L'Occitane v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 17.04.08 08:29

Včera jsem šla po dlouhé době do centra a viděla jsem, že na Masarykově ulici budou otevírat obchod L'Occitane - místo květinářství Černý tulipán.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.04.08 14:17

My už víme, jen nevíme kdy… :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 17.04.08 14:22
Ronna píše:
My už víme, jen nevíme kdy… :)

Tak to jsem pozadu, jak dlouho to tam už je? Já do centra moc nechodím, nesnáším davy. Ale až bude otevřeno, tak se obětuju. :)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.04.08 14:33

Taky jsem to tam už viděla… těším se na čuchanou, ale bojím se, že to bude malý krámek, není tam moc místa.

(OT: Mimochodem, nedávno jsem koukala do brněnské historie a zjistila jsem, že Masarykova se jmenovala kdysi Židovská; potom Ferdinandova; pak přišla první republika a už to byla Masarykova; pak Goebbelsova; pak zase na chvilku Masarykova, potom třída Vítězství, na konci 60. let zas na dva roky Masarykova, znovu třída Vítězství a teď zase Masarykova, jak dlouho to asi vydrží :D To je holt osud hlavních ulic. Ještě že tomu domorodci říkají prostě Čára bez ohledu na režim :) )

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 18.04.08 23:14

Goebbelsova?
No to je děs. To by mě zajímalo, jestli to přejmenovávali Němci, nebo byli Brňané sami od sebe tak iniciativní… :roll:

22.04.08 00:00
Ada píše:
Taky jsem to tam už viděla… těším se na čuchanou, ale bojím se, že to bude malý krámek, není tam moc místa.(OT: Mimochodem, nedávno jsem koukala do brněnské historie a zjistila jsem, že Masarykova se jmenovala kdysi Židovská; potom Ferdinandova; pak přišla první republika a už to byla Masarykova; pak Goebbelsova; pak zase na chvilku Masarykova, potom třída Vítězství, na konci 60. let zas na dva roky Masarykova, znovu třída Vítězství a teď zase Masarykova, jak dlouho to asi vydrží :D To je holt osud hlavních ulic. Ještě že tomu domorodci říkají prostě Čára bez ohledu na režim :) )

Ale ta Čára - to je Česká ulice , to není Masarykova.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.04.08 08:23

Určitě? Mně zase několik Brňáků tvrdilo, že čára je to celé - od nádraží až na druhý konec…

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 22.04.08 17:17

Výrokem na Čáře myslíme na České, alespoň v naší rodině a blízkých přátelích. Zeptám se ještě kolegyň v práci.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 22.04.08 17:21

Čárou nazýváme začátek České (kolmá na Joštovu, po které jezdí tramvaje) , končící na Svoboďáku. Slovy „sejdeme se na Čáře“ myslíme, že se setkáme na takovém jakoby náměstíčku na začátku České. ( prodává se tam pizza- prý nejlepší v Brně.)Jen odbočím - nevím, jestli tento příspěvek bude dobře umístěný, nebo jestli vůbec dojde, zase mám problémy s odesíláním , i psaním. Lada

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.04.08 12:23

Ano, Čára je Česká.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.04.08 12:25

Tak už se to asi začíná rozmělňovat… někdo tvrdí to a někdo ono a za chvíli bude dědictví starých Brňanů dočista ztraceno :)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.04.08 12:29

Lada to popsala pěkně a já se ptala otce, tak mi to taky potvrdil.
Já myslím, že tam je důležité to písmeno č.

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 03.06.08 14:40

Tak jsem se v obchodě byla poprvé podívat, vypadá to tam velice příjemně, i výběr mi přijde přiměřený (ale nikdy jsem nebyla v jejich obchodě jinde, tak celý sortiment neznám).

Fleur  03.06.08 21:39

Sortiment, aranže, vyškolené prodavačky i ceny - vše stejné jako v jejich jiných obchodech po celé Evropě.

Violette
Parfémová maniačka 745 příspěvků 02.07.08 13:39

Já to taky slyším poprvé, že by Brňáci říkali Masarykové Čára. A to žiju v Brně celý život. Čára je Česká. Sraz „na Čáře“ je u banky (ČSOB) - resp. „pod hodinama“ (dříve uzenářství Steinhauser, dnes myslím KB)

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist