Lehká, nesladká, "prachová", s pačuli...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 08.05.10 22:21
Lehká, nesladká, "prachová", s pačuli...

Moc bych prosila zde přítomné o rady.
Můj přítel je odjakživa odpůrcem parfémů, všechno mu přijde moc silné, agresivní a kdovíjaké. Nedávno mi ale s nadšením popisoval, jak jel v autobuse s nějakým mladým pánem, který úžasně voněl a takovou vůni by chtěl taky. Pána se na vůni samozřejmě nezeptal a popis z něj leze jak z chlupaté deky. :-)

Vůně prý byla jemná, nepříliš výrazná, byla prý cítit jak prach, byla absolutně nesladká, nebyly v ní žádné citrusy, žádné květiny, žádné ovoce… Zřejmě v ní bylo pačuli, protože když jsem se navoněla Black Orchid, tak řekl, že když si odmyslí ty kytky a všechno to sladké, tak je tam něco, co mu připomíná jednu složku té vůně.

Takže bych asi potřebovala poradit nějakou jemnou vůni, nesladkou, trochu dřevitou, asi s trochu ambry a pačuli. Pokud možno nějakou, za kterou bych nemusela dát nějakou šílenou pálku. :-) Předem děkuji za návrhy.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 08.05.10 22:45

mně napadá Giorgio Beverly Hills for Men (1984), mnoha lidem sice sladká přijde, ale mně osobně na mé kůži nijak zvlášť ne…ale to něco „prachového“ v sobě má

ale ta to asi vážně nebyla :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 09.05.10 01:44

já podlehla chvále FlirtBoye a koupila naslepo Quorum, je opravdu jemné a za hubičku http://www.fragrantica.com/perfume/Anto … -3825.html

tester 50 ml vyjde na 170,– s osobním odběrem v Brně http://www.vonavka.cz/…io-puig-quor … el1004338/

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 09.05.10 10:26
shanin píše:
Moc bych prosila zde přítomné o rady.
Můj přítel je odjakživa odpůrcem parfémů, všechno mu přijde moc silné, agresivní a kdovíjaké. Nedávno mi ale s nadšením popisoval, jak jel v autobuse s nějakým mladým pánem, který úžasně voněl a takovou vůni by chtěl taky. Pána se na vůni samozřejmě nezeptal a popis z něj leze jak z chlupaté deky. :-)

Vůně prý byla jemná, nepříliš výrazná, byla prý cítit jak prach, byla absolutně nesladká, nebyly v ní žádné citrusy, žádné květiny, žádné ovoce… Zřejmě v ní bylo pačuli, protože když jsem se navoněla Black Orchid, tak řekl, že když si odmyslí ty kytky a všechno to sladké, tak je tam něco, co mu připomíná jednu složku té vůně.

Takže bych asi potřebovala poradit nějakou jemnou vůni, nesladkou, trochu dřevitou, asi s trochu ambry a pačuli. Pokud možno nějakou, za kterou bych nemusela dát nějakou šílenou pálku. :-) Předem děkuji za návrhy.

Patchouli Patch od Artisana, ale ta není levná.
ale možná, že když ji vyzkoušíš, tak za ni ty prachy stejně dáš 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 09.05.10 11:57

Cartier Déclaration

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 09.05.10 13:11

Děkuju za tipy, vyzkouším.

Ty Artisany jsou cenově přípustné (teda jestli v blízké době konečně seženu to zaměstnání :-) ). Do 100 dolarů O.K. Za víc už by to pro něj byla škoda, to bych radši koupila něco pro sebe. :-)

Na Quorum jsem v e-shopech narazila už hodněkrát a byla jsem v pokušení ho koupit. Za tu cenu… Ale všichni v recenzích píšou, že je to hodně výrazná vůně, což mě odradilo. Koupila jsem příteli kdysi třeba Azzaro pour Homme, který nosit nechce, protože je prý STRAŠNĚ výrazný a silný.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.05.10 17:32
Vera píše:
já podlehla chvále FlirtBoye a koupila naslepo Quorum, je opravdu jemné a za hubičku http://www.fragrantica.com/perfume/Anto … -3825.htmltester 50 ml vyjde na 170,– s osobním odběrem v Brně http://www.vonavka.cz/…io-puig-quor … el1004338/

:lol: (ďábelský smích) :D :D

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.05.10 17:33
shanin píše:
Děkuju za tipy, vyzkouším.

Ty Artisany jsou cenově přípustné (teda jestli v blízké době konečně seženu to zaměstnání :-) ). Do 100 dolarů O.K. Za víc už by to pro něj byla škoda, to bych radši koupila něco pro sebe. :-)

Na Quorum jsem v e-shopech narazila už hodněkrát a byla jsem v pokušení ho koupit. Za tu cenu… Ale všichni v recenzích píšou, že je to hodně výrazná vůně, což mě odradilo. Koupila jsem příteli kdysi třeba Azzaro pour Homme, který nosit nechce, protože je prý STRAŠNĚ výrazný a silný.

mno jestli je pro něj výrazné i to Azzaro, tak to ať se ke Quoru opravdu raději ani nepřibližuje :D

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 10.05.10 08:21

Já si myslím. :-)

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 10.05.10 10:56

manželovi jsem koupila i Azzaro a to teda byla pecka :shock: Quorum je na jeho kůži mnohem něžnější, tak nevím, jestli to nebude tím, že má jen vodu po holení :conf: Azzaro bylo jak břitva…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 10.05.10 11:39

to je divný teda :conf: …mně přijde právě Azzaro (stejně jako Lagerfeld) takové „sedmdesátkově něžně sladké“ a ačkoliv mají oba výbornou výdrž, tak v nich určitě postrádám jakoukoliv známku „agresivity“ nebo lépe řečeno „průbojnosti“

na druhou stranu, zelené Polo a VCA pour Homme z téhož roku (všechno 1978) už vnímám jako takové „posly budoucí dekády“ (ačkoliv Polo má v sobě něco nadčasového a docela dobře chápu, proč se stalo svého času po odeznění největší slávy Aramisu tak populární) :)

stromovka
Učednice 59 příspěvků 22.02.15 10:05

prachově lehká vůně s pačuli - přesně tyto požadavky splňuje Bottega Veneta nebo Cabaret. To jsou nádherné, nesladké, lehounké a přitom nezaměnitelné vůně.

Na poličce 26 parfémů 3 miniatury 7 odstřiků 24 vzorků V tužebníku 1 parfém

morricone2209
Znalkyně 400 příspěvků 22.02.15 12:06

mne hned první co padlo na mysl byl Armani privé - Ambre soié ale opět cenově někde jinde :-)

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.02.15 13:14

@stromovka Bottegu mám teď v plánu pořádně otestovat. Přičichla jsem k ní loni a líbila se mi, konkrétně si ji ale nevybavím.

Každopádně jsem za těch pět let od doby, kdy jsem založila toto téma, mého milého dobře vychovala (a rozmazlila) a se smíšenými pocity musím konstatovat, že má lepší poličku než já. :-) A ani jedna z jeho vůní není „lehká, nesladká, prachová s pačuli“. Nejradši má Terre d´Hermes a Amouage Dia.

nemo970
Znalkyně 321 příspěvků 24.02.15 13:26

Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale napadla mě Montale - Greyland.

Na poličce 47 parfémů 7 miniatur 36 odstřiků 179 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist