lávová země

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 31.01.09 12:45
lávová země

Ahoj, v obchodě s biokosmetikou mi prodavačka nabídla lávovou zemi. Neměla jsem moc času, chtěla jsem jiný výrobek, ale zaujalo mě to. Tak se ptám vás, zkušených- co to je, jak se používá, která firma ji vyrábí a případně- neškrábe? Mám představu něčeho jako rozemletá škvára, a to by tedy byla hrůza. :x

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 31.01.09 12:58

Lávovka je vlastně usušený jíl - prášek. Pracuje se s ní tak, že se rozmíchá s přiměřeným množstvím vody na takové blátíčko a potom se s ní dá umýt celé tělo, vlasy… Docela vysušuje, takže je použitelnější spíš pro mastnější pleť, pokud je pleť suchá chce to přidat nějaký pleťový olej :wink: Místo vody se dají k rozmíchání použít také různé pleťové vody, tonika a z lávovky se tak vytvoří pleťová maska… Lávová zem se dá koupit od různých značek. Urtekram - trochu hrubší, Tautropfen - jemňoučká nebo Alva prodává už připravené čistící krémy z lávové země v tubě, kdyby někoho nebavila ta příprava. To jsou tři značky, které znám, ale je jich určitě víc :wink: Výhodou je, že je to čistě přírodní „čistidlo“, ekologické…

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 31.01.09 13:19

Mám doma tu od Urtekramu a moc bych zrovna tuhle nedoporučovala… Jsou to takové větší kusy, dost špatně se rozpouští (a taky je docela hrubá), takže prášek by byl určitě lepší, a nebude s ním ani tolik práce…

Je pravda, že fakt hodně vysušuje, zkoušela jsem na obličej, nevyhovuje mi a pleť suchou rozhodně nemám…

Na vlasech taky žádný zázrak, strašně mě pak svědila pokožka a navíc mi je to opravdu neumylo…

Určitě dám ale ještě šanci té práškové :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 31.01.09 14:43

Lávová země není škvára, protože to není lávová země. Ten název vznikl omylem, správně je to lava země - od slova lavare, mýt se. Je to takový jemný prášek, který v zemi jejího původu používají na mytí místo mýdla.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

luckyhope
Nováček 23 příspěvků 31.01.09 17:16
Lávová zem

Já mám doma lávovou zem od Logony , souhlasím s tím, že vysušuje, takže nedoporučuji na suchou pleť bez přidání nějakého olejíčku (jojobový, mandlový,…). Míchání vyžaduje trochu praxe, ale rozpouští se dobře. Na mytí vlasů ji nedporučuji, protože mě vlasy neumyje - vytvoří mi z nich nevzhledné natužené mastné hřebíky :D . Ale holky s jemnými vlasy si jí často chválí právě pro to, že vlasy natuží.

Jinak co se týče pleti, tak ta je po ni nádherně jemňoučká.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 38 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 31.01.09 20:12

Pokud bydlíte poblíž nějakého kaolínového lomu, nakutejte si do kyblíčku a neutrácejte za lávovou zemi. ;-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

vixen
sv. Parfema z Kecálburgu 2226 příspěvků 26.07.09 19:31

Já jsem měla lávovou zem od Logony, na vlasy jsem nemohla, vadí mi nepěnící efekt, občas jsem použila jako peeling na celé tělo,ale převážně jsem používala na mytí pleti. Smíchala jsem s vodou a vždy přidala nějaký olejíček( jojobový, levandulový…) a byla jsem velmi spokojena. Vysušování pleti jsem nezaznamenala a pleť jsem měla opravdu hezky jemnou,vyčištěnou, vypnutou..brzo se k ní asi zase navrátím.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 05.08.09 21:48

používám lávovou zem Sanoll nebo Tautropfen a nemůžu si rozhodně na nic stěžovat. Mám mastnou pleť, místy nějaký ten pupínek, ale po lávovce je daleko čistší a matnější, olej nemusím přidávat. Tau je o poznání jemnější :-) ale na vlasy už to NIKDY nedám, zakudlané vysušené a to jsem tam dala malinko oleje.

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Klára02
Nováček 12 příspěvků 21.10.10 15:28
radmila.k píše:
Ahoj, v obchodě s biokosmetikou mi prodavačka nabídla lávovou zemi. Neměla jsem moc času, chtěla jsem jiný výrobek, ale zaujalo mě to. Tak se ptám vás, zkušených- co to je, jak se používá, která firma ji vyrábí a případně- neškrábe? Mám představu něčeho jako rozemletá škvára, a to by tedy byla hrůza. :x

Ahoj lávová zem je super ale můžu ti doporučit jen od Tautropfenu, ostatní jsem nezkoušela.A určitě nemusíš mít strach že by to nějak škrábalo :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Éternité
Učednice 31 příspěvků 02.11.11 15:38

Lávovka je jeden z mých TOP výrobků bez kterých nedám ani ránu. Používám na čištění pleti ráno i večer. Pak jen přestříknu růžovou vodou a nanesu krém. Mám od Logony již namíchanou hnědou verzi. Existuje i bílá verze. Na vlasy se taky dá, dělá vlásky trochu hrubší. Chápu, je to nezvyk mýt si vlasy ,,blátem", ale pokud se umí lávovka namíchat ve správném poměru, může to být na vlásky hotový zázrak. My, co valíme indické Shikakai, Amlu, Hennu,…nám to ani nepřijde :-D

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

coconut
Nevyléčitelná závislačka 1078 příspěvků 23.05.14 13:33

Zkusila jsem si včeru umýt vlasy lávovkou a teda spokojená nejsem. Umytý vlasy celkem jsou, ale mají takovej hnusnej povlak jako když jsem je kdysi zkoušela mýt přírodním mýdlem. A navíc jsou takový natužený a docela se cuchají, i když jsem dala kondicionér. Možná to ještě zkusím s olejem, ale asi ji spíš budu používat na pleť.

Na poličce 105 parfémů 5 miniatur 10 odstřiků 69 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist