L'Artisan, Annick Goutal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kampa
Učednice 70 příspěvků 21.12.07 22:43

Pár postřehů z mého prvního testování niche vůní v pasáži Černá růže určených pro pány (či unisex) (vybral jsem si ty, které jsou vysoko hodnoceny na Basenotes):
Prvním je L'Artisan Dzing!, populární též u dam. Má připomínat cirkus, což musím říci, se docela povedlo. Můj dojem jsou dřevěné piliny a animální vůně, taková manéž se zvířaty, k čemuž se po chvíli přidává sladká vůně cukrové vaty či karamelu. Sladká orientální vůně.
Druhou vůní je L'Artisan Voleur de Roses, který je taktéž populární jak u mužů, tak u žen. I když byl, zdá se, zamýšlen jako jeden z mála parfémů pro muže s růží. Ta ovšem je spíše závanem na pozadí vůně zeminy po dešti (pačuli?). K tomu se po chvíli přidává sladká vůně švestek či povidel. Závěr je ovšem suchý a zemitý s nádechem růží, tedy jako by je „zloděje růží“ (což má být v překladu název) vytrhal z vlhké země.
Třetím je L'Artisan Méchant Loup, tentokrát pánská vůně (namísto původně zamýšleného Fou d'Absinth - nebyl, tak příště). Dřevitá kořenitá vůně s výraznějším sladším tónem oříšků. Má být vůněmi lesa. A asi v něm chodí, tedy podle názvu, „zlý vlk“ :-) Každopádně ze všech 4 otestovaných vůní na mě cenil zuby nejvíce on, byl určitě nejsilnější vůní. A z L'Artisanů u mě vyhrál.
Ovšem stejně u mne zvítězila 4. vůně, opět unisex a zde již recenzovaná, Annick Goutal Eau d'Hadrien. I když příznivec těžších a sladších vůní, tak vítězí nečekaně tato citrusovka. Čerstvě rozříznutý citron přecházející ve sladší citronádu. Paráda.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.12.07 22:20

Mérchant Loup je hezký. Mně se z pánských ( unisex ) L´Artisanů nejvíc líbí Timbuktu a z AG Duel. Eau d´Hadrien si na chlapovi vůbec neumím představit, ale ani na ženské by mně nenadchl, navíc má velmi špatnou výdrž.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

kampa
Učednice 70 příspěvků 30.12.07 17:45

Díky za tipy. Až budu zas někdy v Praze, vyzkouším.
K Eau d´Hadrien, je otázka, jestli je to to pravý vonět jako citrón. Ale prý ji používá spousty holywoodských herců :cool: (už jsem zapomněl kdo). Asi je to v kalifornských citrusových hájích fajn. Na mě vydržela dýl než Artisany, ale je, jak to tak u svěžích vůní bývá, slabá. Ale existuje kromě EdT i verze EdP, která se v pánském provedení neznámo proč nazývá Hadrien Absolu (prý je méně kořenitá a je více cítit ylang).

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.10.08 15:24

Zkouseli ste nekdo tu jejich vodu L'Eau de L'Artisan ?
Podle popisu by se mi docela hodila (na denni noseni apod.).

Dival jsem se primo na fr. stranky a podle te ceny a postovnyho by v podstate bylo levnejsi si ji hned objednat nez jezdit nekam daleko ocichavat … i kdyz … to zase neni takovy dobrodruzstvi ;)

xronos

poznamka na okraj:
Snad neni neco jako ta Muglerova Cologne … nekteri pisete, ze nic nevydrzi a ze je fakt svezi. Ja bych ani nerekl, prisla mi po nejake dobe DOST otravna a „nauseaticka“ a tezko jsem se ji zbavoval.

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nela
Znalkyně 290 příspěvků 22.10.08 17:13

Zrovna tu ze vzorku L´eau de L´Artisan očichávám. Je to osvěžující citrusovo-zeleno-atrochubylinná vůně. Připomíná mi vůni verbeny, možná je i ve složení - to neznám. Mně osobně se líbí. Na druhou stranu, od L´Artisana bych čekala něco víc… já nevím… jiného? Jednoduše, určitě existuje spousta vůní, které by se mohly stát adekvátní náhradou za L´Eau de L´Artisan a stojí polovinu :wink:

Btw. myslím, že Christabella nabízí zbytek téhle vůně…

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 22.10.08 17:29

od Annick Goutal se mi nejvíc mezi vyzkoušenými panskými líbí Sables, ta vůně je božské mužská :oops: :wink:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 22.10.08 21:21

Já jí mám a mám ji moc ráda. Je to vůně verbeny a bazalky, pro mne vůně čerstvě posečené mokré trávy. Výdrž není ale zrovna excelentní, po hodině už po ní není ani památky. V porovnání s Muglerem je toto „přírodní“ zatímco Muglerka je „kosmická“.Víc komplexnější a na stejné téma je i Eau de Guerlain.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist