Levandulové vůně

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 23.07.09 21:21
Levandulové vůně

napadá mě třeba Caron pour Homme, máte někdo osobní zkušenosti? Pokud ano, zajímaly by mě :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 23.07.09 21:30

S Caronem nemám, ale používám Lancome Hypnose Homme, to je čistá levandulovka :wink: Prostě paráda :)

V Mauboussin Homme je taky levandule dobře znát, ale i skořice a další věci a je to taky super!

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 23.07.09 22:31

Levandule je v Cacharel pour Homme a tu vám pánové velmi doporučuji vyzkoušet… :wink: http://www.arome.cz/index.php?… … &clanek=63

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 23.07.09 22:43

Líbí se mi Caron Le 3me Homme, ale je dost sladká.
V tužebníku mám Island Lavender (Caldey Island), což je prakticky čistá levandule.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 23.07.09 23:41
Kerze píše:
Levandule je v Cacharel pour Homme a tu vám pánové velmi doporučuji vyzkoušet… :wink: http://www.arome.cz/index.php?… … &clanek=63

jojo, tu chci už delší dobu zkusit, bohužel se mi nechce jí kupovat naslepo a tester nikde nemají

:) :roll:

Lancome Hypnose Homme zkusím, tu by mohli v Sephorách a spol. i mít 8)

Caron Le 3me Homme mě podle recenze taky zaujal, ale v reálu jsem na něj taky ještě nikde nenarazil :cry:

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 24.07.09 12:53
Caron pour un Homme

Caron pour Un Homme

Na začátku je to směs levandule a vanilky dokresléná růžovým dřevem. Dohromady to voní hodně doře :D a „svým“ způsobem hodně zvláštně. Během doby se pak do popředí dostává spíš ta vanilka, která však není nikterak přeslazená a osamocená. Spíš se dá říct, že je to suchá kombinace levandule dřeva a vanilky. Nesladká je hlavně díky absemci ambry v základu. Místo ambry je tam mech, který celek svažuje hodně do pánska (často je Caron pour un Homme označován jako Shalimar pour Homme). Celkově to je příjemná a elegantní vůně a pro příznivce levandule je nutno alespoň vyzkoušet :lol: .

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 21 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 24.07.09 13:04
FlirtBoy píše:
Caron Le 3me Homme mě podle recenze taky zaujal, ale v reálu jsem na něj taky ještě nikde nenarazil 

Caron Le 3me Homme je hodně zvláštní. Začátek je velmi příjemný a originální. Velmi problematicky popsatelný. Dál se pak rozvine v takou divnou a úplně jinou vůni, která nemusí rozhodně sednout každému. Mě tedyzatím nesedla . Určitě je originální v tom smyslu, že se špatně popisuje a prakticky ji neumím ani přirovnat k něčemu jinému . Faktem je, že jsem ji zatím zkoušel jen v zimě. Uvidíme co provede v létě  .

Příspěvek upraven 14.09.13 v 15:43

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 24.07.09 13:14
FlirtBoy píše:
Kerze píše:

jojo, tu chci už delší dobu zkusit, bohužel se mi nechce jí kupovat naslepo a tester nikde nemají

Cacharel pour Homme

Z počátku krásné, ale po nějaké době jsem si začal připadat, že jsem se pouze vyválel v květináči s muškátama :lol: . Prostě jsem pak už necítil nic jiného než ten muškát, muškát a zase jen muškát. Obdobné stesky uvadí na basenotes dálší obdobně „postižení“. Nakonec jsem se ho musel zbavit. Přitom první zkušenosti s Cacharel pour Homme byly výborné. Cítil jsem tam černý pepř a jiné dobroty :D . Ale po nějaké době to dospělo do stádia výše popsaného. Zatím asi největší kotrmelec v názoru na vůni co jsem zažil, od nadšení k nesnášení :( . Iideální je ovšem opačný směr :D (např. Drakkar Noir)

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 24.07.09 14:45
Kerze píše:

Už jsem jí jednou málem kupoval naslepo, pak mě nějak odradila v recenzi ta mýdlovost a ostrost, ale možná to tedy zase přehodnotím a začnu se po ní poohlížet :wink:

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 24.07.09 14:56
FlirtBoy píše:

Lancome Hypnose Homme zkusím, tu by mohli v Sephorách a spol. i mít 8)

Caron Le 3me Homme mě podle recenze taky zaujal, ale v reálu jsem na něj taky ještě nikde nenarazil :cry:

Hypnose Homme mně přijde tak trochu jako D&G pour Homme (taky dost levandulová) bez toho tabáku - to může někomu vyhovovat a taky nemusí.

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 24.07.09 15:54
D&G pour Homme
starfleet píše:Hypnose Homme mně přijde tak trochu jako D&G pour Homme (taky dost levandulová) bez toho tabáku - to může někomu vyhovovat a taky nemusí.

Souhlas. V D&G pour Homme je to právě ta kombinace tabáku a levandule, která z D&G pour Homme činí jednu z nejlepších vůní, co jsem měl příležitost poznat :D.

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 24.07.09 15:57

Souhlasim, že to je svým způsobem geniální kombinace a je fakt skvělá. Na druhou stranu si u ní dokážu představit, že se může začít „zajídat“… :wink:

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1152 příspěvků 24.07.09 21:31

Co se týče „zajídání se“ vůní, tak s DGPH mám spíš opačný problém. Po 3 dnech nošení už ji skoro necítím (vyjma citrusového začátku). Takže situace je taková, že bych ji chtěl cítit, ale nejde to :( . Obdobný problém mám se všemi mými „návykovkami“. Takže pokud si chci užít oblíbené vůně tak je musím docela často střídat. Nějaké „zajídání“ se v tomto případě nekoná :wink: .
I když i takový „zajídací“ případ mám za sebou. Když jsem poprvé zkusil Gaultier 2, tak jsem byl tak nadšenej, že jsem si okamžitě koupil 120ml za nekřestanské peníze přímo v Marrionaudu :? . Byla to taková nádherná a LUXUSNÍ vůně. Po několika týdnech nošení se mi docela „zajedla“ :D . Myslím si že tento problém bude hlavně u různých gourmand vůní a hlavně u vůní s amro vanilkovým základem, kterého se člověk dokáže docela snadno „přejíst“ :D .

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 24.07.09 22:10

proto jich mám tolik a pořád je střídám :lol:

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 24.07.09 22:30

mne osobne levandulove vone nevyhovuju, pretoze levandula robi podla mna vone, ktore su potom urcene pre starsich panov,,,ja citim levandulu v TL pour lui a bohuzial tym velmi neprijemnym sposobom, ktory mi znemoznuje tuto vonu nosit.. moja mama sa vyjadrila ze vonia ako pitralon a chcela tym naznacit, ze vonia ako vona pre starych dedkov…zase hypnose homme je trosku ina kapusticka,,, zaujimava, moderna velmi nositelna a netuctova vona, aspon podla mna..co sa tyka cacharel pour homme, pre mna je to nenositelna vona podobne ako vsetky panske vone od Caronu,,,zrejme nie som typ, co vie ocenit klasiky a vone robene starym stylom, ale to je dobre , aspon sa kazdemu z nas paci nieco ine

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist