L´Heure Bleue EdT x EdP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Margareta
Učednice 81 příspěvků 30.05.13 12:42
L´Heure Bleue EdT x EdP

Potřebovala bych poradit. Dostal se mi do rukou vzorek Modré hodiny v koncentraci EdP a musím říct, že jsem se :srdce: na první přivonění. Takže jsem se začala shánět, kde bych ji koupila a na Elninu momentálně mají za dobrou cenu náplň, ale v EdT. Nebo jít do medvěda v EdP, ale to budu muset čekat na naplnění.
Proto bych vás prosila o srovnání těchto koncentrací. Něco jsem sem tam v diskusích našla a tak mám strach, aby EdT nebyla spíš kytičková voděnka. Na vzorku, který mám se mi právě líbí ten kouřový podtón - přijde mi to jako santalové tyčinky (i když santal ve složení není). Úplně stejně to voní v jednom etno obchůdku, i oblečení odtamtud hodně dlouho - i po několikerém vyprání, drží tuto vůni. Tak teď už vím, že ho stříkají Guerlainem :lol:

Příspěvek upraven 31.05.13 v 21:06

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:
 
Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26847 příspěvků 31.05.13 19:45

L´Heure Bleue v koncentraci edt, vnímám, v porovnání s edp, jako křehčí, lehčí, sušší, prostorově nijak zvlášť méně výraznou, s kratší výdrží, ale přestříknutí je fajn, protože - hlavně v počáteční fázi - je nádherně zpracovaný hořký anýz a ještě něco: „To“ sladké, fialkově sladké … „čínská guma“, vínová s bílým středem, co jsem ji nosila v penále na základce a voněla mi od ní celá aktovka :D. No ona to asi nebude, ale mohla by. ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Fleur  31.05.13 21:23

EdT je rozpustilejší a - jak píše Domenica - prchavější. Tím „fialkově sladkým“ má možná o něco blíže k L´Heure de Nuit než koncentrace EdP.

 Váš příspěvek

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist