*Les Fleurs de Bach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.05.12 11:44
*Les Fleurs de Bach
  • Les Fleurs de Bach

Vedena zvědavostí, jestli se jejich vůně podobají spíš Bachovým esencím nebo parfémům, jsem je vyzkoušela. Bohužel to byl spíš ten první případ.

Značka má zatím (i když nevím, jestli budou pokračovat) tři toaletky, v zásadě jsou to soliflory, protože mají jednu dominantní ingredienci. Fík (Harmonie), meruňku (Audace) a citrusy (Allegrasse). Mají být bio a mají obsahovat Bachovu esenci s účinkem odpovídající jejich názvu, jak povídala milá paní v obchodě.

EdP mají dvě, Presence(s) de Bacha Vivacite(s) de Bach, první voní nejdřív suše kořeněně a trochu štiplavě, druhá štiplavě květinově a po moučnaté a nesladké ovocné hmotě (má v tom být jedlý kaštan a oliva). Po nějaké chvíli jakoby se ladění složek vyměnilo a postupně se rozdíl mezi nimi ztrácí úplně.

Zaujaly mě dva věci. Ačkoli nepochybuji o tom, že jsou to vůně přírodní a ty toaletky bio, všechny začaly být dříve či později cítit synteticky, po plastelíně. Všechny čtyři vzorky na mojí kůži (citrusy jsem vynechala) jakoby se slily ve velmi podobné čichové vjemy.
A jako skutečné parfémy bych je označila těžko. Neřekla bych ani, že jsou to špatné parfémy, protože i k tomu jim chybí cosi jako základní stavební kostrukce parfémů, jen tak leží na kůži v dost syrovém stavu a působí neopracovaně. Bohužel ta neopravocanost není totožná z přírodní vůní květin nebo ovoce. Řekla bych, že se značka, která si je podle slov paní z obchůdku, vyrábí sama, rozhodla rezignovat na běžné parfumérské postupy.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ukázat značku Les Fleurs Bach

Reakce:

Pozér
Učednice 142 příspěvků 26.05.12 15:16

Dzona mi půjčila na vyzkoušení fíkovou Harmonii.
Asi nejvíc mi to připomínalo pudink s jakousi exotickou příchutí. Vážně to nepřipomínalo parfém. Dle mého názoru v tom chybí pořádný základ, třeba ambra, pižmo … nebo prostě cokoliv, co by z té tekutiny udělalo vůni.
Nikdy mi nebylo jasné, jak někdo může zde na arome nějakou vůni zařadit mezi „nejhorší“. Teď už to chápu.

Na poličce 13 parfémů 7 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.05.12 18:25

Zatím jsem zkoušela jen EdP - a ty by docela šly.....

Eau de Parfum N°1 – Présence(s) de Bach  – závan květinářství s hyacinty, pak neroliově nahořklá (ale lezl mi do toho nějaký prostředek na nádobí).
Vůně by měla uklidňovat – mě tedy spíš vybudila (hutné kytky mě můžou všechno, ale uklidnit opravdu NE).

Eau de Parfum N°2 – Vivacité(s) de Bach – intenzívní vůně zeleného jehličí, prohřátého lesa, cedru a vetiveru .....pánská vůně připomínající hodně lacinou variantu Terre d´Hermes jak vyšitá… Výdrž bohužel nic moc – jak rychle nastoupila, tak rychle zase zmizel Vůně by měla dodat enegii – ovšem na mě působí spíš relaxačně…a…

EdT mám připravené ke zkoušení, ale nějak se k nim nemůžu dostat - ale že byste mě tedy navnadili, to tedy rozhodně ne :D

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.05.12 18:47

@jerry

Tos mě tedy hodně překvapila. S čistým svědomím můžu říct, že jsem ty vůně zkoušela bez jakýchkoli předsudků. Naopak, chtěla jsem najít nějaký neobjevený poklad. Ale to, co popisuješ, jsem v nich prostě necítila.
Dokonce jsem byla u Vivacite(s) dost překvapená při pohledu na složení na Fragrantice, že má být tak lesní. Opravdu jsem v ní našla jen štiplavě suché koření, možná dřevo, ale taky suché. Z těch dvou EdP se mi ale rozhodně líbila víc a souhlasím, že vychází pánsky. Původně jsem se domnívala, že jedna je pánská a druhá dámská, ale mají to být unisexy.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.05.12 19:08
@dzona píše:
@jerryTos mě tedy hodně překvapila. S čistým svědomím můžu říct, že jsem ty vůně zkoušela bez jakýchkoli předsudků. Naopak, chtěla jsem najít nějaký neobjevený poklad. Ale to, co popisuješ, jsem v nich prostě necítila.

Celkově vzato tě to zas tak moc mrzet nemusí - prostě na tobě zafungovala jinak…

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.05.12 19:14

Jinak kdyby to někoho zajímalo, zkoušela jsem je v malém obchůdku na Jánském vršku v Praze. Narazila jsem na ně náhodou, takže nevím, jestli jsou k mání a vyzkoušení ještě někde jinde.

Fleur  26.05.12 23:48

Já jsem je zkoušela před rokem a vybavuji si, že Vivacité(s) na mě působila jako pánská, prohřátá pepřem, v něčem podobná Poivre piquant či pánským vůním od L´Occitane, ale s mizernou výdrží. Měla jsem k dispozici originální vzorek. Žádné terapeutické účinky jsem ovšem nezaznamenala.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.07.12 14:36

Allégresse - hořkokyselá zeleně citrusová vůně ve stylu Eau d´Hadrien, do které se prodírá nahořklý bylinný extrakt proti kašli. Vůně by měla navozovat pocit radost - pokud se týká citrusové části, tak ta nepochybně dodává energii. Ovšem ta bylinná část mi připadá spíš tlumící :think:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 03.07.12 13:09

Audace - příjemně nasládle ovocná vůně s trochou květin nejde o žádný pugét, ale spíš o jemný květinový nádech). Jako jemný bonbón (dzona píše o meruňce, mě připadá spíš nakysle meruňko-broskvovo-pomelový) ztracený v odkvétající zahradě…

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 04.07.12 12:31

Harmonie - fíkovník a fík - dřevo a zelené listy, dorávající fíky a to vše lemováno sladce moučným nádechem.

Margareta
Učednice 81 příspěvků 11.03.13 12:02
Vivacité(s)

Tak to já jsem naopak nadšená. Po druhém dítěti se mi úplně změnilo vnímání vůní. Mnoha pokladů jsem se musela zbavit, naopak jsem začala preferovat přírodní éterické oleje. Večer jsem místo prafému použila mandlový olej s mnou namíchanou směsí éterických olejů. Marně jsem hledala něco podobného, co by připomínalo parfém. To mi právě splnily Bachovky. Mám právě Vivacités (druhý parfémek mi připadal spíše pánský) a nemůžu se té vůně nabažit - bylinky s proslazenou citrusovou kůrou. Výdrž se samozřejmě nedá srovnávat třeba se slonem, ale není špatná. Takže za mě 1* ;)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist