Lancome - Magie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.01.08 19:45

Jelikož mám oblíbenou vůni od Lancome - Magie Noir a četla jsem zde od někoho, že původní Magie byla ještě nesrovnatelně krásnější, tak jsem se vypravila očichat ji do značkového butiku Lancome na Jungmaňáku. Vyrábí se v edici La Collection jako remake vůně z roku 1950. Zklamalo mě to velice - aspoň ušetřím, cena je taky hnusná - 3500,–Kč za 50 ml. EdP. Na papírku voní úplně jinak než na kůži, na papírku je snesitelnější. První nádech je pach spálené elektroinstalace, úplně stejná vůně jako Songes. Dívala jsem se, jestli obsahují stejné ingredience, ale neobsahují. Společně mají pouze jasmín. V Magii je pižmo - že to by byl ten ohavný pach? Ale pižmo nebývá hlava parfému. Pach spálené izolace mě provázel cestou domů asi hodinu, pak nastoupila vůně mýdla Elida, které maminka dávala do prádla za mého dětství.
Celkový dojem - starobylá, zatuchlá vůně. Nedovedu si představit, že by se někomu mohla líbit. Škrtám ji z tužebníku. (Pozor, nezaměňovat s Magie Noir, to je úplně jiná vůně.)

Ještě k obsluze v butiku - jsou tam hezké, mladé a ochotné dívky, ale na dotaz, jaké ingredience obsahuje Magie na mě vyvalila oči že neví a šla dozadu, přinesla papírek se složením a z něj mi to četla. Některé výrazy pro ni byly očividně neznámé. Poprosila jsem ji o ten reklamní letáček a ona mi řekla, že mi ho nemůže dát, že mají jenom jeden! A to v tom krámě mají asi tak 10 vůní a nejsou schopné se naučit, co která obsahuje.

Čuchám ještě k papírku - opravdu je to staré mýdlo Elida.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 26.01.08 19:55

Janas, shodou okolností i já jsem zkoušela před pár dny Magii, v butiku Lancome. A i já jsem byla hodně zklamaná. A to mám ráda i různé starší, na první dojem i nelíbivky … Možná že jí zkusím ještě jindy a jinde …
A ta zkušenost s prodavačkama … to snad nikdy nepochopím. Zrovna v butiku jedné značky, s pár parfémy … a neznat složení, člověk by myslel, že to ty holky bude zajímat …nejvíc nechápu vedení toho butiku, že to dopustí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.01.08 20:05

Taky to nechápu. Proboha, vždyť tam není žádná záplava parfémů. Že bych byla jediná, kdo se zeptá, co parfém obsahuje? Ještě za ty prachy chci vědět, co kupuji. To butik v Černé Růži je jiné kafe, co se týká obsluhy.
Ještě jsem očuchala parfém Climat - to je trochu lepší, svěžejší květinovka (převládá jasmín, ten nemusím), ale za ty peníze jsou mnohem lepší parfémy. Byla jsem přesvědčená, že jsem ho před lety měla, ale asi jsem to spletla s něčím jiným.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 26.01.08 20:11

Climat jsem taky zkoušela - není špatný, ale netoužím po něm. Asi nejvíc se mi z vůní Kolekce líbí 2000 et une rose

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.01.08 20:15

Já jsem byla z té Magie tak otrávená (měla jsem moc velké očekávání něčeho úžasného), že už jsem neměla chuť na nic dalšího. Kdyby nebylo mé oblíbené M.Noir, tak bych na značku zanevřela. I ta nová Hypnose se mi nelíbí.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 26.01.08 20:18

Hypnose je (podle mého) neuvěřitelný propad. Je to vůně ekvivalentní vůni nějakého běžného šamponu na vlasy :-)

A propos - já si taky chtěla spravit nálaladu M. Noir (několikrát jsem ho měla a vždy se k němu budu ráda vracet) - a představ si, že ho v to úterý neměli! :-)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.01.08 20:24

Na Jungmaňáku ho neměli? No to je tedy vrchol!
Souhlasím že Hypnose voní jako šampon a u mě je ještě diskvalifikován lila barvou. Jen flakon je hezký.

net69
Učednice 52 příspěvků 09.06.10 22:15

Od Lancome je nejlepší Miracle a suprová je i řasenka, skvěle se drží v ruce.

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 10.06.10 09:20
net69 píše:
Od Lancome je nejlepší Miracle a suprová je i řasenka, skvěle se drží v ruce.

Mne Miracle vyslovene nevoní :conf:

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 7 parfémů

kytikyti
Znalkyně 367 příspěvků 06.12.12 19:32

Zajímalo by mě jestli v Lancome institutu jsou stále starší parfémy a třeba i ta stará Magie Noire na kterou všichni pějou ódy. (Jsem zvědavá jak voní, chtěla bych si jí někde očuchat)

Na poličce 41 parfémů 4 miniatury 37 odstřiků 183 vzorků V tužebníku 45 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25895 příspěvků 06.12.12 19:56

Dlouho jsem tam nebyla - nějak nebyl důvod - tak nevím, jestli vůně edice La Collection pořád ještě mají. Magii Noire s původním složením v butiku ale určitě nevyzkoušíš. Takže jedině zadat poptávku v inzerci, nebo nákup na Ebay.

kytikyti
Znalkyně 367 příspěvků 06.12.12 19:59

Děkuju. Hele ještě jeden příspěvek a máš 16 tisíc :mrgreen:

Na poličce 41 parfémů 4 miniatury 37 odstřiků 183 vzorků V tužebníku 45 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist