Láska na první počich

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gep
Učednice 218 příspěvků 28.05.08 14:26
Láska na první počich

Myslím, že se to občas už stalo každé z nás. Jen by mě zajímalo, u kterých vůní. Ale myslím tím, takové to nečekané přičichnutí, závrať a poznání, že je to ONA. Ta vůně, která je ve všech směrech dokonalá, která nám voní přesně tak, jak si vysněný parfém představujeme, a i když jsme často nevěrné, vracíme se k této vždy znovu.

Mně se to za těch asi 15 let, co mi parfémy učarovaly, stalo třikrát.

Poprvé to bylo asi před sedmi lety. Bergamot s vanilkou podbarvený kadidlem. Málem mi ta kombinace vyrazila dech, jak byla nádherná. Zrodila se láska veliká, která přetrvala všechny další zástupy flakonů. Elegantní vůně kombinovaná s podprahovou smyslností. Shalimar. Ten nesmí nikdy chybět.

Podruhé a potřetí, zvláštní, v době velmi nedávné a dnes. Podruhé vlastně nevím ani proč a neumím říct, z jakého důvodu, se pro mě stala nepostradatelnou Aqua Allegoria Mentafollia. Opět Guerlain. Její nezaměnitelnost, netradičnost a snad i odvaha, s jakou se nese, mi zkrátka učarovala.

A potřetí, jak jsem psala, jsem se zamilovala dnes. Nečekaně, jak už to s láskami bývá. Kdysi jsem od této značky vyzkoušela Pure a Forever. Obě mě zklamaly, první zmiňovaný jsem snad ani necítila. A pak jsem další Sungovi výtvory nějak míjela a míjela. To byla ale chyba! Jewel jsem objevila vlastně náhodou ve formě odstřiku, který následuje celý flakon (už je na cestě) :lol: . Moje čichové buňky zaplesaly, migréna ustoupila, vztek nad tím, že jsem ráno položila mobil na žhavou domácí pekárnu, kde si muž dopékal chleba, byl pryč. Křehká vůně s příjemnou výdrží, sladkost se mísí s jakousi semišovostí, dokonce vnímám i trošku tisku. Jako když ráno rozbalíte úplně čerstvé a voňavé noviny, do toho zavoní čaj a z koupelny se vyvalí oblak voňavé páry. :D

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 57 Další »
Reakce:

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 28.05.08 14:50

Gep, jsem moc rada, ze k jedne tvoji lasce mohl poslouzit prave muj odstrik :wink: :D

V tvych slovech se absolutne nalezam… Loni tak v listopadu jsem zasla do Douglasu, je tak nahodou neco ovonet… uz jsem mela ovonane asi tri vune a pak jsem uz odchazela a jeste jsem si vsimla nove vune od Armaniho. Flakon me nijak zvlast nezaujal, s predtuchou neceho nic moc jsem ocichala a myslela jsem ze z te nadhery padnu - byla to Diamonds. Doted jsem z te vune tak omamena a tak do ni zamilovana, ze to nezna obdoby, jsem presvedcena, ze kdybych mela vytvorit vuni presne pro me, je to ona :D

Na poličce 88 parfémů 51 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 22 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 28.05.08 15:19

Taky se mi to stalo třikrát :) Poprvé v mých osmnácti letech, kdy jsem v Německu ucítila na jedné známé Allure. Přišla mi tak krásná, že jsem po ní začala toužit. Tehdy mi připadalo, že jsem na ni moc mladá a coby au-pair jsem si takovou vůni ani nemohla dovolit. Ale dala jsem si za úkol, že si ji jednou koupím.
Pak byla dlouhá pauza, líbilo se mi hodně vůní, některé více, některé méně, ale nadchl mě až Hypnotic Poison. Má druhá láska, která už asi nikdy nebude smět chybět na mojí poličce.
No a do třetice všeho dobrého jsem se zamilovala do Ombre Rose, právě nedávno. Naprosto mi učarovala její čistota, neokázalý luxus a něha.

Mé tři lásky… :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 28.05.08 15:57

Já byla před pár lety zamilovaná do vůně Glow, byla hodně jiná než nosili ostatní a já v ní byla jedinečná. Nosila jsem ji hodně často a byla skoro jako moje poznávací znamení. Nějak jsem z ní ale vyrostla :lol: , hledám za ni dodnes náhradu, nějakou podobnou květinovou vůni čistoty. A fakt to není lehké, vůni poznám pořádně až ji mám na sobě. Žádné letmé zkoušení v parfumerii, kde mám na ruce asi pět vůní a v celém prostoru to voní.
Moje další láska, z těch sladších vůní je Eau de Shalimar, letošní novinka a ta mě srazila na kolena. Po prvním přičichnutí jsem přemluvila prodavačku o menší odstřik, ale už jsem věděla že při příští návštěvě ji koupím, jen bych bez toho odstřiku nevydžela. :lol:

Moje velké lásky jsou tedy dvě…zatím.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Katka
Učednice 175 příspěvků 28.05.08 16:57

Pamatuju si, jak jsem narazila na první-stříbrný Mexx, bylo mi asi patnáct a bylo to prostě ono. Vtipný bylo, že asi rok na to stejnou vůni dostala k Vánocům moje babča a to jí bylo už hodně přes sedmdesát. A i ona z ní byla nadšená, tak jsme se pak vždycky navzájem chválily, jak pěkně voníme. Někdy po Mexxu ještě zatoužím, ale od té doby, co jsem vypotřebovala první toaletku, jsem si novou nekoupila.
A moje druhá velká láska je Dolly girl Bonjour l'Amour, kterou jsem koupila naslepo a když jsem ji poprvé rozprášila do vzduchu, byla jsem nadšená.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Gep
Učednice 218 příspěvků 28.05.08 16:57

chaantal - a to si představ, že nejprve byl 10ml odstřik od Tebe. Poté, hned ten den, následoval 125ml flakon z Cosma, který mi dovezli ještě večer. A protože Allegorie jsou po čase nedostupné, tak o týden později přišlo ještě jedno 125ml balení. Jistota je jistota, že. :lol:

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 28.05.08 17:24

Tak ze všech vůní milovaných na první počich jsem buď vyrostla /nebo vyrostu :roll: :lol: / Proto si mnohé takto oblíbené šetřím a nenosím je pořád, aby mi jejich obliba vydržela co nejdéle.
Z lepších drogeriovek jsem si hned napoprvé zamilovala Gold Card fialové barvy, výrobce tuším De Ruy Perfumes /?/, před x lety mi voněla božsky: nedávno jsem ji čichala v nějaké zapadlé malinké parfumerii typu smíšené zboží a: už mi vůbec nevoněla :( Zdála se mi dokonce zkažená /což je teoreticky možné, neměla by se už vyrábět/ a úplně jiná, ale podle obalu jsem ji bezpečně poznala. Buď změnili složení, nebo byla zkažená.. ale pravděpodobněji se mi zkrátka změnil čich :lol:

Z novějších „lásek na první pohled“ mi zatím vydržel látkový London Burberry /byť „láska“ už není jako bývala :oops:/, Diesel Fuel for Life /ten se mi možná časem taky ovoní, přestože chci doufat v opak/ a Boudoir /ten se doufám neovoní :twisted: /. A pak mám postarší oblíbence z Guerlaina, kterým věřím zůstanu věrná dlouhodobě, pokud je budu mít kde koupit :cry:

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 28.05.08 17:29

Ještě jsem zapomněla na žlutého Charlieho /tuším Sunshine?/: ten se mi před pár lety taky okamžitě zalíbil: ale dnes, nevím: asi bych ho už nemusela :?

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 28.05.08 17:33

no vida, ja se o Chanelech ani nezminila! :oops: Nejak si presne nevybavuji, kdy jsem je poprve ocichala…kdysi jsem mela doma Cristalline /flakonek s nejakym zbytkem od jakesi teticky/ a ta mi strasne nevonela, tak kdyz jsem si zacala porizovat drazsi vune, myslela jsem, ze Chanel dela jen takove s prominutim „smrady pro stare zenske“, to bylo pak prijemne prekvapenicko! :D Zamilovala jsem se do nich do vsech a myslim, ze me to nikdy nepusti. Nejradeji mam asi Coco Mademoiselle, tesne za ni Allure, tesne za nim Allure Sensuelle a pak trosku za nimi Chance. Chance Eau Fraiche uz je jen proste letni verze - kdyz si chci vzit Chance, ale je teplo…

gep - jestli teda spravne pocitam, tak mas doma 260ml Mentafollie??? :D :lol: :D

Gep
Učednice 218 příspěvků 28.05.08 18:06

Mi právě vydrží většinou nadšení velmi krátce. Respektive nadšení trvá, ale když se už potom dva dny voním stejnou vůní, tak dostanu strach, že ji brzy minu a soustředím pozoronost k ostatním. Přičemž nejnovější přírůstek tak splyne s ostatními a už ji nepreferuji, pouze příležitostně zařazuji do spotřeby. :)

Ale ty dvě, Shalimar a Mentafollia, a asi i Jewel mám ten dojem, se jaksi vymykají z času i prostoru. Na ně není chuť jen občas, na ně je chuť stále, kdykoli, při jakékoli příležitosti. :D

chaantal - teoreticky je to množství 260ml Mantafollie správně. Mezitím je ale něco odspotřebováno, takže současné množství je cca 210ml. 8)

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 28.05.08 18:09

Gep - tomu rikam poradne zasoby! :wink:

28.05.08 20:04

Gep , ktery Jewel mas na mysli?

Gep
Učednice 218 příspěvků 28.05.08 20:12

A. Sung Jewel

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 28.05.08 20:47

Teda nikdy bych neřekla, že by tohle mohl být flakon, to je krása :shock:

Pro mě to byl Angel Innocent, zatím cit nejsilnější, spousta vůní mě uchvátí a chci je, ale tohle jsem zažila poprvé, a pevně doufám, že ne naposledy :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 28.05.08 21:02

Moje láska na první počuch: Mure et Musc. Achich.  :D

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 57 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist