L'Artisan, Annick Goutal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kampa
Učednice 70 příspěvků 21.12.07 22:43

Pár postřehů z mého prvního testování niche vůní v pasáži Černá růže určených pro pány (či unisex) (vybral jsem si ty, které jsou vysoko hodnoceny na Basenotes):
Prvním je L'Artisan Dzing!, populární též u dam. Má připomínat cirkus, což musím říci, se docela povedlo. Můj dojem jsou dřevěné piliny a animální vůně, taková manéž se zvířaty, k čemuž se po chvíli přidává sladká vůně cukrové vaty či karamelu. Sladká orientální vůně.
Druhou vůní je L'Artisan Voleur de Roses, který je taktéž populární jak u mužů, tak u žen. I když byl, zdá se, zamýšlen jako jeden z mála parfémů pro muže s růží. Ta ovšem je spíše závanem na pozadí vůně zeminy po dešti (pačuli?). K tomu se po chvíli přidává sladká vůně švestek či povidel. Závěr je ovšem suchý a zemitý s nádechem růží, tedy jako by je „zloděje růží“ (což má být v překladu název) vytrhal z vlhké země.
Třetím je L'Artisan Méchant Loup, tentokrát pánská vůně (namísto původně zamýšleného Fou d'Absinth - nebyl, tak příště). Dřevitá kořenitá vůně s výraznějším sladším tónem oříšků. Má být vůněmi lesa. A asi v něm chodí, tedy podle názvu, „zlý vlk“ :-) Každopádně ze všech 4 otestovaných vůní na mě cenil zuby nejvíce on, byl určitě nejsilnější vůní. A z L'Artisanů u mě vyhrál.
Ovšem stejně u mne zvítězila 4. vůně, opět unisex a zde již recenzovaná, Annick Goutal Eau d'Hadrien. I když příznivec těžších a sladších vůní, tak vítězí nečekaně tato citrusovka. Čerstvě rozříznutý citron přecházející ve sladší citronádu. Paráda.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.12.07 22:20

Mérchant Loup je hezký. Mně se z pánských ( unisex ) L´Artisanů nejvíc líbí Timbuktu a z AG Duel. Eau d´Hadrien si na chlapovi vůbec neumím představit, ale ani na ženské by mně nenadchl, navíc má velmi špatnou výdrž.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

kampa
Učednice 70 příspěvků 30.12.07 17:45

Díky za tipy. Až budu zas někdy v Praze, vyzkouším.
K Eau d´Hadrien, je otázka, jestli je to to pravý vonět jako citrón. Ale prý ji používá spousty holywoodských herců :cool: (už jsem zapomněl kdo). Asi je to v kalifornských citrusových hájích fajn. Na mě vydržela dýl než Artisany, ale je, jak to tak u svěžích vůní bývá, slabá. Ale existuje kromě EdT i verze EdP, která se v pánském provedení neznámo proč nazývá Hadrien Absolu (prý je méně kořenitá a je více cítit ylang).

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 22.10.08 15:24

Zkouseli ste nekdo tu jejich vodu L'Eau de L'Artisan ?
Podle popisu by se mi docela hodila (na denni noseni apod.).

Dival jsem se primo na fr. stranky a podle te ceny a postovnyho by v podstate bylo levnejsi si ji hned objednat nez jezdit nekam daleko ocichavat … i kdyz … to zase neni takovy dobrodruzstvi ;)

xronos

poznamka na okraj:
Snad neni neco jako ta Muglerova Cologne … nekteri pisete, ze nic nevydrzi a ze je fakt svezi. Ja bych ani nerekl, prisla mi po nejake dobe DOST otravna a „nauseaticka“ a tezko jsem se ji zbavoval.

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 22.10.08 17:13

Zrovna tu ze vzorku L´eau de L´Artisan očichávám. Je to osvěžující citrusovo-zeleno-atrochubylinná vůně. Připomíná mi vůni verbeny, možná je i ve složení - to neznám. Mně osobně se líbí. Na druhou stranu, od L´Artisana bych čekala něco víc… já nevím… jiného? Jednoduše, určitě existuje spousta vůní, které by se mohly stát adekvátní náhradou za L´Eau de L´Artisan a stojí polovinu :wink:

Btw. myslím, že Christabella nabízí zbytek téhle vůně…

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 22.10.08 17:29

od Annick Goutal se mi nejvíc mezi vyzkoušenými panskými líbí Sables, ta vůně je božské mužská :oops: :wink:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 22.10.08 21:21

Já jí mám a mám ji moc ráda. Je to vůně verbeny a bazalky, pro mne vůně čerstvě posečené mokré trávy. Výdrž není ale zrovna excelentní, po hodině už po ní není ani památky. V porovnání s Muglerem je toto „přírodní“ zatímco Muglerka je „kosmická“.Víc komplexnější a na stejné téma je i Eau de Guerlain.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist