letní vůně bez podpory citrusů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena  02.12.07 16:27

Milí čichavci,

stále řeším otázku, co na sebe (stříknout) v létě. Jsem totiž milovnicí teplé a suché smyslnosti (na bedně u mě stojí Gucci Eau de parfum - můj parfum fatal, hned pod ním YSL Nu - jak v něm nesladce doznívá vanilka…hmmm, a tuším, že na třetím místě by se mohla šťouchat původní Armaniho Mania a Black Cashmere Donny Karan - o nichž zatím ovšem pouze sním). Nicméně s tímhle repertoárem mám v květnu samozřejmě utrum (tedy já bych byla vytrvalá, ale o ty okolo se bojím). Pořád tudíž hledám něco podobně laděnýho (intimitu, smyslnost, vůni, která by působila přirozeně), ale pro vyšší teploty. Něco dřevitýho, snad i kořenitýho, ale ne moc prokvetlýho ani citrusovýho.

Už jsem prověřila (a zklamaně odložila) následující:

• Bulgari Omnia: časem mě dostihla ta pověstná zkvašená kyselost
  • Bulgari Eau extr
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 02.12.07 17:48

Skus zelene caje inych znaciek. Aj ten od The Healing Garden je dobry (bez citrusov).
Faubourg Delicate - nebude na teba prilis kvetinova?
Shalimar Light - nie, svatokradez to nie je. Vyskusaj, co na tebe urobi.
LArtisan - skus Passage dEnfer, Dzongkha, Dzing, Voleur de Roses, Bois Farine, Santal…
The Body Shop - olej Woody Sandalwood (je bajecny)
Shiseido - Feminite du Bois
LOccitane - Eau dIparie
Gres Cabaret EDT
Hermes Eau des Merveilles
Lancome Attraction
Skus sa pozriet aj medzi panske vone: Dior Homme, Very Irresistible for Men, Terre dHermes, Tumulte pour Homme (ak ten ceder nebude v juli prilis silny), LInstant…

Niektore zo spomenutych maju reputaciu silnych voni, ale mozno na tebe zafunguju… Hlavne aplikovane zlahka.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Irena  02.12.07 18:08

Díky Benvenutě. Artisana jsem načichala v jedne z francouzských poboček a nic mě zatím radikálně neoslovilo. Ostatní zmíněné dámské i pánské už jsem vesměs taky vtáhla do nosu a nic (až na Attraction a Cabaret - ty zkusím). A santalovej olej z Body shopu, tos mě odhadla. Ale vidíš ho na teplejší počasí? Já jsem v téže síti zcela podlehla řadě White musk. To je přesně to, co hledám: intimní, smyslná, sametová vůně. Ale asi patřím k těm, co cítí jen omezené spektrum pižma, protože na mě vůně rychle mizí. A to kombinuju vonné mléko, vonný olej a EDP. Takže aplikuju a aplikuju, a všechno tak spotřebuju strašně rychle. Taky zkusím výdrž Zelenýho čaje z řady Healing garden. Ta vůně se mi moc líbila, jen jsem byla a priori skeptická k její trvanlivosti. Díky moc za tipy!!!

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.12.07 18:25

Ireno, taky mám ráda oreienty, ale některé nosím i v létě…Cabaret - podle mně - není moc vůně do horka - spíš na zimu. Co Bvlgari Eau Parfumée au Thé Rouge, zkoušelas Mandragore od Annick Goutal? Já nasnáším citrusové vůně, ale tahle je taková hřejivá- kořeněná. Taky RalpH Lauren Hot je hezká vůně na léto. Nebo letní verze Manie, kterous zmínila. A co Hiris nebo Amazone od Hermes ? Vent Vert od Balmaina, Addict Eau Fraîche, Les Belles - Delice d'Epices…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 02.12.07 20:41

Ireno, já mám taky problém s výběrem letních vůní. Mě osobně se na léto moc líbí Bill Blass - Amazing a Cerruti - 1881 Blanc, Balenciaga - Rumba. Zkoušela jsi je už?

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 02.12.07 23:23

Mne pripada Cabaret vyslovene chladivy - zemity a kadidlovy, a to kadidlo je studene.

janamarie
Znalkyně 316 příspěvků 03.12.07 09:30

Jaký je Amazon od Hermes? Taky sháním necitrusovou vůni na léto, něco krémového, mléčné tóny…

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 03.12.07 09:44

Ireno, Shalimar Light je ze začátku citrusový, sice nesladce, ale já tam ty citrusy cítím.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 03.12.07 11:19

re - Woody Sandalwood: to je otazka aplikacie a osobnej chemie. Skus aj olej Japanese Musk.
Na mne v lete funguje Cabochard, ale neviem, ci ho navrhovat druhym - mozno som mutant.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.12.07 16:45

Zkus v l'occitane zelený čaj s jasmínem a pak taky mimosu, obojí nádhera.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.12.07 19:38
Ronna píše:
Zkus v l'occitane zelený čaj s jasmínem a pak taky mimosu, obojí nádhera.

Já radši s mátou a kdyby měl větší výdrž, tak ho budu mít ještě radši…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.12.07 15:15

Tak ho kombinuj s Guerlain Herba Fresca.

Irena  04.12.07 15:36

Dekuju vam vsem za podnetne navrhy. Dnes me napadlo jeste jedno reseni. Jak uz jsem psala vyse, mym favoritem (ovsem do parna nevhodnym) je Gucci Eau de parfum. Dnes jsem si v siti Yves Rocher koupila soliflor Fleure d'oranger, protoze pomerancovy kvet je jednou z komponent mojeho milaska. A funguje to fantasticky: misto tri striku Guccika jsem zkusila jednoho Guccika a dva pomerancovy kvety a vysledek me nadchl. Doporucuju vyzkouset tem, kdo se nedokazou v lete zrict sve milovane orientalni vune: podporte jeji svezi stranky soliflorem nebo citrusem z jeji kompozice. Jeste jednou diky vsem. Kazdopadne vase navrhy nacicham.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 04.12.07 15:39

Ha, dělám si poznámku a při nejbližší cestě kolem parfumérie vyzkouším. Děkuju.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.12.07 16:52

A jak ti drží? Tuhle toaletku jsem zkoušela a hned byla pryč, stejně jako pivoňka.
Zato šeřík mi drží na tričku už dva dny :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist