Léčba tlustého střeva

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 14.01.13 20:11
Léčba tlustého střeva

Prosím o radu od někoho, kdo měl podobný problém.
V rodině máme případ prodělané rakoviny čípku a dělohy. Dotyčná je po chemoterapiích a ozařování. Ale při ozařování jí popálili tlusté střevo. Už od září trpí hroznými bolestmi a z toho důvodu odmítá jíst. Na interně jí prý, už nedokážou pomoct a poslali jí na chirurgii, kde jí řekli, že má ty střeva dost špatný a jako východisko vidí umělý vývod. Nechtějí do ní teď šahat, že je slabá po rakovině a hubená. Dlouho by se hojila a bylo by tam vysoké riziko neúspěchu. Naše obvodní doktorka, ale tvrdí ať tomu dá ještě čas a naučí se s tou bolestí žít. Že střeva se můžou samy do roka zahojit. Máte někdo s touto léčbou zkušenosti a opravdu je možné, že by se takto poničená střeva sama do roka zhojila? Prosím o jakoukoli odpověď nebo radu. Dotyčné je 33 let a má dvě malé děti.

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13266 příspěvků 15.01.13 21:04

@74SLena pokud přijímá potravu a nemá zakázané ovoce a zeleninu( = vlákninu), může zkusit mleté lněné semínko, mají v DM i ve zdravé výživě. Já to dávám bobtnat na cca 2-3 hod (ne déle než 5 hod!), vznikne hustý pudink, a dá se to ochutit medem, ovocem (strouhaným? já dávám rozinky, brusinky), i ovocnou šťávou či džemem; ořechy v tom vzniklém hustém „pudinku“ vůbec nevyniknou, tak je škoda je přidávat. Napomáhá to regeneraci střev a upravuje stolici. Je rozhodně lepší začít s malým množstvím - 2 čajové lžičky zalít cca 10 lžičkami převařené vody. Ale před vyprázdněním stejně musí vzít analgetika.

Pak na regeneraci střev je dobrý puškvořec, kořen, jako studený výluh přes noc, asi takto: „Puškvorec je skutečně LÉK potýkám se se zánětem tlustého střeva.Od lékařů předepsané léky pomáhaly ale jen velmi pomalu.Po konzultaci s bylinkářkou jsem pil vylouhovaný puškvorec přes noc ve studené vodě polovinu hrnku ráno a večer lehce ohřátý na lačno hodinu před jídlem po doušcích.Dnes mám klid při recidivě zopakuji.“(cit.z http://botanika.wendys.cz/kytky/K534.php). Někde se doporučuje čaj odvar… :nevim: . Ale mě bylinář vyloženě upozornil, že se puškvořec nemá vařit. Tady se také doporučuje výhradně studený výluh. Já jsem ho používala, je hořký, ale ne zase nesnesitelný. Také je lepší začít malým množstvím a pozorovat reakci.
Pokud ta obvodní doktorka je spíše pro konzervativní léčbu, než pro vývod, tak by se s ní mohla pacientka i poradit ohledně těchto dvou postupů - ve smyslu možného rizika.

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 15.01.13 23:41

@74SLena u nás sú lekári, ktorí sa zaoberajú liečbou prostredníctvom stravy, skúste niekoho takého nájsť aj u vás

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13266 příspěvků 16.01.13 12:30

@74SLena pak ještě břišní dýchání a cviky z jógy, nejlepší je toto - dělám ale vleže s pokrčenými nohami, jde to dobře ;) . A zase, začínat opatrně, nesmí se jít přes bolest. Dále cvičení svěračů (stáhnout - povolit, i se zádrží) - když to bolest nedovolí, tak jen mentálně - tj., vyvolat představu, že provádíš cvik, ale probíhá to jen v duchu.

Také akupresura , může dělat sama doma

barbucha  16.01.13 12:56

@Medojedka
Teda nezlob se, ale už se ozvu - já ty tvoje rady pokládám za přímo nebezpečný!
V případě spálenejch, chatrnejch a kdoví jestli ne rovnou proděravělejch střev doporučovat (byť mletý) lněný semínko? A ořechy že je jen škoda přidávat?! 8o A cvičení?! :roll:

@74SLena
Určitě by jí mohli poradit nějakou dietu na onkologii, přímo vzhledem k jejímu problému. V nemocnici je i dietní sestra… Obvoďačka do toho až tak nevidí, bych řekla.
Ale nezkoušela bych babský rady, který jí můžou spíš přitížit…

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 16.01.13 13:07

@barbucha Hele ale to lneny seminko je doopravdy na poniceny streva dobra vec, vyhledala sis k tomu neco? Lneny seminko (respektive mazek kterej vznikne kdyz ho nechas nabobtnat ve vode) pomaha treba pri zacpe, zanetech, hemoroidech, ten sliz ze seminka dokonale potahne steny streva, zmensuje se riziko vnitrni infekce a snizuje bolesti. Nejen streva teda… (ja pouzivala pred porodem pro rychlejsi posledni fazi porodu aby dite pekne klouzalo a trvala dve kontrakce)

barbucha  16.01.13 13:16

@Ef
Při zácpě a hemoroidech! Z toho usuzuju, že by mělo zrychlovat střevní peristaltiku. To bych neřekla, že je zrovna v tomto případě žádoucí!

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 16.01.13 13:20

@barbucha :think: Mas recht, beru zpet. Sice bude mit streva pekne klouzavy a nedostane infekci ale bude „pracovat“. Je tezky vedet co je zadouci a co neni, verim a doufam ze poradi doktor.

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3274 příspěvků 16.01.13 13:21

Bála bych se cokoli dráždivého, právě semínka a tak. O regeneraci v tomto vážném případě netuším, co poradit, ale pokud je problém i s podvýživou, protože málo jí, tak rozhodně Nutridrink.

Na poličce 176 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 16.01.13 13:24

zkuste Nutridrinky nebo něco podobného, sice to leze docela do peněz, ale možná je to to, co hledáte, sama jsem je pila a hodně pomohly a přibrala jsem po nich, jestli tím lze nahradit stravu úplně to nevím, to bych se raději poradila s lékařem, ale z velké části se tím dá strava určitě suplovat…co naopak bych vyloučila je vláknina a potraviny co ji obsahují, ta totiž střeva „škrábe“ a jakoukoli bolest a zaněty zhoršuje…

pokud má příbuzná střeva v tak špatném stavu, že uvažují o odstranění části střev a vývodu, jak jsem to pochopila, tak bych určitě žádné babské rady nezkoušela (kromě čajů, ty si myslím, že moc uškodit nemůžou - doporučuju řepíkový je úžasný), přesný stav jejich střev totiž opravdu neznáme a mohlo by jí to více uškodit…

poslední malá poznámka, taky si myslím, že na bolest si člověk částečně zvykne (z vlastní zkušenosti) a proto bych takový zákrok určitě neuspěchala a dala tomu čas, určitě pár měsíců…

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13266 příspěvků 16.01.13 13:33
@barbucha píše:
@Medojedka
Teda nezlob se, ale už se ozvu - já ty tvoje rady pokládám za přímo nebezpečný!
V případě spálenejch, chatrnejch a kdoví jestli ne rovnou proděravělejch střev doporučovat (byť mletý) lněný semínko? A ořechy že je jen škoda přidávat?! 8o A cvičení?! :roll:

napsala jsem: „pokud přijímá potravu“ ;)

Příspěvek upraven 16.01.13 v 13:36

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 16.01.13 13:34

Maminka kamarádky teď prodělává chemoterapii, stejná diagnóza, srůsty na střevech. Bylo jí řečeno, že musí udržovat střeva průchodná za každou cenu.
Jinak, buňky v našem těle se obnovují v pravidelných intervalech, játra se dokážou obnovit za nějakou dobu celá, proč ne střeva? Ta doktorka asi ví, o čem mluví.
Co se týče stravy, při onkolog. onemocněních se nesmí jíst všechno. Rak. buňky se množí v kyselém prostředí, proto by se měla udržovat zásaditost organismu.
Není to jednoduché.

Příspěvek upraven 16.01.13 v 13:47

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 16.01.13 13:40

@aangie v souvislosti s tímto mě napadá ještě krátké doplnění: úplně jinak se budou léčit a jiné metody budou fungovat na srůsty a na zjizvenou ale zahojenou tkáň, tam jak píšeš, průchodnost by se měla udržet za každou cenu a jiné zase na akutní fázi nějakého popálení, podráždění popř. zánětů, jak jsem to (možná špatně) pochopila já…

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13266 příspěvků 16.01.13 13:42
@barbucha píše: ..@74SLena
Určitě by jí mohli poradit nějakou dietu na onkologii, přímo vzhledem k jejímu problému. V nemocnici je i dietní sestra… Obvoďačka do toho až tak nevidí, bych řekla.
Ale nezkoušela bych babský rady, který jí můžou spíš přitížit…

známé (bydlí v Německu) právě po střevní operací lékař naordinoval lněné semínko, sice nevím, jestli mleté, nebo celé, ale je to nejšetrnější prostředek proti zácpě

cviky je třeba zkusit, a jak říkám, pokud nepůsobí bolest, tak je to nejlepší postup

akupresuru si dělám léta, u běžných bolestí zabírá plně, u neuralgii jen tlumí - tam musím pilulky

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13266 příspěvků 16.01.13 13:49
@Barbarella píše:
Bála bych se cokoli dráždivého, právě semínka a tak. O regeneraci v tomto vážném případě netuším, co poradit, ale pokud je problém i s podvýživou, protože málo jí, tak rozhodně Nutridrink.

Nutridrink - ten je výborný, kupovali jsme pro tchyni, ale rychle se jí to přejedlo

Příspěvek upraven 16.01.13 v 13:56

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist