??? Ado, ty jsi recenzovala toaletku, nebo parfum?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

namak
Učednice 33 příspěvků 23.02.09 13:32
Rozdíl?

Obecně vzato je rozdíl v koncentraci, Eau De Parfum (=parfémovaná voda) by měla obsahovat 8-15% kompozice, zatímco Eau De Toilette „jen“ 4-8%. Nejvíce má samotný parfém 15-30%. Takže EDP by měl být silnější a déle se udržet… markantní rozdíl tam být nemůže… :lol:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.02.09 14:19

Není to pravda, někdy mívá toaletka mírně odlišné složení, zvlášť třeba u Chanelů to dělají běžně. Je potřeba na to dávat pozor.
O Lalique nevím, že by to měli ve zvyku. Recenzovala jsem to, co měli ve FAnnu, bohužel nevím, co to bylo, ale předpokládám spíš toaletku.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 23.02.09 18:50

to je někde v dámské sekci, řada vůní je poznatelně jiná v EDT a EDP. Aromatics Elixir, Noa, Nu, Baiser du Dragon a další.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 23.02.09 21:24

právěže většinou to je rozdílné, není to jenom v koncentraci. Do základu se přidá ve verzi EDP něco, co jí dá větší životnost, tím se ale může koncept změnit … může se stát, že někomu právě ta složka nebude vyhovovat.

Zrovna u Equus jsem někde četl (myslel jsem že na basenotes, ale tam se dívám … a není to tam) něco jako „To co mě na vůni zajímá, je v EDT, EDP mě nezajímá“ ...... nebo tak něco.

4×xx4: jednoduše, pokud tobě EDP vyhovuje, jakože určitě ano, pak je to super :)

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 29.06.09 21:40

no presne ja som sa na basenotes docital ze vraj toaletka je ostrejsia a korenistejsia a edp je vraj viac sladsia a citi v nej viac juniper-u, teda borievky, jalovca,,,skor by som povedal ze asi naopak, ale nevadi,, neviem ja som skusal equus vo fanne ale neviem ci edt, alebo edp,,,ale moje edp sa mi zda pomerne ostra, zatial co vo fanne bola taka..ina,,, ale mozno si to len namyslam,,, zajdem do fannu a spytam sa ci maju tester z toaletky, alebo parfumovanej vody,,

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 11.10.09 19:28

Poradíte, když má být na flakonku hlava koně, je to 100% Equus nebo by to mohl být i standardní Homme (tj. ten co má být se lvem)? Na FX mají totiž pod kolonkou Homme dva - lva a koně a pod kolonkou Equus značku N/A tj. nedostupný/vy­prodaný. Tak nevím…asi se spletli a měli toho s koněm dát pod kolonku Equuse že?

Na poličce 48 parfémů 2 miniatury 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 11.10.09 19:39

zrejme v tm maju bordel… nechapem, chcu zarobit a ani si nedaju namahu spravit si v tom poriadok,,,lalique s levom nekupuj, je to hnusna vona…kon je krasa

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 11.10.09 20:14

Díky za radu, snad to opravdu nebude vůně lva ve flakonku s koněm, nevím co bych s ní pak dělala. O koni resp. Equusu jsem slyšela všude hodně chvály, tak bych ho ráda prubla, mám Lalique vůně ráda. Jeden čas ho měli na FX pod správnou kolonkou, tak jsem si ho objednala a oni mi pak za pár dní napsali, že došel a že mi vrací peníze.
Máš tam někde na flakonku nebo na krabičce psáno, že je to Equus, nebo je rozpoznávací znamení jen ta hlava koně?

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 11.10.09 21:11

equus nie je napisane ani krabicke ani na flakone,,, je tam len vyobrazenie kona,, LALIQUE, pod tym obrazok konskej hlavy a pod tym pour HOMME a flakon ma myslim len napis LALIQUE pour homme a zo zadnej strany presvita vyryta hlava kona.. snad som ta nepoplietol :D

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 11.10.09 23:15

Diky moc, teď ještě jestli mám jít radši do EDT nebo EDP - rozdíl v ceně je 2 USD, takže vlastně žádný… Už někdo víte jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud je to v ostrosti vůně, tak bych asi raději tu méně ostrou. V basenotes jsem našla jen jeden příspěvek, který tvrdí, že nepoznal mezi EDT a EDP žádný rozdíl a byl tím sklamaný. Já na ní bohužel ve Fannu nikdy nenarazila, takže nevím jak voní ani jedna z koncentrací…

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 12.10.09 09:55

…já četla v nějakém shopu,že s koněm je 75ml a se lvem je 125ml,ale co je na tom pravdy,to fakt nevím :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 12.10.09 11:10
Bublinka píše:
Diky moc, teď ještě jestli mám jít radši do EDT nebo EDP - rozdíl v ceně je 2 USD, takže vlastně žádný… Už někdo víte jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud je to v ostrosti vůně, tak bych asi raději tu méně ostrou. V basenotes jsem našla jen jeden příspěvek, který tvrdí, že nepoznal mezi EDT a EDP žádný rozdíl a byl tím sklamaný. Já na ní bohužel ve Fannu nikdy nenarazila, takže nevím jak voní ani jedna z koncentrací…

chod jednoznacne do EDP!!!! stacia 2, maximalne tri streknutia a vona drzi ako pribita!!! samozrejme zavisi od PH pokozky, ale myslim ze toto bude drzat skoro na kazdej,, co sa tyka balenia,,priznam sa ze equus som v 125ml este nevidel, s tym suhlasim

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 12.10.09 11:13

inac Bublinka, neviem zas aky konkretne typ vone od Equusu ocakavas.. Equus je korenisto, citrusovo-bergamotovy, taky zvlastny… myslis , ze Adina recenzia ho vystihuje uplne presne, ale zas Xronos pisal ze tam citi take mrkvove tony, takze mozno nesadne ani tebe… ale mne osobne sa hrozne hrozne paci

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 12.10.09 15:06

No mě se od Lalique moc líbí Perles a Encre Noir. Mám i Amethyst a ten je také fajn, řekla bych že ve všech je takový jeden společný tón v základu vůně.
Z pánských vůní mám ráda právě takové citrusovo kořeněno dřevité vůně typu Terre od Hermes nebo M7 (či M7 Fresh) od YSL a již zmiňovanou Encre Noir, která mě dostala vůní jako když právě odcházím od táborového ohně (aspoň tak já to vnímám). Snad to tedy s tímto nebude šlápnutí vedle, a když jo, tak doufám na fóru někdo odkoupí, i když je pravda, že líp se prodávají dámské parfémky…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist