Lyžování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 27.01.08 09:52

Jsou tu nějaké lyžařky? A kam se chystáte letos a kde se vám nejvíc líbilo?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

adlen
Učednice 50 příspěvků 27.01.08 14:43

My jezdíme pravidelně na Černou Horu do Jánských Lázní a super…

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 6 parfémů

miranda
Učednice 52 příspěvků 27.01.08 15:46

Souhlasím , dlouhá sjezdovka, tedy několik sjezdovek , večerní lyžování , ceny přiměřené , a od té doby co je nová kabinková lanovka , tak i svezení na Černou horu je i s lyžema pohodlné . Škoda že letos není moc sněhu , ale zatím se tu jezdí …

Příspěvek upraven 23.01.15 v 14:26

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 27.01.08 19:22

Já už jsem trochu zmlsaná cizinou. V Čechách mě štvou dlouhé fronty a ve většině středisek malé množství sjezdovek. Nerada jezdím celý den pořád na stejném svahu nahoru a dolů. A cenově si myslím, že mě týden třeba v Krkonoších vyjde podobně jako pět dní v Alpách a vylyžovaná budu dvojnásobně. Posledních pár let nedám dopustit na Itálii - většinou slunečné počasí, nádherně upravené široké sjezdovky, jejich velký výběr a i když je ve střediscích samozřejmě taky hodně lyžařů, téměř žádné fronty, nebo alespoň rychle ubíhají. Byla jsem taky jednou ve Francii, ale ta je oproti Itálii o dost dražší.
Ale loni jsem byla v půlce března v Peci pod Sněžkou a na tu mizernou zimu musím říct, že to by fajn týden.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 27.01.08 21:59

PaK - to jsme na tom stejně, nebaví mě hoblovat 1 sjezdovku celý den. Nesouhlasím že Francie je dražší, než Itálie, vyjde to skoro nastejno. Nevýhoda je ta strašná cesta tam -1200 km je v autobuse k nepřežití a už nenávidím noční cestování. Autem je to trochu lepší, pokud se vystřídají dva řidiči. Ale to lyžování nemá konkurenci! Měla jsem jet za 14 dní do Val Thorens a sešlo z toho na poslední chvíli - lyžařská parta se mi rozpadla, tak jsem strašně naštvaná. Ještě bych se tam chtěla podívat, ale sehnat jiné parťáky se mi letos už nepodaří.
Kdo lyžujete - jeďte do Francie, stojí to za to! Líbilo se mi taky v Alpe d'Huez - tam je nejdelší černá sjezdovka v Evropě Sarénne- 18 km - úžasné!!

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 28.01.08 10:05

Janas - pivo na sjezdovce v Itálii stojí tak kolem 3 eur, ve Francii zhruba 6. Ale jinak je tam lyžování opravdu nádherné. Tignes je sice komplex „paneláků“, ale okolní sjezdovky jsou úžasné.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.01.08 12:26

Chce to nedávat si tam pivo, ale vozit si placatku sebou. Máte pravdu, restaurace jsou ve Francii pro nás moc drahé. Ale jídlo v obchodě celkem jde.
Tignes - paneláky jsou ošklivé, ale zase mají výhodu, že lanovky a vleky začínají prakticky u vchodu, tak člověk nemusí v přeskáčích udělat ani krok. Horní část Tignes - Le Lac je hezčí, ale asi dražší ubytování. Ty lyžařské možnosti jsou úžasné - ledovec Le Mottu - nádhera! A propojení s Val d'Isere! Ale Val d'Isere se mi líbilo míň, než Tignes, asi že tam bylo mnohem víc lidí, než v Tignes a připadaly mi hůř upravené sjezdovky a taky neskutečné množství snowbordistů, které nemám ráda.

Itálie byla pro nás cenově příjemná, dokud nepřešli na Euro. Pak drasticky zvedli ceny, takže se to pomalu srovnává. V Itálii jsem zažila i fronty na lanovky, které ve Francii nejsou. Taky ta vzdálenost je poloviční a za poslední léta se hodně zlepšilo vybavení - nové lanovky a lepší úprava sjezdovek. Jestli taky milujete lyžařské „safari“, tak doporučuju Sella Rondu - to nemá chybu, báječně propojený okruh na celý den, asi 50 km.

klára  02.02.08 11:58

Lyžování a vůně to je moje. Za měsíc jedu do Livigna a prý se tam vyřádím ve všech směrech. Tak jsem natěšená, zvědavá a doufám, že nebudu zklamaná:)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 02.02.08 16:01

Livigno neznám, ale přeju vám krásné vyžití na lyžích. Určitě zklamaná nebudete!

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 03.02.08 20:41

Dnes v noci jsem se vrátila malého střediska u Bormia, do Livigna jsme si zajeli na nákupy. Pro ty co tam nejezdí: Livigno je městečko a je celé vyhlášené jako duty free area. Pro ilustraci: jinde v Itálii i Rakousku stojí litr nafty 1,2 E tam 0,8 E. Městečko je nacpané duty free shopy - od parfémů a kosmetiky přes alkohol, cigarety, potraviny, oblečení, techniku…
Jak už jsem psala jinde - je to čuchací orgasmus :-). Našla jsem tam Serge Lutense za 32 E, Annick Goutal, velmi slušný výběr EDT za 46 E EDP za 61 E… Za hodinu pobíhání po obchůdcích jsme byly sfetované doslova a do písmene… Pokud hledáte takové ty „bonbonky“ je zapotřebí hledat, ale stojí to za to. Najdete tam samozřejmě i kosmetiku - od Shiseido přes pro nás neznámé eko kosmetiky po La preria… Úžasný je i obchůdek s mýdlem a potřebami pro koupel…

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 03.02.08 20:51

Ty nákupy, to je příjemný bonus, ale jaké je to tam po stránce lyžařské?
Stojí to za to? Je to přece jen dost daleko! (O tom duty free jsem slyšela).

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 03.02.08 20:58

Lyžování super. Byli jsme v Santa Caterina. Nejsem bůhvíjaký lyžař, a tak nevím zda mé hodnocení bude směrodatné: sjezdovky velmi pěkně upravené, žádné fronty, převýšení 1000 m… podívej se na www.santacaterina.it

Pivo nepiju, ale čokoláda s kopcem šlehačky 2,3 E.
Nas-štval nás jen tunel na italsko-švýcarských hranicích - je pouze jednosměrný, tak tam pouštějí chvíli jedné chvíli z druhé strany…tedy měli by… nevím podle jakého klíče to dělali v sobotu, ale my tam ztvrdli 6,5 hodiny a to za to ještě vybírají 13E. Takže si zjisti jak je to s tou průjezdností. Fakt jsem se nasmála: na výjezdu z tunelu budka, v ní babka a vybírá 13 E. Pro oba směry. Berou jen hotovost, holt platební karty či jiné vymoženosti tam nedošly…

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 03.02.08 21:17

Děkuju za zprávu a odkaz. Předpokládám, že je možné využít i ostatní střediska v okolí, pak by to bylo super. Přes Passo Stelvio jsem jela v létě (tedy před lety) a lyžovalo se tam na ledovci. To tam ještě myslím tunel nebyl.
Z toho tunelu by mě tedy kleplo!

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 03.02.08 21:29

Je to v zimě jediný přístup…ostatní průsmyky jsou uzavřeny. Passo Stelvio je otevřený jen v létě. Byli jsme tam s naší nejmladší, bude mít 5. Zasloužila by si za tu čekačku medaili. Podle mě ten tunel je hodně starý - soudím dle způsobu výstavby, jmenuje se Munt La Schera.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 03.02.08 22:23

No jo, pravda, když si na tu silničku vzpomenu - tak je jasné, že v zimě tak leda rolbou! Já jsem myslela, že do Livigna je možné přijet z italské strany po silnici z Val di sole, ale takhle je to asi kratší (pokud tedy člověk nečeká 6 hodin na průjezd - to byl tedy strašný zádrhel - chudák holčička!).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist