Luciano Soprani "D"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gep
Učednice 218 příspěvků 29.04.08 14:53
Luciano Soprani "D"

Znáte někdo? Mám pokušení vzít ji naslepo, ale doposud na mě tato značka zrovna moc nedržela. Chtěla jsem vyzkoušet, ale u nás v parfumerii jsem neměla štěstí. :(

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 29.04.08 20:06

D jsem zkoušela ve Fannu /jinde jsem ji neviděla/ Milé překvapení /po smršti nepodařených vodnatých novinek typu Hippy Fizz, Sky a další/. Ovšem není to letní vůně :) Teplejší, jemná vůně, naprosto zřetelně jsem jednotlivé složky nerozlišila /zkoušela jsem povícero věcí a věnovala jsem se hlavně celkovému dojmu/, ale okamžitě se mi vybavil London /kostkovaná látka/ a Miss Soprani: řekla bych, že D je vylepšená verze Miss Soprani, zbavená sladkosti /a ananasu, zase úplně nesladká není/, už o D uvažuji na podzim nebo na chladné léto :P
Podle mého dojmu /zkouška 1 x na kůži/ je v D všeho tak akorát, takže při teplotách kolem 15 stupňů /pod 20/ by mohla být ještě dobře nositelná, ale do třicetistupňových letních dnů nebude /nositelná pro některé ano, nicméně s ohledem na okolí raději ne/.
Při srovnání s oficiálním složením pro mě bylo radostné především poznání, že meloun, ananas, konvalinky ani pomeranče /potenciální rizikové prvky pro mne/ jsem necítila, je možné, že v D jsou, ale velice nezřetelné, že si jich člověk ani nevšimne, tyto složky určitě nevyčnívají /snad lehounce jsem cítila náznak skořice - také by to mohlo být „zimní jablko“, nesvěží, ne moc sladké a skořice - ale jen krátkou chvilku zezačátku, D není skořicová vůně. Ani jablečná. Mmch. kokos uvedený v základu jsem taky nezaregistrovala. /
Kdo právě nehledá osvěžující chladivou sprchu na léto, ale naopak ženský, teplejší parfém /není těžký nebo řvoucí do okolí, jemný, sladší - lehce, ne bonpari/, mohl by být spokojený. Mně se D zdála hodně líbivá, ale zase ne natolik / i vzhledem ke značce/, že by se začala rozšiřovat masově :D Možná pozor s nákupem, jestli nesnášíte jasmín nebo tuberózu, jsou tam, byť ve své něžnější podobě :) V kontextu novinek poslední doby musím hodnotit pozitivně :) Ale před případnou koupí raději ještě otestuju, nejsem si stoprocentně jistá, jestli D není ten případ, kdy se parfém zkoušením omrzí /na druhé straně pokud porovnám s tímto typem omrzivší se vůně - např. s F for Fascinating, D je zajímavější/

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 29.04.08 20:11

Gep: výdrž je průměrná. Vyšší než jiný Soprani /třeba proti vodičce jako byla Jolie je D super držák :D /, ale Burberry má výdrž mnohem lepší /London na mně drží skoro celý den: D celodenní nebude, možná u pár šťastlivců/

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 29.04.08 21:14

EVAX: Děkuji moc za tak krásný a obsáhlý popis. :wink: Budu muset někde vyzkoušet, asi zítra, nebo v pátek skočím do Fannu.

London mám ráda, je pro mě nostilený i v létě, pokud není opravdu velké horko, takže na „D“ jsem o to zvědavější. :D

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist