Lehká, nesladká, "prachová", s pačuli...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 08.05.10 22:21
Lehká, nesladká, "prachová", s pačuli...

Moc bych prosila zde přítomné o rady.
Můj přítel je odjakživa odpůrcem parfémů, všechno mu přijde moc silné, agresivní a kdovíjaké. Nedávno mi ale s nadšením popisoval, jak jel v autobuse s nějakým mladým pánem, který úžasně voněl a takovou vůni by chtěl taky. Pána se na vůni samozřejmě nezeptal a popis z něj leze jak z chlupaté deky. :-)

Vůně prý byla jemná, nepříliš výrazná, byla prý cítit jak prach, byla absolutně nesladká, nebyly v ní žádné citrusy, žádné květiny, žádné ovoce… Zřejmě v ní bylo pačuli, protože když jsem se navoněla Black Orchid, tak řekl, že když si odmyslí ty kytky a všechno to sladké, tak je tam něco, co mu připomíná jednu složku té vůně.

Takže bych asi potřebovala poradit nějakou jemnou vůni, nesladkou, trochu dřevitou, asi s trochu ambry a pačuli. Pokud možno nějakou, za kterou bych nemusela dát nějakou šílenou pálku. :-) Předem děkuji za návrhy.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 08.05.10 22:45

mně napadá Giorgio Beverly Hills for Men (1984), mnoha lidem sice sladká přijde, ale mně osobně na mé kůži nijak zvlášť ne…ale to něco „prachového“ v sobě má

ale ta to asi vážně nebyla :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 09.05.10 01:44

já podlehla chvále FlirtBoye a koupila naslepo Quorum, je opravdu jemné a za hubičku http://www.fragrantica.com/perfume/Anto … -3825.html

tester 50 ml vyjde na 170,– s osobním odběrem v Brně http://www.vonavka.cz/…io-puig-quor … el1004338/

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 09.05.10 10:26
shanin píše:
Moc bych prosila zde přítomné o rady.
Můj přítel je odjakživa odpůrcem parfémů, všechno mu přijde moc silné, agresivní a kdovíjaké. Nedávno mi ale s nadšením popisoval, jak jel v autobuse s nějakým mladým pánem, který úžasně voněl a takovou vůni by chtěl taky. Pána se na vůni samozřejmě nezeptal a popis z něj leze jak z chlupaté deky. :-)

Vůně prý byla jemná, nepříliš výrazná, byla prý cítit jak prach, byla absolutně nesladká, nebyly v ní žádné citrusy, žádné květiny, žádné ovoce… Zřejmě v ní bylo pačuli, protože když jsem se navoněla Black Orchid, tak řekl, že když si odmyslí ty kytky a všechno to sladké, tak je tam něco, co mu připomíná jednu složku té vůně.

Takže bych asi potřebovala poradit nějakou jemnou vůni, nesladkou, trochu dřevitou, asi s trochu ambry a pačuli. Pokud možno nějakou, za kterou bych nemusela dát nějakou šílenou pálku. :-) Předem děkuji za návrhy.

Patchouli Patch od Artisana, ale ta není levná.
ale možná, že když ji vyzkoušíš, tak za ni ty prachy stejně dáš 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 09.05.10 11:57

Cartier Déclaration

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 09.05.10 13:11

Děkuju za tipy, vyzkouším.

Ty Artisany jsou cenově přípustné (teda jestli v blízké době konečně seženu to zaměstnání :-) ). Do 100 dolarů O.K. Za víc už by to pro něj byla škoda, to bych radši koupila něco pro sebe. :-)

Na Quorum jsem v e-shopech narazila už hodněkrát a byla jsem v pokušení ho koupit. Za tu cenu… Ale všichni v recenzích píšou, že je to hodně výrazná vůně, což mě odradilo. Koupila jsem příteli kdysi třeba Azzaro pour Homme, který nosit nechce, protože je prý STRAŠNĚ výrazný a silný.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.05.10 17:32
Vera píše:
já podlehla chvále FlirtBoye a koupila naslepo Quorum, je opravdu jemné a za hubičku http://www.fragrantica.com/perfume/Anto … -3825.htmltester 50 ml vyjde na 170,– s osobním odběrem v Brně http://www.vonavka.cz/…io-puig-quor … el1004338/

:lol: (ďábelský smích) :D :D

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 09.05.10 17:33
shanin píše:
Děkuju za tipy, vyzkouším.

Ty Artisany jsou cenově přípustné (teda jestli v blízké době konečně seženu to zaměstnání :-) ). Do 100 dolarů O.K. Za víc už by to pro něj byla škoda, to bych radši koupila něco pro sebe. :-)

Na Quorum jsem v e-shopech narazila už hodněkrát a byla jsem v pokušení ho koupit. Za tu cenu… Ale všichni v recenzích píšou, že je to hodně výrazná vůně, což mě odradilo. Koupila jsem příteli kdysi třeba Azzaro pour Homme, který nosit nechce, protože je prý STRAŠNĚ výrazný a silný.

mno jestli je pro něj výrazné i to Azzaro, tak to ať se ke Quoru opravdu raději ani nepřibližuje :D

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 10.05.10 08:21

Já si myslím. :-)

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 10.05.10 10:56

manželovi jsem koupila i Azzaro a to teda byla pecka :shock: Quorum je na jeho kůži mnohem něžnější, tak nevím, jestli to nebude tím, že má jen vodu po holení :conf: Azzaro bylo jak břitva…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 10.05.10 11:39

to je divný teda :conf: …mně přijde právě Azzaro (stejně jako Lagerfeld) takové „sedmdesátkově něžně sladké“ a ačkoliv mají oba výbornou výdrž, tak v nich určitě postrádám jakoukoliv známku „agresivity“ nebo lépe řečeno „průbojnosti“

na druhou stranu, zelené Polo a VCA pour Homme z téhož roku (všechno 1978) už vnímám jako takové „posly budoucí dekády“ (ačkoliv Polo má v sobě něco nadčasového a docela dobře chápu, proč se stalo svého času po odeznění největší slávy Aramisu tak populární) :)

stromovka
Učednice 61 příspěvků 22.02.15 10:05

prachově lehká vůně s pačuli - přesně tyto požadavky splňuje Bottega Veneta nebo Cabaret. To jsou nádherné, nesladké, lehounké a přitom nezaměnitelné vůně.

Na poličce 20 parfémů 3 miniatury 8 odstřiků 24 vzorků V tužebníku 1 parfém

morricone2209
Znalkyně 417 příspěvků 22.02.15 12:06

mne hned první co padlo na mysl byl Armani privé - Ambre soié ale opět cenově někde jinde :-)

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.02.15 13:14

@stromovka Bottegu mám teď v plánu pořádně otestovat. Přičichla jsem k ní loni a líbila se mi, konkrétně si ji ale nevybavím.

Každopádně jsem za těch pět let od doby, kdy jsem založila toto téma, mého milého dobře vychovala (a rozmazlila) a se smíšenými pocity musím konstatovat, že má lepší poličku než já. :-) A ani jedna z jeho vůní není „lehká, nesladká, prachová s pačuli“. Nejradši má Terre d´Hermes a Amouage Dia.

nemo970
Znalkyně 378 příspěvků 24.02.15 13:26

Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale napadla mě Montale - Greyland.

Na poličce 55 parfémů 8 miniatur 40 odstřiků 181 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist