L'Occitane v Brně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 17.04.08 08:29

Včera jsem šla po dlouhé době do centra a viděla jsem, že na Masarykově ulici budou otevírat obchod L'Occitane - místo květinářství Černý tulipán.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.04.08 14:17

My už víme, jen nevíme kdy… :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 17.04.08 14:22
Ronna píše:
My už víme, jen nevíme kdy… :)

Tak to jsem pozadu, jak dlouho to tam už je? Já do centra moc nechodím, nesnáším davy. Ale až bude otevřeno, tak se obětuju. :)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.04.08 14:33

Taky jsem to tam už viděla… těším se na čuchanou, ale bojím se, že to bude malý krámek, není tam moc místa.

(OT: Mimochodem, nedávno jsem koukala do brněnské historie a zjistila jsem, že Masarykova se jmenovala kdysi Židovská; potom Ferdinandova; pak přišla první republika a už to byla Masarykova; pak Goebbelsova; pak zase na chvilku Masarykova, potom třída Vítězství, na konci 60. let zas na dva roky Masarykova, znovu třída Vítězství a teď zase Masarykova, jak dlouho to asi vydrží :D To je holt osud hlavních ulic. Ještě že tomu domorodci říkají prostě Čára bez ohledu na režim :) )

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 18.04.08 23:14

Goebbelsova?
No to je děs. To by mě zajímalo, jestli to přejmenovávali Němci, nebo byli Brňané sami od sebe tak iniciativní… :roll:

22.04.08 00:00
Ada píše:
Taky jsem to tam už viděla… těším se na čuchanou, ale bojím se, že to bude malý krámek, není tam moc místa.(OT: Mimochodem, nedávno jsem koukala do brněnské historie a zjistila jsem, že Masarykova se jmenovala kdysi Židovská; potom Ferdinandova; pak přišla první republika a už to byla Masarykova; pak Goebbelsova; pak zase na chvilku Masarykova, potom třída Vítězství, na konci 60. let zas na dva roky Masarykova, znovu třída Vítězství a teď zase Masarykova, jak dlouho to asi vydrží :D To je holt osud hlavních ulic. Ještě že tomu domorodci říkají prostě Čára bez ohledu na režim :) )

Ale ta Čára - to je Česká ulice , to není Masarykova.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.04.08 08:23

Určitě? Mně zase několik Brňáků tvrdilo, že čára je to celé - od nádraží až na druhý konec…

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 22.04.08 17:17

Výrokem na Čáře myslíme na České, alespoň v naší rodině a blízkých přátelích. Zeptám se ještě kolegyň v práci.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 22.04.08 17:21

Čárou nazýváme začátek České (kolmá na Joštovu, po které jezdí tramvaje) , končící na Svoboďáku. Slovy „sejdeme se na Čáře“ myslíme, že se setkáme na takovém jakoby náměstíčku na začátku České. ( prodává se tam pizza- prý nejlepší v Brně.)Jen odbočím - nevím, jestli tento příspěvek bude dobře umístěný, nebo jestli vůbec dojde, zase mám problémy s odesíláním , i psaním. Lada

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.04.08 12:23

Ano, Čára je Česká.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.04.08 12:25

Tak už se to asi začíná rozmělňovat… někdo tvrdí to a někdo ono a za chvíli bude dědictví starých Brňanů dočista ztraceno :)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.04.08 12:29

Lada to popsala pěkně a já se ptala otce, tak mi to taky potvrdil.
Já myslím, že tam je důležité to písmeno č.

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 03.06.08 14:40

Tak jsem se v obchodě byla poprvé podívat, vypadá to tam velice příjemně, i výběr mi přijde přiměřený (ale nikdy jsem nebyla v jejich obchodě jinde, tak celý sortiment neznám).

Fleur  03.06.08 21:39

Sortiment, aranže, vyškolené prodavačky i ceny - vše stejné jako v jejich jiných obchodech po celé Evropě.

Violette
Parfémová maniačka 745 příspěvků 02.07.08 13:39

Já to taky slyším poprvé, že by Brňáci říkali Masarykové Čára. A to žiju v Brně celý život. Čára je Česká. Sraz „na Čáře“ je u banky (ČSOB) - resp. „pod hodinama“ (dříve uzenářství Steinhauser, dnes myslím KB)

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist