Lancome - O oui! - Elnino

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 18.05.12 11:35
Lancome - O oui! - Elnino

Práve mi prišla objednaná EDT O oui! z Elnino v starom flakóne. Vytiahla som svoj starý prázdny flakón zakúpený vo FAnn-e a idem porovnávať. Fotky: napravo flakón z Elnina, naľavo z Fann-u.

1. zarazila ma krabička. Nie jej poškodanie (mierne natrhnutá naboku) ale to, z akého je vyrobená materiálu. Krabičku zo starého flakónu už žiaľ nemám, ale tá bola vyrobená z papiera. Elnino mi poslalo krabičku vyrobenú z plastu!!! Neverím, že by sa Lancome znížila k takejto lacnote. Zaujímavé je, že krabička bola prasknutá a celofán neporušený. Ďalší šok nastal, keď som zbadala akože čiarový kód. Veď sú to len akési smiešne paličky. Na druhej strane je síce normálny čiarový kód, ale načo je tu potom táto atrapa?
  1. Flakón nie je totožný s tým, ktorý mám z Fannu. Originál má nápis O oui! vyrazený priamo na flakóne. Elnino mi poslalo flakón bez nápisu. Nápis je vyrazený na lacnej umelej hmote a priviazaný o flakón len gumičkou. Toto nie je rukopis spol. Lancome. Zaváňa to lacnou napodobeninou ako krabičky, tak aj flakónu. Dno flakóna sa tiež líši. Vpravo Elnino, vľavo Fann.
  1. Vôňa je v úvode naozaj reznutá alkoholom. V originále alkohol takýto výrazný nebýva (hneď som si strekla na druhú ruku origo odstrek a čuchám do zblbnutia). Prekvapivo po odznení pár úvodných sekúnd sú vône už potom takmer úplne identické. Originál sa mi zdá mierne vzdušnejší, ale to už môže byť len výplod mojej fantázie.

Tak a teraz babo raď. Čo myslíte? Distribuuje Elnino fejky? Starý typ O oui! sa už dávno nevyrába a je zarážajúce, že zrazu uzrel svetlo sveta. Vôňa samotná nemá výrazné znaky fejku, okrem toho pársekudového alkoholového úvodu je OK.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

nováčik
Znalkyně 267 příspěvků 18.05.12 11:45

Presne toto prišlo aj mne, až na to, že alkoholom to smrdí dosť dlho :mrgreen: , možno som háklivá, konečne sa ohlásil niekto, kto sa v tom trochu vyzná :hug: . Preto mám rada Fann, dá sa na nich spoľahnúť.
Ak potvrdíte, že je to je originál, tak budem aspoň spokojná.

Na poličce 12 parfémů 3 miniatury 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 18.05.12 11:46

Lucia, tento typ flakónu google bežne vyhadzuje v mnohých slovenských, českých (napr. cosmo), maďarských, rumunských aj ruských parfumériách. Nie je to nejaká verzia pre nás chudákov na východe a juhu Európy? (vieš, aby prispôsobili výrobok našim chúťkam po lacnom plaste a alkoholovom odére) :)

Příspěvek upraven 18.05.12 v 11:48

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 18.05.12 11:48

Fakt neviem, čo si o tom mám myslieť. Porovnávam obe zápästia a tá vôňa je úplne rovnaká. Zaráža ma tých úvodných pár sekúnd. Odhliadnuc od vône tá krabička je šok!

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 18.05.12 11:49

Možno len iná verzia, dúfam.

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 18.05.12 11:50

Tiež v to dúfam. Už som mala v minulosti možnosť porovnať takto naraz na oboch rukách fejk Chance s originálom a to bola úplne iná vôňa. Tu je vôňa totožná tak snáď ide len o lacnejšiu verziu balenia. Ale aj tak, toto sa nerobí. Elnino ma sklamalo na plnej čiare.

Teraz mi došlo, že oni takto predávajú aj EDP a EDP sa, pokiaľ viem, nevyrába.

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 18.05.12 12:02

@LuciaG Zaujímalo by ma, ako vysvetlia tú EDP, keď sa nevyrába. Hádam sa niekto z Elnina k tomu vyjadrí.

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 18.05.12 12:10

@beliala
Já nevím, jestli se nevyrábí, ale mají na webu fotku, na které je krabička s nápisem Eau de Parfum - vkládám. Je to teda pěkná detektivka.

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

hermiona9
Učednice 232 příspěvků 18.05.12 12:16

Pokud jde o tu plastovou krabičku - před relativně delším časem jsem zde na arome koupila Oui v boxu z měkkého plastu, jak popisuje LuciaG, byl to stejný typ flakonu, jen o velikosti 50 ml. O originalitě nepochybuji.
A pokud si pamatuji, verze EdP se také ještě tak dva tři roky zpět vzácně objevila v e-shopech, byla ale dost drahá (30 ml za takových 800-900).

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sasa  18.05.12 12:16

Mám to na poště, sakra, já jsem zvědavá

hermiona9
Učednice 232 příspěvků 18.05.12 12:20
@dynda píše:
@beliala
Já nevím, jestli se nevyrábí, ale mají na webu fotku, na které je krabička s nápisem Eau de Parfum - vkládám. Je to teda pěkná detektivka.

Ona se právě asi před reformulací vyráběla ve verzi edt i edp a v tomto pěkném flakonku, teď už je jen EdT a ten univerzální 75 ml hranol (stejný má Magie Noire a tuším pánská Trophee).
Můj názor je, že Elnino prostě vyhrabalo někde starou várku a některé kousky už jsou jeté.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 18.05.12 12:46

Jinýho balení bych se taky nebála. Vůně, které se vyrábějí delší dobu, někdy změní krabičku, nic špatnýho na tom nevidím. Jestli to voní tak, jak má, kde je problém?

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Uživatel je onlineEvulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 18.05.12 12:47

Lucia ja mám O Oui 125 ml v starom type flakónu a je presne taký istý, ako Tvoja nová 30-tka. Krabička je plastová, mám aj štítok na kovovej „gumičke“.
Myslím si, že tie vaše 30-tky určite nie sú fejky.

Na poličce 87 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 112 vzorků V tužebníku 8 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 18.05.12 12:56

… říkám to od začátku.....to by musela být sakra náhoda aby takový renomovaný e-shop prodával padělky

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 18.05.12 13:01

Taky si to myslím, že padělky neprodávají… ale jedna zkažená být může, ne?

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist